Kdy jste viděli seriál poprvé?

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od nalim159 »

Salaba píše: Nebo šikovně nastrčená provokačka...
Přesně tak ;) . Bylo potřeba to pořádně rozpumpovat :D
Ale, čože...? Na návštěve?!
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Fosgen »

Tak ja som 1961, takze ked som bol na gympli. Tak 1979/1980 ked to slo premierovo. Myslim, ze to chodilo vo stvrtky a hned po Zemanovi siel serial o vojne v Rusku a naratora robil Burt Lancaster.
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od torst »

Jo, seriál s B. Lancasterem si pamatuju - Velká vlastenecká válka. Takže na seriál 30PMZ jsem se díval asi taky premiérově, s rodiči. Jednotlivé díly si nepamatuju, pouze Studnu, kterou jsem měl zakázanou, kvůli naturaličnosti. Ale co si pamatuju, díly opakovali další den dopoledne (v pátek?). A my se vraceli ze školy brzo a doma koukali. Kamarádka teda studnu viděla, ale já se bál, pamětliv zákazu, a od přijímače jsem raději utek. Čímž jsem se vyhnul psychickému otřesu. Pak jsem samozřejmě sjížděl reprízy, jako kluka mě nejvíc bavily ty akční, později spíš ty politické, závažnější. S ideologií jsem problém neměl a nemám, v komunistické propagandě jsem se orientoval, s tátou jsme poslouchali Svobodku, takže disident - čekatel. Dnes samozřejmě konzumuji z DVD. Momentálně jsem u Romance o nenápadné paní. Čeká mě Konec velké šance a to mě pořád děsí. Smrt Lídy furt prožívám a pořád věřím, že jí doktor Veselý přeci jen zachrání.
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
Uživatelský avatar
filatelista Kloc
čekatel SNB
Příspěvky: 7
Registrován: úte 23. říj 2012 21:26:14

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od filatelista Kloc »

Vzhledem ke svému věku (ročník 1985) jsem seriál viděl až v roce 1999, kdy ho vysílala ČT. Už si ale vůbec nepamatuju ty dokumenty, které k tomu prý vysílali. Bylo to k něčemu, nebo to byl spíš dokument pro to, aby se veřejnost uklidnila?
"No to je rarita, pane Brož"
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Dobesch »

filatelista Kloc píše:Vzhledem ke svému věku (ročník 1985) jsem seriál viděl až v roce 1999, kdy ho vysílala ČT. Už si ale vůbec nepamatuju ty dokumenty, které k tomu prý vysílali. Bylo to k něčemu, nebo to byl spíš dokument pro to, aby se veřejnost uklidnila?
Ty dokumenty byly takovy 50/50 nektere byly uplne super - zejmena u apolitickych dilu se mnohdy rozebiralo pozadi pripadu, podrobnosti, jak to bylo v realu. To obcas probihalo i u tech dilu politicteji zamerenych (treba agenti chodci, Babice) i kdyz tam uz mnohdy prevazovala snaha ukazat miru propagandy. No a dily jako Kleste ci Bile linky, tam uz si ani nevybavuji o cem dokument byl. No a dily jako Klauni a Stvanice ...je potreba neco dodavat
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Sestra Marie
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: ned 24. úno 2013 15:20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Sestra Marie »

filatelista Kloc píše:Vzhledem ke svému věku (ročník 1985) jsem seriál viděl až v roce 1999, kdy ho vysílala ČT. Už si ale vůbec nepamatuju ty dokumenty, které k tomu prý vysílali. Bylo to k něčemu, nebo to byl spíš dokument pro to, aby se veřejnost uklidnila?
Taky tak. Ale myslím, že tehdy vysílali něco před samotným seriálem - něco jako upozornění, že je to propaganda atd., pak byl seriál a pak dokument Třicet návratů. Já jsem to zkoušela hledat na youtube.com, páč tam je celý mjr. Zeman, ale dokumenty tam (zřejmě) chybí. Našla jsem jen téma H. Pilčíka z Bestie... to "lehátko" pro jeho neteř... síla! Kdyby to dali do seriálu, tak by tomu snad ani nevěřil, čeho je někdo schopen. Ale třeba myslím Studna byla dobře zpracovaná.
Tady je odkaz na Pilčíka http://www.youtube.com/watch?v=AO5oPMURTpQ
... Bůh tomu chtěl...
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od pplk Žitný »

V období let 1999/2000, kdy dávali seriál poprvé v "nové době", šel před každým dílem, pětiminutový sestřih z týdeníků z roku, kdy se konkrétní vysílaný díl odehrával. Pak bylo upozornění, že seriál vznikl za dob "totality", poté následoval díl samotný a po něm, byly vysílány, dokumenty, "jak to bylo doopravdy" a několikrát (snad 5x) byla po dokumentu vysílána i diskuse v tv studiu, která, ale neměla valnou úroveň.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Sestra Marie
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: ned 24. úno 2013 15:20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Sestra Marie »

jo aha, díky za připomenutí. Pamatuju si to už celkem mlhavě. Vzpomínám si, že jsem na to chtěla koukat vždycky až do konce, ale bohužel jsem byla mnohdy zahnána do postele, jelikož jsem ráno musela vstávat do školy :D To byly časy. Myslím, že mám nějaké díly ještě nahrané na videokazetách, které jsem si pouštěla druhý den odpoledne, když se mi nepodařilo přemluvit rodiče. No a Studna zůstala dodnes zachována :P
... Bůh tomu chtěl...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Lipinski »

1984/85, hned po Studiu Kamarád a Tahu sportky. Chodil jsem do čtvrtý třídy, nejvíc nás v tý době vzaly asi Mimikry, protože jsme neustále řešili fámy kolem kapely Kiss, drog a tak (pochopitelně dost naivně). Fascinovalo nás, jak si Vlach šlehal v šatně během koncertu. A jestli si dobře pamatuju, tak v roce 89 dávali Majora Zemana odpoledne v úterý až čtvrtek - po úterním Studiu Kamarád, pořadech Vega (středa) a Magion (Čtvrtek). Myslim, že zrovna v týhle době (jaro 89) neměl seriál moc co sdělit, hodně se mluvilo o petici Několik vět a o tom, že to podepsaly známý osobnosti. 30PMZ působilo dost naivně a archaicky. Zato o deset let později už se to bralo jako kult, nahrával jsem si na VHS jednotlivý díly i následný dokumenty a debaty. Vystudoval jsem mezitim češtinu a dějepis, takže mi spousta věcí bylo jasný, o to víc je pro mě seriál něco jako temný a schizofrenní memento, takový český Twin Peaks, i když nechtěný. Člověka přitahuje i děsí nejen ten fikční svět, ale hlavně kontext, všechno to kolem.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Lupa
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: stř 17. úno 2016 21:08:20

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Lupa »

Ja som rok vyroby 77 takze som serial videl prvy krat az v jeho uz tretej reprize a to bolo v rokoch 1984/1985. Aj ked ho davali potom este v roku 1989 aj 1999 tak som mal taku smolu ze mi prvy diel vzdy usiel. Ten som videl prvy krat az v ked serial vysiel na dvd :stud:
A tak ako pisal Lipinski , tak nedelene serialy o 10:40 boli moje. Presne si pamatam ako som pozeraval napriklad Hrisnakov a ked vystrelila pistol tak som padal na zem ze som akoze zastrelny :DD
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od jasny.sokol »

Já jsem seriál viděl poprvé v roce 1999 v 5 letech, kdy jsem viděl jen 2 díly (Loupež Sladkého I a Studna) a jediné co si pamatuju, jak se nabourá sanitka s Jirkou Hradcem.... Celý seriál jsem pak viděl myslím v roce 2004 na primě.... A některé díly jsem viděl až z DVD (např Smrt u jezera, Křížová cesta atd.)
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Já to mám rozdělené... Poprvé v roce 1977... Ale to bylo pouze prvních 20 dílů (první desítka v repríze a druhá v premiéře)... Takže skutečně celého v roce 1979 (první dvacítka v repríze a poslední desítka v premiéře)... Ty reprízy (neklame-li paměť) byly vždy na dvojce a premiéra na jedničce... Ale ruku do ohně za to nedám... přeci jen už je to pár let...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 332
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od tajemník Šanda »

Těžko říci, kdy jsem viděl seriál poprvé, jelikož jsme měli doma poněkud tvrdší režim ohledně sledování TV. Mohlo se jednat o rok 1988. Nicméně jako dnes vidím scénu, kterou jsem mohl vidět, i když to bylo po povoleném časovém limitu (tzn. po 20.00). Jednalo se o moment, kdy se jistý taxikář řítil ze svahu. Je s podivem, že jeho krvavá tvář ve mně nevyvolala dětská traumata. Na rozdíl od pohádky Jak se mele babí hněv :stop:
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Lipinski »

tajemník Šanda píše:Těžko říci, kdy jsem viděl seriál poprvé, jelikož jsme měli doma poněkud tvrdší režim ohledně sledování TV. Mohlo se jednat o rok 1988. Nicméně jako dnes vidím scénu, kterou jsem mohl vidět, i když to bylo po povoleném časovém limitu (tzn. po 20.00). Jednalo se o moment, kdy se jistý taxikář řítil ze svahu. Je s podivem, že jeho krvavá tvář ve mně nevyvolala dětská traumata. Na rozdíl od pohádky Jak se mele babí hněv :stop:
Právě že na konci osmdesátejch let to dávali v podvečer, myslim na dvojce, jestli si to dobře pamatuju. Takže do 20 hodin se dalo vidět i moře dalších věcí...
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
FANYNKA AGENTA BLÁHY
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: úte 29. lis 2016 1:20:00
Bydliště: Jihlava

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od FANYNKA AGENTA BLÁHY »

To já si ho za časů "komanče"nepamatuju! Dívala jsem se tehdá na My vsichni školou povinní a na Čáryfuka a na Nemocnici a Chlapce a
Chlapi, pak se otec často koukal na Azimut, Maják a Federální kriminální ústředna pátrá radí informuje :DD
Tak že první co jsem viděla v roce 2000 bylo Rukojmí z Bella Vista a Poselství! Celé jsem to viděla až na Dvd
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.... A byly jsme krajani se Standou...
Odpovědět