Četnické humoresky

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
ludek-brno
čekatel SNB
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15. črc 2008 18:26:09

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od ludek-brno »

Při chlastačce,jako kulisa,se na to dívat dá.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Willy Kleiber »

ludek-brno píše:Při chlastačce,jako kulisa,...
Tak to nevím, kolik bych toho musel vypít :lol: v bezvědomí možná :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od nalim159 »

Já si myslím, že si humoresky takovou kritiku nazaslouží. A ani herci. Trojan je v nich opravdu dobrý, ale podle mě není sám, kdo odvedl dobrý výkon. Jinak jsem zvědavý, co na ně budeme říkat za cca 30 let... Mně osobně se líbí.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Arnold Hackl »

nalim159 píše:... Jinak jsem zvědavý, co na ně budeme říkat za cca 30 let... Mně osobně se líbí.
No jestli to půjde s českými seriály a filmy z kopce stejně jako v posledních cca. 15-ti letech, tak asi vznikne fanklub Četnických humoresek a budou se chválit jako kvalitní seriál. :mrgreen:
A předseda fanklubu si pořídí Arazimovu uniformu. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od baxz »

Arny Hackl píše:A předseda fanklubu si pořídí Arazimovu uniformu. :mrgreen:
:D a budou se schazet v tesku nebo co tam misto tech zborenych kasaren postavili :)
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od geza »

nalim159 píše:Já si myslím, že si humoresky takovou kritiku nazaslouží. A ani herci. Trojan je v nich opravdu dobrý, ale podle mě není sám, kdo odvedl dobrý výkon. Jinak jsem zvědavý, co na ně budeme říkat za cca 30 let... Mně osobně se líbí.
Co je platné, že je Trojan nebo třeba Kostka dobrý, když naproti tomu Topfer nebo Junák jsou tragičtí a kdykoli jsou na scéně mám pocit, že sleduji parodii?
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Dobesch »

Tak tak - Topfer je legionar tak akorat hubou a tim ze si tyka s bratry legionari. Jinak toho z legionarske moralky moc nepochytil. OSobne pokud si pri kombinaci Topfer a Humoresky jako prvni vzpomenu na vetu: "Oplodnitel, pan K."

Mimochodem vsimli jste si ze Cetnicka patraci stanice BRNO neresila snad ani jeden pripad, ktery by se odehral v "centru" Brna (snad ve 3. dile se nekdo propadl z Bast do nitra Spilasu, ale to bylo vse.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od nalim159 »

Že by to bylo tím, že v centru Brna není moc autentických exteriérů? Nebo spíš dotaz, co myslíš tím centrem?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od L.B. »

On také hraje svou roli fakt, že ve velkých městech (Praha, Plzeň, Brno, ...) vlastně četnické pátračky nic neřešily, protože tam ani nebyly (možná jako v Humoreskách tam měly jen kasárna). Katastry velkých měst měla na starosti neuniformovaná policie, takoví ti Vacátkové a pak obecní policie v černých uniformách. V tomhle směru se scénárista zřejmě držel skutečnosti.
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
danman
strážmistr
Příspěvky: 26
Registrován: pon 13. říj 2008 18:47:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od danman »

Nahodou , bylo to super - dival jsem se na serial docela dlouho, a moc se mne libil.
Mozna je to tim ze Topfer patri mezi me oblibene herce jeste z mnohologie Basnici ...
Taky M. Donutil - voslizleho fotografa H. Libala zahral moc dobre, i kdyz bych jsi tam spise dovedl predstavit jine lidi.
A hlavne , jde zejmena o komedialni serial , ne az tak vo tu kriminalistiku, a v tomhle aspektu je to rozhodne vyborny.
Jedna z mala kvalitnich veci dnes v televizi, a urcite lepsi nez treba snowboardaci :D
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Inge Schellerová »

Ještě jsem se zcela nevyrovnala s celkem, ale také jsem sledování věnovala dosti hodin... Mám v plánu zakoupit knihy a chtěla jsem i DVD, ale když to pořád není celé, postačí nahrávky televizní. Minula mne veškerá premiérová uvedení, kromě posledního, takže jsem vždycky byla ve skluzu a u části té poslední sady jsem mnohdy i trpěla, ze začátku jsem dost oceňovala, ale vadila mi ta jednotlivá stopáž... Asi potřebuju ještě jednu kompletní reprízu na uležení. Co ale platí v mém případě absolutně, první republika nezačíná pár let před koncem a to je zásadní chyba mnoha podobných projektů :( :evil:
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od nalim159 »

Před knihami s údajnou "beletrizací" ČH musím jen varovat. I když mám tento seriál moc rád, tak do knižní podoby se neměl nikdy převádět. Nebo alespoň ne tímto stylem. Po přečtení dvou - tří příběhů lehce zjistíte, o co tady jde. Prostě se kulo železo, dokud bylo žhavé, a výsledek je jedním slovem hnus. A "nejlepší" je ten product placement, např.: ...strážmistr Zahálka se těšil, až si po službě zajde na pěkně vychlazené Starobrno... :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Inge Schellerová »

Až tak? :shock: Tak to patrně opět ušetřím nějakou tu drobnou stokorunu... :D A je nějaký větší rozdíl mezi těmi novými knihami a tou první bez foto ilustrací?
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
danman
strážmistr
Příspěvky: 26
Registrován: pon 13. říj 2008 18:47:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od danman »

Inge Schellerová píše:Až tak? :shock: Tak to patrně opět ušetřím nějakou tu drobnou stokorunu... :D A je nějaký větší rozdíl mezi těmi novými knihami a tou první bez foto ilustrací?
Ja nevim, navrhoval bych zajet do knikupectvi, a zacit cist. Nekdo ma rad holky, jiny vdolky - treba mne bavil primacky serial Osklivka Katka, trebaze z tohohle zanru se mne normalne zveda zaludek (moznaze to bylo panem Vydrou).
Osobne jsem touto metodou prisel k mnoha dobrejm kniham , zejmena z antikvariatu.
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Inge Schellerová »

Zatím tedy rozhodně postačí sledovat seriál v příbalu ;) Již od konce ledna 2009! Teď dojede Nemocnice po 20 tragédiích, pak bude Drákulův švagr a hotová věc.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Odpovědět