Dobrá Voda

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Dobrá Voda

Příspěvek od malej Míra »

K tomuto seriálu mám mimořádný vztah nejen proto, že pocházím ze Slatiňan, kde se podstatná část děje natáčela. Navíc si myslím, že dvojice autorů Jiří Hubač jako scénárista a František Filip reřisér byli vždy zárukou kvality. Mým osobním hrdinou tady byl ovšem nikoliv otec Hovora v podání Petra Haničince, ale děda Reichel (Miloš Nedbal). :D Jeho větu "...už jsi mi zaplatil", určenou zeťovi (který si od něj půjčoval s opravdovým sebezapřením), když mu přišel vracet dluh, prostě zbožňuju.
Na CSFD v textu mylně u Nedbala píší, že se touto rolí s diváky rozloučil, ale hned vedle v přehledu je správně uvedena jeho skutečně poslední role v "Lekár umierajúceho času".
Ale z5 k Dobré Vodě, objevilo se tu samozřejmě několik nám dobře známých herců z 30PMZ: Haničinec, Mrkvička (Milda Janýr), Jelínek (valutový cizinec Lothar), Brzobohatý (Šembera), Andrlová (jeho dcera a nastávající Lothara, mimochodem to jsou věci - Liduška je dcera Bláhy a bere si Mjr. Hradce s pasem občana SRN s úmyslem vystěhovat se s ním tamtéž) :mrgreen: , Janžurová (Hovorová - Merciérová je manželkou Rudi Mauera). :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od Salaba »

Určitě kvalitní seriál...ve vzpomínkách pak mám nejvíc pana Haničince. Jeho vztah k synovi, snažíce se ho v rámci rodové tradice vychovat ve stylu nejdřív koně a pak vše ostatní a vychovat z něj žokeje No.1 - což se však u Vladimíra Dlouhého zcela míjí účinkem - naopak úspěch chlapce "od vedle" -Lukyna Lukáše Vaculíka- zkrátka cholerické výstupy a stálé řvaní Hovory st. mě tak trochu traumatizovaly a odrazovaly od sledování repríz tohoto seriálu :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od malej Míra »

Salaba píše:...mě tak trochu traumatizovaly a odrazovaly od sledování repríz tohoto seriálu :D ;)
Přiznám se, že když si vzpomenu na premiéru tohohle seriálu, tak mám taky mrazení. Jako dítě jsem se rozzuženého Haničince bál. :D Dnes už to vidím jinak a hlavně v seriálu ho úžasně vyvažovala Janžurová, coby jeho manželka. :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od heerec123 »

Na CSFD to někdo zmiňuje-"Dobrá voda" o koních, "Velké sedlo" o vodě. :D Já k tomu jen dodávám, že jsem pod oběma názvy vždycky viděl jenom přehradu. Asi to bude tím, že si ty seriály vybavuju jen matně z repríz, když jsem byl malej. I když jedna scéna pro mě teda byla nezapomenutelná. O pádu auta do vody se mi totiž tehdy pár nocí zdálo. :roll: 8-)
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od Arnold Hackl »

Salaba píše:... zkrátka cholerické výstupy a stálé řvaní Hovory st. mě tak trochu traumatizovaly a odrazovaly od sledování repríz tohoto seriálu :D ;)
Toto je přesně i můj názor na seriál a cestu k němu už asi nikdy nenajdu.
Asi jsme na to byli tehdy moc malí.
malej Míra píše:... Jako dítě jsem se rozzuženého Haničince bál. :D Dnes už to vidím jinak ...
Po tom, cos viděl jak Rudi Mauer utopil Willyho Ti začal připadat Hovora jako milius, že. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od malej Míra »

heerec píše:...jsem pod oběma názvy vždycky viděl jenom přehradu. Asi to bude tím, že si ty seriály vybavuju jen matně z repríz, když jsem byl malej...
No "Dobrá voda" s přehradou skutečně nic společného nemá. Netuším, proč si Hubač vybral pro hřebčín a městečko zrovna tenhle název, stejně tak to mohli pojmenovat Hluboká nebo Pastviny. A utopené auto je z "Velké ho sedla", které má tady svoje vlastní téme, a za pár týdnů bude možno si ponor Tatry 613 připomenout. :mrgreen:
Seriál "Dobrá Voda" je reprízován zhruba co 5 let. :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od heerec123 »

malej Míra píše:...Seriál "Dobrá Voda" je reprízován zhruba co 5 let. :)
Mám pocit, že naznačuješ, že jsem byl před pěti lety ještě malej... :D Tak máš vpodstatě pravdu :mrgreen: , i když ta moje neznalost je spíš z toho, že mě tyhle seriály prostě nějak minuly. Ale teď jsem si ještě vzpomněl, že je jeden díl "Český sody", do který je nastříhaný "Velké sedlo" (no, ty sem vůbec nechoď, Ivane, já byl v tom Risku za úplnýho idiota... :lol: ) a zřejmě teda taky "Dobrá voda". Jsou tam scény s cholerickým Haničincem (hadicí stříká koně, hází talířem a řve parchanti mizerný, atd.). To vypadá, že ty prolínající se názvy zaujaly i Čtvrtníčka a spol. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od Hans »

No já nevím,ten Haničinec hrál samé takové pošasty.....Na tento seriál se nedívám,protože mi to jeho věčné vřeštění leze krkem.....Ale třeba na rozčilujícího se Munzara ve sklářovi se podívám s chutí :lol: Ono je to asi tím,že Synové a dcery Jakuba skláře mě baví podstatně víc,než seriál o koních,ke kterým nemám absolutně žádný vztah
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od malej Míra »

heerec píše:...Mám pocit, že naznačuješ, že jsem byl před pěti lety ještě malej (poslední uvedení jaro 2006)...
...v tom případě jsi byl malej ještě před dvěma lety, když to opakovali naposledy. :D Takže zase za 3 roky... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Holan
strážmistr
Příspěvky: 13
Registrován: sob 21. čer 2008 13:29:42

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od Holan »

Celkove pro mne nezajimava zalezitost, prostredim i tematem, ale Milos Nedbal v roli dedecka a jeho repliky jako napr.: " starej Forejt povidal...." to tak trochu zachranuji.(jinak muj velky oblibenec uz napr. ve filmu Cesta do hlubin studakovy duse, jakozto vasnivy ctenar "Zluteho dabla"nebo jeho role v serialu "Byl jednou jeden dum") btw tento serial by zaslouzil sve vlastni vlakno, myslim, ze ma svoje kouzlo, atmosfera prvni republiky i pres socialnebolsevicke pojeti, uhlir Sovak, umelec Vala, tam byla pekne vykreslena.
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od Bína »

Vypadáto že ČT prodala tento seriál,protože od dneška 8.3.a 12.15.je na Nově. Tak že opákování asi každý rok :) nebo ob rok. :).
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od prof. Braun »

Malej Míra a Holan mají dobrej vkus, co se herců týká! :lol: Miloš Nedbal je i mým favoritem. Kromě Dobré vody ho miluju hlavně ve filmu Nezralé maliny (taky od Hubače). A nezapomenutelnou čurdu má ve filmu Limonádový Joe! Škoda, že v Zemanovi nedostal větší prostor...
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od Eman Zahradník »

No seriál pěkný... :) ,jsem rád,když jsem zjistil,že ho dnes začala Nova dávat,rád jsem se podíval,M.Nedbal je kouzelnej... :lol:
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od Salaba »

Také se mi podařilo zachytit alespoň tu a tam nynější reprízu tohoto seriálu na Tv Nova. Tentokrát musím přiznat, že se již cholerického ing.Hovory tolik nebojím...ale i tak je to síla. :D Minulý týden při repríze jsem se snažil doma napodobit některé jeho repliky na adresu syna Hovory ml. a ihned jsem byl napomenut a kárán, že v rámci nedělního oběda jistě nejsou sousedi na podobné řvaní zvědaví :mrgreen:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Dobrá Voda

Příspěvek od Bína »

Bína píše: Tak že opákování asi každý rok :) nebo ob rok. :).
Tak jsem se moc nespletl,proto že od 14.2.10 opět po 12 h. na Nově. :)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Odpovědět