31. díl Majora Zemana

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:A pak by mohl někdo napsat scénář a natočíme to! :lol:
No, tak toho bych se přesně bál... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od knihomol »

Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:...No, tak toho bych se přesně bál... :mrgreen:
Ale já myslel, že to natočíme MY, vlastními silami, máme ve svých řadách zkušené kameramany a herce! :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od geza »

Natáčet dnes pokračování je naprostý nesmysl, samozřejmě. Stačí vzpomenout jak dopadlo pokračování Nemocnice. Třebaže se zúčastnila řada tehdejších herců, tak tu atmosféru, tu tam prostě dostat nelze. Noví herci zcela mimo (především Šinkorová jako partnerka Blažeje/Abraháma), nová hudba blitkoidní. Scénář a režie ... jak to napsat ... no ani za to vodplivnutí to nestojí.

Pojďme spíš vymýšlet náměty nových dílů a využít toho geniálního nápadu: jeden případ - jeden rok. Skončilo se v roce 1973 a i když se ten případ k tomu roku nijak nevázal, zkusme vymyslet, co by přišlo v roce 1974 - nějaký typický dobový případ, nebo velký kriminální případ té doby. Zrovna mě nic nenapadá, ale přišli by v roce 1977 zase nějací klauni? A co valutová příhoda, určitě by pasovala do některého z let osmdesátých. Spartakiádní vrah v roce 1985 by určitě mohl být majstrštykem kriminálky (v důchodu by ještě Honza mohl poradit). Kdy vůbec Zeman na odpočinek odejde? V růžích pro Zemana se sice už připravuje, ale už se tu počítalo, že by to bylo dost brzo. Určitě by přesluhoval jako Pavlásek, viděl bych ho v čele kriminálky tak do konce sedmdesátých let.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Ale já myslel, že to natočíme MY, vlastními silami, máme ve svých řadách zkušené kameramany a herce! :D
...a na co nám nebudou stačit zkušenosti, nahradíme nedšením a entusiasmem. :D
Ale vážně, s tou povídkou jsem to nemyslel tak úplně jenom z legrace. Každý takový pokus je vítán. ;)
Nakonec kolega Kraken již učinil jeden nesmělý pokus, berme to jako jakousi první vlaštovku (...tak ty si pouštěj na ředitelských poradách... :mrgreen: ). Chce to nápad - poutavou zápletku, a apk to rozpracovat do dialogů, aby nezůstalo jen u té myšlenky. A pak mohou ostatní kritizovat. Píšu to tu jako výzvu do pléna, co kdyby si náhodou někdo troufal... :D
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pát 25. črc 2008 10:04:07, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

Jasně, povídka, pak literární a technický scénář a JEDEME! klap... :)
Já to taky myslím vážně!
Sám pro sebe jsem natočil část dílu Vrah se skrývá v poli, ale přesně podle knížky, takže dialogy byly mírně jiné než ve filmu. A podržte se: na digitální foťák bez zvuku, s jedním hercem (mnou) v různých převlecích - Zeman, Blanka, Karel, dědek Svoboda, vše sestříháno a dodatečně ozvučeno a nadabováno (postsynchrony :lol: ) v Pinnacle. Film měl cca 6-7 minut, pak mi kleknul počítač a vše skončilo v propadlišti dějin... :? :?
Teď na to nemám čas, ale klidně bych šel do toho znova - zasvěcoval jsem si pomocí štaflí a pokojové lampy! :P
Takže takové jsou moje zkušenosti zatím - jsem pro pokračování!
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od knihomol »

Blázen, učiněnej blázen :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Hans »

No ty vole! :lol: :lol: :lol:
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

pokusím se o nemožné, najít jestli nemám někde zálohu na CD ale pochybuju :( :?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:pokusím se o nemožné, najít jestli nemám někde zálohu na CD ale pochybuju :( :?
No a takovéhle historické přelomové pokuse přijdou nazmar (nazdar!)... :shock: :o :( :roll: :lol: :lol: :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

Mám takovou vizi, že se někdy sejdeme jako parta amatérských filmařů a zkusíme něco natočit - pokusy už byly (viz Líšno loni) ,ale to bylo vyloženě hurá akce. Viděl bych to normálně udělat obsazení, naučit se texty atd. :mrgreen: Co vy na to???
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Bába kořenářka »

na digitální foťák bez zvuku, s jedním hercem (mnou) v různých převlecích - Zeman, Blanka, Karel, dědek Svoboda, vše sestříháno a dodatečně ozvučeno a nadabováno (postsynchrony :lol: ) v Pinnacle. Film měl cca 6-7 minut, pak mi kleknul počítač a vše skončilo v propadlišti dějin... :? :?
To je fakt škoda, že se to nedochovalo... ;(! To bych moooc ráda viděla :D!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Arnold Hackl »

Willy Kleiber píše:... Viděl bych to normálně udělat obsazení, naučit se texty atd. :mrgreen: Co vy na to???
Já jsem k dispozici pouze za kamerou.
Mám totiž češtinu s moravským přízvukem a tak jsem použitelný pouze pro role Karla Högera nebo Bolka Polívky, kteří jak známo v seriálu nehráli. :mrgreen:
Ale jinak je to nápad samozřejmě výbornej. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

Arny: Přízvuk není problém, předabujem Tě! :lol: Ať jedem v sequensovském stylu.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Dobesch »

Prinejhorsim si muze pan kolega strihnout roli napr. cisnika v Dame s Erbem --tam by moravsky prizvuk myslim nevadil :-) Pripadne nejakyho clena stabu v Tatrach -- ten mohl bejt taky z moravy. Nehlede na stareho cisnika -- Slovak s moravskym prizvukem by myslim nevymizel z pameti :-)

A co tak rovnou Gajdose - tam je to tusim uplne jedno :-)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Odpovědět