Knižní major Zeman

Všeobecná diskuze o seriálu
Borivas
čekatel SNB

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od Borivas » stř 07. led 2015 19:13:32

Ahoj všem majorům.
Jelikož jsem ještě nenapsal na toto báječné forum ani řádku, činím dnes a to s toho důvodu, že mi Ježíšek nadělil tuto knihu " 30 případů majora zemana - Příběh legendárního seriálu a jeho hrdinů" Knihu jsem si přál a zatím je pro mne opravdu zajímavá. Seriál mám moc rád a fórum průběžně pročítám. Je tu tolik informací, že už pomalu není šance na něco přijít, aby to tu už nebylo. Proto ta má absence v diskuzi.

plk.Žitný
Ideolog

Příspěvek od plk.Žitný » čtv 08. led 2015 23:43:40

Včera jsem krátce hovořil s Vl.Brabcem ,knížku si pochvaloval jak je dobře napsaná- jeden exemplář totiž dostal... ,,Ani jsem netušil, že seriál provázela taková řada nesnází a třenic...,, -říkal. :mrgreen:
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..

Willy Kleiber
major

Příspěvek od Willy Kleiber » pon 12. led 2015 15:35:47

plk.Žitný píše:Včera jsem krátce hovořil s Vl.Brabcem ,knížku si pochvaloval jak je dobře napsaná- jeden exemplář totiž dostal... ,,Ani jsem netušil, že seriál provázela taková řada nesnází a třenic...,, -říkal. :mrgreen:
:o co ještě říkal? Nějaké pikantnost? ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!

torst
kapitán

Příspěvek od torst » pon 26. zář 2016 23:27:48

Můžu se zeptat? A omluva jestli se to řešilo jinde. V díle Hon na lišku se objevuje kapitán Kristek (hraje ho Holý) a v díle Vrah se skrývá v poli se objevuje také kapitán, v knižní verzi kapitán téhož jména - Kristek, ale hraje ho Němeček. Má nebo nemá jít o tutéž osobu? (Kristek z Honu emigroval do NSR a po výcviku v CIC se vrátil do ČSR aby poškozoval JZD, KSČ a SNB...?)
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !

fotograf Pospíšil
strážmistr

Příspěvek od fotograf Pospíšil » úte 27. zář 2016 8:19:52

Jedná se o stejnou postavu, alespoň já jsem ji za stejnou považoval. Mám dojem, že v knižní podobě dílu Vrah se skrývá v poli jsou uvedeny okolnosti na základě kterých si lze obě postavy ztotožnit...
"Když se chceš pomstít živým, podřežeš jim stromy... Ale když podřežeš lidi, podřezávat stromy je už zbytečný...."

malej Míra
předseda

Příspěvek od malej Míra » čtv 20. říj 2016 17:36:26

Tady se nám obě verze rozcházejí. V knižní podobě se jedná o stejnou postavu, v seriálové nikoliv.
Mám ti ukázat jak plave?

Spikings
poručík

Příspěvek od Spikings » sob 18. lis 2017 17:29:43

Ne tak těsná souvislost s 30PMZ, ale za zmínku stojí. V titulkách k dílu Mimikry je uveden jako autor povídky Milan Gruber. Je to již delší dobu, ale zkusil jsem tehdy v knihovně (konkrétně Městská knihovna Praha) najít tu povídku, zadal jsem do „Koniáše“-katalogu jméno Milan Gruber a vyhledalo to knihu Šifry odvahy. Půjčil jsem si ji a stálo to za to.

Obsahuje vlastně 2 povídky – „Šifry odvahy“ a „Let do souhvězdí pavouka“. Zvlášť tu druhou jsem přečetl jedním dechem. Jedná se o rekonstrukci skutečné události. Je to neúspěšný pokus o únos autobusu (podobné jako únos letadla v Mimikrách) s 40 dětmi, přes hranice do NSR, 23.5.1978, bratranci Barešovými. Zarážející je, že místo aby členové PS nechali autobus projet, tak jej raději (již po vystoupení dětí) rozstříleli a odnesl to životem i řidič autobusu. Malá perlička – v knížce se řidič autobusu jmenuje Brůna.

Na akci rozloučení s panem Brabcem jsem se od pana Adolfa Grubera dozvěděl, že Milan Gruber je jeho syn.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?

Hombre
bývalý předseda - na odpočinku

Příspěvek od Hombre » sob 18. lis 2017 20:42:35

Znám obě povídky a přečetl jsem je jedním dechem, mám rád takovéhle příběhy. A to je teda velmi zajímavá zpráva (nebo náhoda) to o tom synovi, to by mě vůbec nenapadlo, že je tam rodinná přízeň (y)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......

Odpovědět