Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše: Otázkou spíš bylo kdo kdy prohlédnul...
Ono jde spíše i o otázku svědomí či vyššího principu mravního, chcete-li ;) Asi kdyby Jura Sequens po listopadu '89 s plnou vervou natočil film o slavných událostech na Albertově a Národní třídě taky by se na něj dnes možná nahlíželo trochu jinak, než na toho špatného, co natočil "zlého" Zemana. A otázku těch co později prohlédli (např.pan Kohout apod.) tu bych nechal úplně stranou... Když v létech 50-tých "zítra už tančili všude..." 8-) měli mít potom dost cti "stáhnout ocas" a nehrát si na ty správňáky co prohlédli... ;) Ale to už je na politickou diskusi a hlavně svět není černobílý... ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od malej Míra »

Jura Sequens byl člověk levicového smýšlení celý život, to víme a takového ho i bereme. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od plk.Žitný »

malej Míra píše:J(Wericha a Kohouta nevyjímaje). Otázkou spíš bylo kdo kdy prohlédnul, ... 8-)

Míro lépe bych to nenapsal... Naštěstí jsou mezi námi tací,kteří prohlédli a neodmítají nás.... :lol: :lol:
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od malej Míra »

Prostě je potřeba brát věci takové jaké jsou. Otakar Vávra se toho zřejmě držel celý život, ikdyž světonázorově byl poněkud "nekonzistentní", ale takových byla prostě většina. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od Arnold Hackl »

Včera pan režisér Otakar Vávra zemřel.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od xvladv »

Dnes ráno jsem se to dozvěděl,že včera 15.9.2011 zemřel Pan řežisér Otakar Vávra.Dnes už jen mohu konstatovat,že natočil mnoho skvělých filmů.Čest jeho památce.


Zde je vše: http://www.fdb.cz/lidi/22386-Otakar-Vavra.html
Naposledy upravil(a) xvladv dne pát 16. zář 2011 10:09:59, celkem upraveno 1 x.
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od Honza Zeman »

Ano, zemrel v nasi nemocnici na nejmenovanem oddeleni. Cest jeho pamatce...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od nalim159 »

Včera odpoledne jsem si dal Dny zrady - jako každý rok touto dobou. A ono tohle...

Mimochodem, mimo téma: nikdy mě nepřestane udivovat výkon pana Pleskota, do kterého se prezident Beneš snad přímo převtělil. Nejen ta podoba, ale i mimika, chůze, a hlavně mluvený projev - dikce. Dokonalé.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od Koštýř »

nalim159 píše:..výkon pana Pleskota, do kterého se prezident Beneš snad přímo převtělil. Dokonalé.
Pan Pleskot hrál prez.Beneše i ve filmu Vítězný lid. Podoba aj. opravdu dokonalá 8-) .
Jinak Otakar Vávra... škoda :cry: Zde v dokumentu Febia - 2 díly za sebou, v jednom videu: http://youtu.be/V1guQHafAXA
Dny zrady si taky pustím, nebo i jiné filmy pana režiséra.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od Koštýř »

Všechen tisk i televize omílají pořád to stejné - jak přes kopírák... :| . Myslím Vávrovu tvorbu. No co, holt točil - ale některá díla opravdu raději zapomenout.. Není v tom sám - pomalu každý český rejža má na "kontě" nějaký profláklý snímeček.
Pro porovnání - Temné slunce http://youtu.be/nbmrg18zuz4 a třeba Romance pro křídlovku http://youtu.be/s7IawaKG-sk
Temné slunce... Remake Krakatitu, film se mi nelíbil nikdy - akorát nahá Vašáryová :mrgreen:
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od malej Míra »

Koštýř píše:...Temné slunce... Remake Krakatitu, film se mi nelíbil nikdy - akorát nahá Vašáryová :mrgreen:
Aha, díky za nápovědu. A já furt odkud si ji pomatuju. Tedy nejen z pivovarské kádě v "Postřižinách" ;) :D .
Mám ti ukázat jak plave?
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od xvladv »

SOKOLOVO.Dnes je to 69 roků co Čechoslováci bojovali u Sokolova pod vedením pplk.L.Svobody.Dnes si pouštím film Sokolovo.
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od Eman Zahradník »

Včera promítnuty na CS filmu 2.díly Dny zrady.. ;) ,ač je to skoro ostuda,doposavaď jsem neviděl,takže jsem to s bedlivostí sledoval! :) Ač to bylo hned asi pomalu 4 hodiny.. ;) .Jinak už se těším na Sokolovo,budou prý také dávat také,hlavně na Martina Štěpánka.. 8-).Co mě také potěšilo,že se části kdy jsou vojáci v pevnosti natáčeli na pevnostech Dobrošov a Hanička u Náchoda,kde jsme byli vloni v létě na výletě.Jinak je fakt zajímavé si přečíst ty komentáře k filmu-http://www.csfd.cz/film/9446-dny-zrady-i/
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od nalim159 »

Co vím a co jsem zaznamenal, tak z Dobrošova se ve filmu použije jeden záběr, zbytek je točené na Haničce. Na Dobrošov byly ale z Haničky odvezeny dřevěné makety houfnic, které byly pro potřeby filmu vyrobeny.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Osvobození Prahy, Dny zrady, Sokolovo

Příspěvek od Dobesch »

Strčit Haničku k Náchodu - HAMBA :-)

Ja si vybavuji snad jen tu Hančku, pokud bylo něco z Dobrošova tak to musel byt skutečně jen jeden zaběr - a mozna ani to ne, na Dobrošově se tehdy neprovazelo a dostat filmare do podzemi by byl skutecne orisek ci objektu - Ale mozna tam nejakej zaber na povrch je, i kdyz co by zrovna na Dobrosove tocili, kdyz dobove nevypadal.

Co me vsak vždycky nadchne je to spravne filmove klise s tim jak velitele poslouchali v podzemi tvrze RADIO - to je absolutni nesmysl jak po strance historicke tak po strance technicke. Bohuzel stejne jako "provedeni Atentatu" se z toho stalo takove Klise, ze se na to da narazit i jinde (naposledny napr. v jinak vybrone knize Jiriho Sulce ZRADCI). O tech maketach houfnic, ktere byly vyrobeny jen z toho duvodu aby se ukazaloze jsme se MELI branit, protoze Sovetsky svaz by prisel - stejne jako o dalsich soucastech vybaveni, snad nema cenu ani mluvit .

Jinak co si vybavuji tak primo na pevnostech byly toceny nasledujici filmy se vztahem k letum 1938-39
Neporazeni - K-S-37/K-S-38
Dny zrady - Hanicka
Clovek proti zkaze - Dobrosov (N-S-75)
Četnicke Humoresky - Jižní Morava (MJ-S-2 tusim)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Odpovědět