Četnické humoresky

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Četnické humoresky

Příspěvek od nalim159 »

Jak se vám líbily humoreksy? Sledovali jste je? Jak hodnotíte jednotlivé řady? A obsazení?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od malej Míra »

Sledoval jsem premiéru první řady. Líbila se mi, ne že bych z ní byl přímo v extázi, ale rozhodně to patří k tomu nejlepšímu, co tu v posledních letech vzniklo. Další série jsem už nějak nestíhal, nebo se mi nepodařilo "naskočit do rozjetého vlaku", ale při nějaké další repríze se rád podívám. Určitě se to brzy bude opakovat. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Hans »

Žádný zázrak to teda není.Snad jen na 1.sérii se dá dívat a i ta je nic moc. 2.a3. série je vyloženě ztráta času :roll:
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak opět, jako u Dědictví bych měl chválit a opět, jako u Dědictví musím napsat, že se mi to nelíbilo. :(
Vydržel jsem pár dílů (a to možná doslova pár, tedy 2), potom už pouze několik náhodných přepnutí na program, kde to zrovna běželo (a tedy několik náhodných scén).
Celkově to nebylo hraní, ale přehrávání.
Tomáš Töpfer - katastrofa (jako ve všem), jeho šišlavá květinářka/nabíječka - katastrofa (tu jsem předtím vůbec neznal), Zindulka - několik štěků - nic moc (jako ve všem), Zdeněk Junák - katastrofa (jako ve všem), Miroslav Donutil - katastrofa - (jako ve všem v posledních cca 10-ti letech, co se z něho stala tzv. hvězda - celebrita - VIP).
Zachraňoval to tedy (bohužel stárnoucí) Petr Kostka (který navíc nedostal moc prostoru) a jediný vynikající Ivan Trojan - jediná skutečná hvězda - snad mu ta "hvězdnost" vydrží.
Co mě navíc ještě neskutečně vytáčelo byla reklama na tento seriál (stejně jako jsou v TV reklamy na vložky, prací prášky, rtěnky a ostatní blbosti, tak byla každý den "pětiminutovka" z natáčení Humoresek).
Celý tento můj příspěvek je pouze můj názor - nezaměňujte to tedy s objektivním hodnocením.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hodnotit tento úděsný quasiseriál je pro mě ztrátou času, tudíž se zdržuju hodnocení :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Salaba »

Arny Hackl píše:...Celkově to nebylo hraní, ale přehrávání. Tomáš Töpfer - katastrofa (jako ve všem), jeho šišlavá květinářka/nabíječka - katastrofa (tu jsem předtím vůbec neznal), Zindulka - několik štěků ..., Zdeněk Junák - katastrofa (jako ve všem), Miroslav Donutil - katastrofa...
Pane předsedo moravské sekce Vaše hodnocení vypadá skoro jako katastrofickej scénář :mrgreen: (a zajímavá je ji "střelba do vlastních řad" - umělci z Moravy Donutil, Junák, Zindulka). Ale v mnoha věcech s Vámi musím souhlasit, námět (a možná i scénář) natočit humoresky byl asi dobře míněný záměr natočit zajímavé krimi příběhy alá Hříšňáci (ostatně pan režisér Moskalyk točil pokračování Hříšňáků s J.Adamírou - radou Korejsem) ale celkově to i díky výše zmíněným hereckým "výkonům" dopadlo poměrně rozpačitě :( (tedy podle mého ;) ).
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Arnold Hackl »

Naštěstí nemám pane místopředsedo problém se střílením do vlastních řad. :mrgreen:
Ostatně, jak už říkal Bohouš Císař v Chalupářích "Pražák nebo Brňák" ono je to v podstatě jedno. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Dobesch »

Osobne me Humorecky nijak neurazej asi hlavne proto, ze je beru hlvne jako humoresky ...proste to beru tak ze to Krii je tam az druhy v poradi .... proste serie komedii zasazena na Cestnickou patracku. TRosku mi vadi ze se snziy postihnout 30. leta ve vsem ale y lidsky vztahy se jim moc npovedli ... proste to nejou lidi z 30 let ale souvasnici co si na 30 leta hrajou ale nejsou s tim vnitre ztotozneni ---narozdil od Hrisniku kdy se kriminaliste jak ve 30 eteh chovaji (napr. snad jen jedina postava Vacatkovi tyka a neni to nikdo z podrizenych). No a jak sem psal na minulyn foru dokud se do toho nezacala michat politika a tajne sluzby tak celkem jo --ale jak se tam zjevi Kilian Padlo je to pokazdy prusexxxxxxx dil
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od kraken »

Četnické humoresky-nudná sračka,souhlasím se vším co napsal Arnie.
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od baxz »

i ja podepisuju kazdy slovo co rekl arny hackl :)
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Honza Zeman »

Na humoresky se vzdycky rad podivam, protoze se mi libily a byla pri tom sranda. Treti serie byla slabsi, proste ani dcera pana Moskalyka nemuze nahradit mistrovstvi sveho otce.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od malej Míra »

Salaba píše:...střelba do vlastních řad" - umělci z Moravy Donutil, Junák, Zindulka...
Tady bych pane kolego poopravil. Pan Zindulka pochází odněkud tuším z Krkonoš a v Brně pak po jistou dobu jako herec působil (70.-80. léta), nyní už je ale asi 20 let v Praze (Činoherní Klub). ;)
Jinak jak tu tak čtu komentáře, tak mám dojem, že po sledování první série jsem asi o mnoho nepřišel. Je pravdou, že ikdyž jsem jsem další řady nesledoval, dostmě zarazilo pouhé zjištění, že Arazim má najednou z ničeho nic dospělou dceru a že se do seriálu vnutil Donutil (ten taky asi musí být všude). :mrgreen:
Také jednoznačně souhlasím s kolegou Dobeschem, že vztahy určitě nepůsobily autenticky. A to nejen nadřízený-podřízený, ale i vztahy mezi oběma pohlavími. I co si pamatuju z vyprávění generace mých prarodičů, tehdejší doba byla mnohem víc "upejpavá", než jak je to ukázáno v Humoreskách. Tady samozřejmě nemám na mysli tehdejší veřejné domy apod.
Tak trochu s tím pak kontrastovala snaha o kostýmovou a technickou dobovou autentičnost, výpravnost, prostě retro. :)
Nicméně při repríze skouknu a úsudek si udělám sám.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od Dobesch »

JAko dalsi +- plus je treba uvest skutecnost ze vsechny kriminalni zapletky v humoreckach vychazeji +- ze skutecnych policejnich pripadu. NApr. ten dil kdy zastreli Tonicka ..tak v realu zahynul i sluzebni pes - toho ovsem potrebovali pro dalsi dejove linky a tak v serialu prezil. Bohuzel to "zabaleni" kriminalnich pripadu je nekdy ponekud nestastne - nekdy mam dojem ze se snazilo dostat komicno i do mist kde bylo takrikajich navic -- a vnuceni Do(v)nutila je mozna ten pripad
Možno tou dolinou ide ten voz.........
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od baxz »

me tam hned z kraje vadila ta sugestivni novinarka v podani vilhemove,ta me tam taky pripadla hodne umele vtlacena,tak nejak jako by pil arazim pivo z plechovky...
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Četnické humoresky

Příspěvek od geza »

Je to taková povrchní kostýmní fraška ... asi jako všechno dneska.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Odpovědět