Osada Havranů, Na veliké řece, Volání rodu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Osada Havranů, Na veliké řece, Volání rodu

Příspěvek od malej Míra »

Tak nějak mi uniklo, že tato trilogie už existuje na DVD, náhodou jsem na to narazil na internetu. Pamatuju si z dětství její uvedení v TV i pozdější reprízy. Doufám, že se jí brzy dočkáme i na stáncích za 42,-Kč. Ještě před 10-ti lety vzpomínala jedna moje bývalá kolegyně (odhaduji ročník 55?) při hovoru o (tehdejším?) dámském sexy symbolu Antoniu Banderasovi, že totéž pro jeji generaci představoval v 70-tých letech Jirka Bartoška, který se v těchto filmech objevoval oděn pouze v jakýchsi pravěkých kožených trenclích. Jednu ze svých rolí tady ztvárnila také (tehdy ještě fešná) Gábina Osvaldová, hrál tady také Karel Hlušička, Miroslav Moravec, Jiří Zahajský. Na ně si tak vzpomínám bez toho, že bych musel koukat do náhledů bookletů na internetu. :) Jedny z hlavních rolí tady tvořili Ludvík Hradílek a Marie Sykorová, o kterých dnes není ani vidu ani slechu. :?:
http://www.rozkvetlekonvalinky.estranky ... k-hradilek
http://www.fdb.cz/diskuse.html?hlavni=3 ... 295767183d
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Osada Havranů, Na veliké řece, Volání rodu

Příspěvek od heerec123 »

Jako malej jsem to miloval a vydrželo mi to dodnes. :) Já vím, je to vlastně pohádka, zidealizovanej pohled, kterej má s tehdejší realitou asi společnýho jen málo. Na druhou stranu, výprava (hlavně v prvních dvou dílech), některý lokace, kamera (někdy) a vůbec celková atmosféra z toho pro mě dělaj skvělou podívanou. A to se tady nerozepisuju o tehdy nádherný Miladě Janderový... 8-)
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: Osada Havranů, Na veliké řece, Volání rodu

Příspěvek od kapitán Hejduk »

A k tomu všemu Liškova hudba :!:
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Osada Havranů, Na veliké řece, Volání rodu

Příspěvek od Inge Schellerová »

Taky uvažuju o zpětném doplnění, celé jsem snad nikdy neviděla. Ale poměrně zvrhle se asi nechám nalákat :D
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Osada Havranů, Na veliké řece, Volání rodu

Příspěvek od malej Míra »

Tak trochu s křížkem po funusu. Osada šla minulou neděli na ČT1, další díly budou následovat co týden ve stejnou dobu... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Osada Havranů, Na veliké řece, Volání rodu

Příspěvek od Fredy »

Také se přidávám ke kpt.Hejdukovi.Výborná muzika od Z.Lišky.Perfektně vystihuje ponurou náladu, drsnost a syrovost té doby.Mistr-skladatel se vždycky dokázal vcítit do určité situace a nálady.Snad mohu prozradit,že režisér Sequens(teď mluvím o 30PMZ) se vždy domluvil se Z.Liškou,že v této pasáži bude hudba,ale jaká,to už nechal na něm.....A dobře udělal!
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Osada Havranů, Na veliké řece, Volání rodu

Příspěvek od tajemník Šanda »

Dnes jsem si uvědomil, že v čase cca 45.00 je v Osadě havranů velmi podobná drásavá hudební pasáž jako na začátku Bestie, když jsou odhalovány pozůstatky obětí v hájovně.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Bláha
major
Příspěvky: 664
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Osada Havranů, Na veliké řece, Volání rodu

Příspěvek od Bláha »

malej Míra píše: úte 15. črc 2008 11:25:49 Tak nějak mi uniklo, že tato trilogie už existuje na DVD, náhodou jsem na to narazil na internetu. Pamatuju si z dětství její uvedení v TV i pozdější reprízy. Doufám, že se jí brzy dočkáme i na stáncích za 42,-Kč. Ještě před 10-ti lety vzpomínala jedna moje bývalá kolegyně (odhaduji ročník 55?) při hovoru o (tehdejším?) dámském sexy symbolu Antoniu Banderasovi, že totéž pro jeji generaci představoval v 70-tých letech Jirka Bartoška, který se v těchto filmech objevoval oděn pouze v jakýchsi pravěkých kožených trenclích. Jednu ze svých rolí tady ztvárnila také (tehdy ještě fešná) Gábina Osvaldová, hrál tady také Karel Hlušička, Miroslav Moravec, Jiří Zahajský. Na ně si tak vzpomínám bez toho, že bych musel koukat do náhledů bookletů na internetu. :) Jedny z hlavních rolí tady tvořili Ludvík Hradílek a Marie Sykorová, o kterých dnes není ani vidu ani slechu. :?:
http://www.rozkvetlekonvalinky.estranky ... k-hradilek
http://www.fdb.cz/diskuse.html?hlavni=3 ... 295767183d
Mě se zdá že Osvaldovou namluvila Jana Andresíková.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Odpovědět