Kdy jste viděli seriál poprvé?

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od spravodajca »

Je to už hodne dávno... Niekedy koncom 70. alebo začiatkom 80.rokov minulého storočia... Sakra, to už je dávno.. :njn:
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
hrabě Kaunitz
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. pro 2016 20:45:27

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od hrabě Kaunitz »

Je zajímavé že již jako malé dítě školou povinné jsem si vybavoval a dodnes vybavuji některé scény z našeho seriálu,který mi už od těch dob připadal takový nějaký tajemný,dobrodružný atd..a ještě k tomu mi už tehdy utkvěla v hlavě zajímavá trochu zvláštní hudba-a to jsem o nějakém mistru Liškovi nevěděl zhola nic.A bylo to asi někdy v první polovině osmdesátek.
Víte co je to halbmensch?
long.michael
čekatel SNB
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 03. srp 2017 9:30:12
Bydliště: Bavorov

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od long.michael »

ASI V 1třídě v roce 1986 dávaly to v neděli na čt 1 kolem 11h a koukám na něj rád do dnes mám i všechny díly na DVD knížku od Vladimíra Brabce.Studnu co bylo vydané jako příloha Blesku.A s p.Brabcem se několikrát setkal na Státní opeře když chodil dabovat.Je to velmi příjemný pán.A je velmi smutné jak se k němu za zachovaly naše vlády po natočení Zemana.
průvodce
strážmistr
Příspěvky: 56
Registrován: pon 22. črc 2019 16:10:28
Bydliště: Litomyšl

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od průvodce »

V roce 1989, to my bylo 10 let, pamatuji si, že mi babička zakázala Studnu :-) 30PMZ mne zaujalo, ale některým věcem jsem jako dítě vůbec nerozumněl (politické díly) a nejvíc se mi líbil díl TP, klasická detektivka... již tehdy jsem byl fascinován znělkou jak hudbou, tak výtvarným zpracováním (potetovaná mrtvola ve vodě), hudba mne fascinuje pořád.

Díky za zpracování dat vysílání, pomohlo mi v orientaci, přece jenom, je to již 30 let. V roce 1999 mi děda s babičkou 30 PMZ nahrávali na videokazety a díly jsme shlédli společně a dostal jsem k ním i komentář, už jsem chápal více, děda byl ročník 1929 a babička 1931.
Bláha
major
Příspěvky: 652
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Bláha »

Někdy v roce 1982.Tenkrát jsme s klukama na intru dokázali vyjmenovat všechny díly,jak šli po sobě.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od porláďa »

Já v roce 1976 když dávali první díl tzv. na zkoušku a čekali, jak budou lidi reagovat, jak se jim to bude líbit.
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od pplk Žitný »

Nebyl pilotní dím 30PMZ odvysílaný náhodou už v dubnu 1975? (Už se to tu někde probíralo.)
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od porláďa »

Jj, je to možné, už se rozpomínám že šel jen první díl a pak až za dýl šla první desítka...
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od pplk Žitný »

Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od porláďa »

Jjj, je to tak. Co si pamatuju, tak právě že ten první díl šel samostatně a pak, to už si ale nepamatuju za jak dlouho, šel ten zbytek...
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 667
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Adamovic »

Asi som starsi rocnik, lebo som videl uz premieru v roku (asi)1976. Nevidel som vsak uplne prvy diel SuJ, ale az VO. Potom som este niektore diely nechtiac vynechal. Najviac som si pamatal Hon na lisku, aspon si pamatam, ze sa o tom dost diskutovalo. Vtedy.
Moj otec (rocnik 25) to velmi sledoval a samozrejme aj dost komentoval. Televiziu som sledoval len velmi sporadicky, takze som ziadnu z repriz nevidel a len si pamatam, ze riaditel TV Nova sa vyjadroval o seriali velmi dehonestujucim sposobom a tvrdil, ze nieco take na Nove nikdy nepojde (to som vobec netusil, ze on sam vystupuje v jednej epizode).
Od polovice 90tych rokov uz zijem v Taliansku, ale roky 2002-2010 som prezil pracovne v Prahe a kupil som si DVD 30PMZ. Televiziu som v tom case vobec nesledoval, takze ziadnu TV reprizu som nikdy nevidel, ale som si tocil DVD stale dokola. Neskor som si vsetko nahral na digitalne nosice a sledujem len to + stare francuzske a talianske filmy. Takmer nic ine.
Tam, kde zijem sa televizia (podobne, ako v CR a SR ) sledovat vobec neda, takze si vystacim s mojimi zasobami, ktore sem-tam obohatim o nieco, co najdem.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od pplk Žitný »

"...len si pamatam, ze riaditel TV Nova sa vyjadroval o seriali velmi dehonestujucim sposobom a tvrdil, ze nieco take na Nove nikdy nepojde (to som vobec netusil, ze on sam vystupuje v jednej epizode). " Toto tvrzení se nezakládá na pravdě, bylo to tady už nesčetněkrát řešeno a dokonce sám "velký Vovka" toto vyvrátil na základě diváckých dotazů. ;-)
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 667
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Adamovic »

pplk Žitný píše: čtv 21. kvě 2020 11:38:01 "...len si pamatam, ze riaditel TV Nova sa vyjadroval o seriali velmi dehonestujucim sposobom a tvrdil, ze nieco take na Nove nikdy nepojde (to som vobec netusil, ze on sam vystupuje v jednej epizode). " Toto tvrzení se nezakládá na pravdě, bylo to tady už nesčetněkrát řešeno a dokonce sám "velký Vovka" toto vyvrátil na základě diváckých dotazů. ;-)
Urcite je dobre, ze ste ma upozornili. Ja som to na fore nikdy nevidel, ale som to pocul nazivo v jednej talkshow v Dejvickom divadle. Fakt je, ze som si to neoveroval (ani dnes by som to nepovazoval za potrebne). To, ze to Zelezny poprel pre mna neznamena absolutne nic, lebo som mu v zivote neveril ani slovo. Predpokladam, ze vy to vsak ovladate a mate to mnohokrat overene a tak od vas to berem. Kazdopadne sa ten clovek na neho velmi podoba (aj hlasom) je to skoro ako ten jeho najstarsi syn.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Odpovědět