31. díl Majora Zemana

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý: určitě by byla obrovská tragédie, oživovat Zemana stylem FBI atd. Ale natočit znovu některý díl námi, to je to, oč bychom se měli pokusit!
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Bába kořenářka »

Mně by se docela líbilo, kdyby se napsal a zpracoval jakoby mezidíl nepokračující do další doby, což by byla výhoda v tom, že by se nemusely "křísit" zemřelé postavy ani vymýšlet nové...

Například by se mi fakt líbilo zemanovsko-hradecky zpracovat tu Svobodnou Evropu, jak tu už někdo zmínil... Anebo najít nějaký pěkný krim. případ z té doby... Např. spartakiadního vraha nebo tak...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od nalim159 »

Osobně jsem taky proti oživování a přenesní seriálu do současnosti, z toho by musela být nutně parodie (při nejlepším), a to si náš seriál nezaslouží. Zajímavé téma by bylo kolem roku 1977 (Charta apod.).
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Dobesch »

A nebo navazat na Ruze pro Zemana ....proste dil kdy bude Zeman posledni napr. tyden v praci a nakonec muze zaklapnout ten suplik s Spisem O.Vranske a predat klice GAjdosovi..... a mozna bych se nebal toho aby se tam mihli zijici postavy ...ale nejak inteligentnejinez v RpZ - ten napad zapojit tam Salabu a dalsi byl dobrej ale provedeni mi prislo nejake takove ...no radsi bych neco "dustojnejsiho".

No a nebo "pretocit" RpZ presne podle knizky tzn. kombinovat to s Pumparema od Zlaty podkovy....navratit Stejskala.....pripadne proste jen nalezite vubec ZEZEMANIT Pumpare a udelat z nich realne ZEmanovku ane film stojici mimo ----- kazdopadne by se hodne usetrilo na nametu a scenari :-)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od nalim159 »

Jééé, tak do toho bych se raději nepouštěl, poslední týden Honzy Zemana v práci, to je dost laciné téma, trochu klišé a hodně sentimentu. Ale vzít si jako námět Lišky mění srst (ale netahal bych do toho už natočené Pumpaře), to by stálo alespoň za debatu... Navíc z PS VB Maštalíře se stane generální ředitel Benziny - to by bylo něco :o
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od malej Míra »

Mně by lákalo začít úplně jinde. Například návštěvou policejního muzea, nebo četbou kriminalistického sborníku a vykombinovat nový případ do mezidobí 45-75. Tohleto vykrádání původních dílů mi připadá trochu slaboduché... :?
To chce vlastní nápad a ne "vařit druháka" z lógru byť původně velmi kvalitní kávy... :mrgreen:
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pon 04. srp 2008 14:32:43, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od nalim159 »

No, skoro jsme se shodli ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Honzin123 »

Zajímavé téma by bylo kolem roku 1977 (Charta apod.).

Jen to ne !!!
To by bylo něco na způsob Kalunů a básníka Pavla Daneše. Jen proboha ne žádný politický díl !!! Radši bych kriminálku, ne politiku.
Jak jsem již naznačil - mě by se líbil jeden nebo dva díly z doby, kdy by byl Zeman již v důchodu a jeho nástupce by řešil případ, který zůstal z minula nevyřešený ( třeba něco jako Otýlie Vranská) a tento nový Zemanův nástupce by Zemana požádal o spolupráci na tomto konkrétním případu, který me Zeman třeba před desíti lety zabýval. Rozhodně bych tam neoživoval Jirku HRadce a podobné nesmysly. Myslím si, že by to jen tomu uškodilo.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od nalim159 »

Honzine, sorry, bez té politiky by to šlo dost těžko. Mně se zase nelíbí povolávat Zemana z důchodu, to by byla teprve bramboračka.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Manitoba
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: sob 31. kvě 2008 17:02:41
Bydliště: Nákladní prostor lodi Morava

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Manitoba »

V 31 dílu by mohl bejt šéf kriminálky Láďa Skládal bezcitný chladný zabiják vzpomeňmě na jeho těžké mise třeba v Měděritině, které se jistě podepsali na jeho duševním zdraví. :lol: Pak by se mohl stát diktátorem a Honza by byl povolán záchránit republiku.
Nebojte se točo bude
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Dobesch »

No pokud bysme chteli kriminalni pripad, politiku a tak neja vsechno najednou tak me napada tusim rok 1975 a ta vrazda kdy na "Slovensku ti synkove potentatu zabili tu mladou holku" --- ani nevim jakej je vsledek nakonec snad prakticky nevini (ten rozsudek snad byl nedavno). Uz by to klidne mohlo bejt an tom ze sefem je Gajdos (na to slovensko by se to hodilo) a Zemana si "vytahnul" z duchodu PAc kdo jinej by to rozlousk kdyz ne Honza :-)

Pripadne tusim nekdy v 70 - 80-tych letech byl ten pripad kdy chlap zabil toho homosexuala a telo rozrezal a nahazel do Vltavy (snad jeste sedi - nevim, ale obcas se o tom pise) Mozan bych jestwe nasel takove to romanove prevypraveni od I.M JEdlicky. MYslim ze se na to prislo tak ze se chlubil v hospode --dlouho nebyla stopa

Nebo se mi vkrada na mysl ten chlap jak zabijel v Hloubetine--nakonec dostal trest smrti ten mel byt vykonan koncem roku 1989 ale vzhledem k udalostem byl pozastaven a pak zrusen po zruseni trestu smrti v CR --to by byla takova zajimava pohled na ty kriminalisty jak by skripeli zubama u toho jak se meni ten trest pro brutalniho vraha....ten tusim ted nekdy zadal o podminecny propusteni http://www.vpsmvbrno.cz/muzeumzla/vocasek1/vocasek.html

ZAjimave odkazy - doporucuji prolistovat neco by se urcite naslo
http://www.vpsmvbrno.cz/muzeumzla/beloch/beloch.html ten by odpovidal tak nejak casove :-)
http://www.vrazi.cz/?category=hojer-ladislav
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Honzin123 »

Nalim 79: Tak to s tebou nesouhlasím. Mě se totiž ty ryze politické díly jako Klauni nebo Štvanice jeví jako jedny z nejnudnějších dílů Zemana. A pokud by byl pak někdy natočen díl o Chartě 77, bylo by to nekoukatelné. Raději mám ty díly 30PMZ, které jsou kriminální - Tatranské pastorale, Loupež sladkého I, Kvadratura ženy atd...

A že by díl, kde by byl Zeman jako důchodce pouze poradcem nějakému současnému kriminalistovi při řešení jednoho konkrétního případu mi rozhodně přijde jako "menší bramboračka než kdyby byl Zeman akentem CIA nebo oživlý Jirka Hradec.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od nalim159 »

Honzin123: Zeman agent CIA a živý Hradec, to už není ani ta bramboračka, ale regulérní sra..a. Mně se líbí kriminální i politické příběhy, ta Charta se tak nějak nabízí, Honza by snad ještě ani nemusel být v důchodu. Ale souhlasím, že by se snad dalo najít i spoustu jiných, čistě kriminálních, témat, které by šly realizovat.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od malej Míra »

Chartu 77 bych do toho nemontoval. V dnešní době je pro mě těžko představitelné vymýšlet příběh očima ideologie let 70-tých. Spíš se mi líbí Dobeschův nápad s těmi slavnými případy kriminalistiky tehdejší doby.
Ano, Vocásek nedávno žádal o prominutí trestu, že prý se cítí být napravený.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Dobesch »

No zamotat do toho chartu 77 a natocit to v puvodnim "ideologickym duchu 70-tych let" tak ---- tu holku na slovensku zabiji synci panu Danese a Brauna a reporterka Konecna z toho bude porizovat obrazovy zaznam, ktery se nakonec najde a tim je vsechny usvedci. No a samozrejme Braun s Danesem jako signatari charty budou do Svobodne Evropy posilat clanky o tom ja se policie msti na detech
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Odpovědět