Kdy jste viděli seriál poprvé?

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Bába kořenářka »

A.D.Xx. píše:cca rok 1979-1980. Vysílali to večer, opakování bylo o víkendu dopoledne...
Jo, díky, tak v těchhle letech jsem to nejspíš poprvé viděla i já...

A mimochodem, vzpomněla jsem si, že když dávali poprvé Malý pitaval, tak jsme si na to na druhém stupni ZŠ taky furt hráli... Dodneška si vzpomínám (a už je to sakra dávno), že jsem byla Libor, a jak jsme lítali po třídě a zatýkali jsme všechny, kdo nepatřili do naší party :lol: !!!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Anglie »

Někdy v 91., 92. roce dávali samostatně Bílá světla, doteď si pamatuju scénu honičky na konci v berlínských ulicích. A kompletně na ČT v tom 99. roce poprvé. (S tím, že jsem si některé díly pamatoval již z minulých zhlédnutí, snad Hon na lišku..?)
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od heerec123 »

Anglie píše:Někdy v 91., 92. roce dávali samostatně Bílá světla, doteď si pamatuju scénu honičky na konci v berlínských ulicích. A kompletně na ČT v tom 99. roce poprvé. (S tím, že jsem si některé díly pamatoval již z minulých zhlédnutí, snad Hon na lišku..?)
Jsem totálně zmaten. :lol:
Uživatelský avatar
6529
strážmistr
Příspěvky: 68
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:04:11
Bydliště: Praha

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od 6529 »

Poprvé jsem viděl až 3.sérii na přelomu let 1979/80,kdy se vysílala v premiéře. Asi nejvíc mi tehdy utkvěl díl Pán ze Salcburku díky Abrhámovi,kterého jsem si pamatoval jako Blažeje,jelikož Nemocnice šla v TV asi o rok dříve. No a pak samozřejmě díly Studna a Mimikry. Plně jsem pak seriál vychutnal až při té další repríze 1984/85,kdy už jsem mu přece jen víc rozuměl.
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od kraken »

Já si to taky pamatuji z těch let. Vím,že jsem nemohl pochopit dvojroli Zemana v Rubínových Křížích a vyptával jsem se na to otce,který se skoro za to na mě rozčílil. Mědirytina se mi líbí od dětství. ;)
Naposledy upravil(a) kraken dne stř 25. čer 2008 19:26:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Bába kořenářka »

Já jsem zase tenkrát nepochopila u Vyznavačů ohně, jak Zeman přišel na to, že s těmi blázny není něco v pořádku a ptala jsem se na to babičky, a ta to zřejmě taky nepochopila, protože mi řekla, že si Zeman pamatoval ruce svého dozorce z koncentráku a podle toho ho poznal... S tímto vysvětlením jsem žila až do té doby, než jsem seriál získala na VHS a pořádně jsem si ten díl prohlédla... :D!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Hans »

Bwahaha :lol: :lol: :lol: tak to je drsné vysvětlení
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Čarda »

Stejně jako A.D.Xx. nebo 6529 jsem pamětníkem premiéry "třetí řady" - tedy Pána ze Salcburku a to mě utkvělo to plazení Šolce z auta po kolizi se srnou - z bráchou jsme ho pořád předváděli :) - tehdy mě bylo 5 let, pak si pamatuju Rukojmí, Mimikry a Růži - Studnu si kupodivu nepamatuju, asi jsem ji z nějakýho důvodu propásl :( . Ale pořád mám zasuto někde v nejhlubší paměti, že jsem byl dodělanej z visícího Wintera ve Vyznavačích ohně - ale když byla premiéra byly mě sotva dva roky, možná si to pletu s visícím Soukupem z Hříšňáků... :?

Reprízu v letech 1984-85 po tahu sportky (a dohlížejících správnosti losování doktorech Talíři a Markvartovi - kdo to pamatuje?) už si pamatuju dobře, pečlivě jsem sledoval všechny díly a ty ryze politický - Hon na lišku, Klauni, Štvanice - mě zatraceně nudily.

Další repríza byla někdy 1989 zjara - to už jsme hromadně sledovali na intru - dávali to na tehdejším 2.programu, vždycky tak někdy kolem 17.00, tři dny v týdnu, Út,St,Čt

No a pak samozřejmě 1999 na ČT, atd.

Na starým fóru se vzpomínalo a doufám že to tu už někdo někde nezmínil (kdyžtak se omlouvám), že některý díly se vysílaly samostatně k různým příležitostem - Hon na lišku při výročích Vítězného Února, něco mě říká, že dávali i samostatně Tatranské pastorále nebo Štvanici.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Dobesch »

Jo ty samostatny ja si taky pamatuju Hon Na lišku (to sem tu psal a omluva prijata :D ) a pak Štvanici --paradoxně Štvanice šla samostatně takže sem spoustu věcí nějak nepochopil ale budiž.... mám dojem že dokonce tu Štvanici davali někdy kolem srpna 87/88 prostě v době kdy už se diky Glasnosti o událostech 68 opět začínalo mluvit.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Jiljí
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: ned 29. čer 2008 9:25:05

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Jiljí »

Dobesch píše:Jo ty samostatny ja si taky pamatuju Hon Na lišku (to sem tu psal a omluva prijata :D ) a pak Štvanici --paradoxně Štvanice šla samostatně takže sem spoustu věcí nějak nepochopil ale budiž.... mám dojem že dokonce tu Štvanici davali někdy kolem srpna 87/88 prostě v době kdy už se diky Glasnosti o událostech 68 opět začínalo mluvit.


Tohle si teda zrovinka pamatuju - v srpnu 88 šoupli do TV v rychlém sledu Klauny a Štvanici...moc mne to nechytlo,obzvláště Klauni...znal jsem něco Zemana už ze čtyřiaosmdesátýho a měl ho spojenýho se střelbou ve škole a lámáním vazů v karlovarských hotelech, takže tenkrát velké zklamání... :?
Naposledy upravil(a) Jiljí dne pon 11. říj 2010 9:44:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Salaba »

Já jsem na tom podobně jako kolega 6529 - první útržky vzpomínek mám na vysílání 1979/80 (snad už tehdy v marné touze stát se také slavným detektivem jsem si díl Studna pracovně přejmenoval a zapamatoval jako případ Brumlových - Brůna/Brumla, hodinky/holinky :D ), jinak nedělní dopoledne 1984 to si už bez Honzy neumím ani představit (dodnes si pamatuju, jak mi u babičky na Vysočině chladnul řízek na stole při nedělním obědě, zatímco Honzal koukal Kamile lezoucí po žebříku pod sukni aby pak jistě s hříšnými myšlenkami zalehl na trávník :D). A pak si celkem přesně vybavuju, že Štvanici dávali 21.8.1988 (nebo 1989?) jako tématický díl k výročí srpna 1968. Po změně režimu ´89 kdy se začaly vysílat tzv. trezorové filmy jsem si myslel, že nejen Zeman ale i ostatní ''ošklivé totalitní" seriály a filmy skončí nenávratně v "trezoru". O to větší radost mi udělal pan Fenič na jaře 1993, kdy se v rámci Febiofestu promítalo i několik dílů mjr.Zemana - a vidět Zemana na velkém plátně v kině byla opravdová bomba! :shock: Pak se mi podařilo zachytit tematický cyklus v kině MAT s promítáním všech dílů (vždy každý večer 4 díly) - tuším podzim 1997, no a první po totalitní repríza v TV byla paráda! (ještě po letech poděkování tehdejšímu řediteli ČT p.Puchalskému). ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od malej Míra »

Vidím, že nás tu je několik vrstevníků kolem 35 let. Osobně si z premiéry první desítky pamatuju jen útržky (bílá skvrna na fotce, honička s vlčákama v parku, odlet Bláhy, pochoďák bažinama) a samotný fakt, že na to tehdy všichni zírali. Bylo mi tehdy 4-5 let. U druhé série jsem měl zase problém s politickými tématy, která mi tehdy ještě hlava nebrala (BL, MS), ikdyž Berlín a bitku v metru mám s tím zase spojený díky tomu, že jsme byli v létě 78 na dovolené v NDR. Zato třetí sérii si už pamatuju zřetelně a na premiéru Studny asi nezapomenu do smrti. Veškeré reprízy jsem si pak už vysloveně vychutnával. Samozřejmě video tehdy nebylo, takže sem tam mi nějaký díl utekl. V roce 99 jsem pak už ale nezaváhal a stočil celý seriál včetně dokumentů 30 návratů na VHS. Jen ta debat ve studiu se nedochovala. :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Bába kořenářka »

V tom devětadevadesátým jsem si to taky stáčela na video, ale tehdy jsem takovej fanda na Zemana ještě nebyla, takže jsem to točila na LP čtyři díly na kazetu... A protože jsem ve vysílací době nebývala doma, tak ještě přes timer, což prakticky znamenalo, že každej čtvrtej díl nebyl celej :? ... A ještě jsem v rámci šetření kazetami vůbec nenahrála Lov na lišku a Klauny, netuším proč...

Teď když jsem po pár letech zjistila, jak moc se mi to líbí (a stala jsem se na seriálu téměř závislá), jsem splakala nad výdělkem... :cry: Naštěstí mě zachránil jeden zdejší nejmenovaný kolega, a poslal mi kompletní seriál na DVD, a samozřejmě potom jeden zdejší nejmenovaný bulvární plátek :twisted: !
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Arnold Hackl »

Já jsem taky musel pár dílů vidět už při prvním uvedení v 70-tých letech (samozřejmě jsem to tehdy nechápal).
Pamatuji si však, že když to vysílali v roce 1984 v neděli dopoledne, tak už jsem to sledoval celé a už mi to nebylo neznámé.
Měl jsem štěstí na díl Pán ze Salzburku, ten jsem viděl několikrát krátce po sobě (asi ho dali jako samostaný film, pak jsem ho viděl 2x v jednom týdnu s celým uvedením seriálu - chytil jsem i dopolední reprízu).
Tu bílou skvrnu na fografii jsem si pamatoval stejně jako malej Míra.
Po revoluci jsem to nahrával z TV Markíza, ale jen pro to, že to dávali až kolem půlnoci, takže jsem se na to druhý den podíval a za týden dalším dílem přemazal - samozřejmě na VHS.
Na DVD jsem si to vypálil až při prvním uvedení na Primě, ale za to splnou parádou. Každý díl na samostatném DVD (tenkrát stálo DVD kolem 50,- Kč), s kapitolami a menu.
Když pak vyšel seriál v denním tisku, tak jsem si ho jako správný fanatik koupil taky.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
David71
čekatel SNB
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 16. říj 2008 19:12:33
Bydliště: Mýto v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od David71 »

Tak to odpovídá,po Studiu kamarád před obědem....joo to už je skoro čtvrt století.Nevím jak je to možný ale nejzasší vzpomínku mam na Rubínové kříže :) ,dneska jsem si dal k snídani Křížovou cestu,inu něco zůstalo stejné 8-)
A.D.Xx. píše:Jako první jsem viděl z 3. řady díl Pán ze Salcburku, z tý doby si dál živě pamatuju Štvanici 1968. Chodil jsem tehdá ještě do mat. školky cca rok 1979-1980. Vysílali to večer, opakování bylo o víkendu dopoledne. Pak celý seriál opakovali od září 1984 vždy v neděli dopoledne po Studiu Kamarád a tahu Sportky - jó to byly časy...
Odpovědět