Filmy s Františkem Peterkou

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od Bába kořenářka »

Jo, zapomněla jsem tu říct, že jsem minulý týden jela s panem Peterkou výtahem a on povídal, že píše svoje paměti. Že ho k tomu "donutili" (asi vydavatelé), že to teda nedělá nijak rád, ale dělá to... Prý to má vyjít příští rok, tak se zase máme na co těšit :)!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od Fredy »

Alespoň nějaký pořad o vynikajícím F.Peterkovi:9.2.2012 Top Star na Prima Family ve 20h.
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od Eman Zahradník »

Fredy píše:Alespoň nějaký pořad o vynikajícím F.Peterkovi:9.2.2012 Top Star na Prima Family ve 20h.
a jaké to bylo,pokud někdo tento pořad zhlédl? 8-) V předešlém příspěvku Babča zmiňuje,že s p.Peterkou mluvila,že ho "donutili" :) psát paměti,tak mě teďka napadlo,zda se nějaké ty věci nepoužili v tomto pořadu právě... ;)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od Bába kořenářka »

Podle mě to byl hrozně pěkný a poučný pořad, doporučuji shlédnout...

Jen jedno jsem tam nedokázala uvěřit (a taky to panu Peterkovi řeknu, až ho potkám): pan Peterka tam několikrát zmiňuje, že nikdy nechtěl být hercem a že to dělal nerad. Tomu odmítám věřit, protože jsem přesvědčená, že když někdo něco dělá nerad, nemůže to dělat tak dobře, jak to dělal on...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od geza »

Na pořad jsem se nedíval, ale když už je řeč o F. Peterkovi: moje přítelkyně vždy po shlédnutí nějakého filmu s ním tvrdí, že zřejmě neměl řidičák, neboť ho nikdy v žádném filmu neviděla řídit auto. Mě by taková souvislost asi nenapadla. Nemluvilo se o tom? Nevíte to někdo? Dalo by se to případně zjistit - anebo je nějaký film, kde FP řídí auto?
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od nalim159 »

Bába kořenářka píše: že to dělal nerad
To říkala i Janžurka, že se na natáčení s nikým nebavil, že s ním sranda rozhodně nebyla a že to pan Peterka bral "jen" jako práci, kterou je potřeba udělat... Nakonec může to tak být, je to druhý protipól k tomu, když někteří herci vynášejí herectví až na nebeský pidestal :mrgreen: .

Je tedy docela možné, že pan Peterka jen řekl svůj názor a pocit - živil se něčím, co uměl výborně, ale co ho nebavilo...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od Bába kořenářka »

Ad Geza: nevzpomínám si, jestli se tam o řidičáku mluvilo, podle mě spíš ne, naopak se tam zdůrazňovala jeho vášeň pro pěší chůzi... Podle mého názoru ho nemá... Můžu se ho zeptat, až ho potkám...

To, že se na natáčení s nikým nebavil, bych připisovala spíš tomu, že byl unavený a chtěl mít klid nebo se soustředit.
Jen si to zkuste: ráno na zkoušku do divadla, tam čtyři hodiny intenzívní tvůrčí práce, po ní cesta do Prahy - nebyla dálnice, takže cca 2 hodiny, pak natáčení do noci, a cesta zpět do Liberce... Tam už zbývá stěží osm hodin na spánek... Někde mezitím je ještě třeba se učit nové role a oprašovat staré... A ráno znovu dokola, šest dní v týdnu (není-li v neděli představení)... To by podle mě po nějaké době přešly vtípky každého...

Já ho znám naopak jako člověka, který když někoho potká u výtahu, tak vždycky má po ruce nějaký žertík nebo vtipnou průpovídku...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od Honza Zeman »

V breznu by mela vyjit kniha o panu Peterkovi.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od nalim159 »

Využiji toho, že kolegyně Babi kořenářka pana Peterku zná, třeba to budete vědět, nebo budete mít možnost nějak zjistit. Do kolika let pan Peterka cvičil, myslím tím s činkami - prostě pořádný silový trénink?
Děkuji
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od Bába kořenářka »

Až ho uvidím, zeptám se ho...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od nalim159 »

Jo, díky moc :)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od Bába kořenářka »

Mimochodem: nebyl by (vážný) zájem mezi členy našeho klubu dojet do Liberce na besedu s ním? Nejdřív se ptám vás, pak bych teprve zkusila domluvit jeho... Kdyby bylo dost zájemců a on by souhlasil, domluvila bych salónek někde v restauraci a dovezla bych ho tam...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od nalim159 »

U mě by zájem jistě byl :)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od Honza Zeman »

nalim159 píše:Do kolika let pan Peterka cvičil, myslím tím s činkami - prostě pořádný silový trénink?
Děkuji
Tady mozna naleznete odpovedi pane kolego. Rozhovor s panem Peterkou.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Filmy s Františkem Peterkou

Příspěvek od Salaba »

Bába kořenářka píše:Mimochodem: nebyl by (vážný) zájem mezi členy našeho klubu dojet do Liberce na besedu s ním? ..
Chvályhodný nápad bábinko! Určitě by zájem byl, jen myslím až po "Vítězném"únoru :D Přeci jen počasí nyní nic moc a asi i u Vás je to s cestováním v téhle zimě docela problém. Při prvním jarním rozpuku by se určitě našla parta výletníků na setkání a povídání s tímto skvělým hercem - a jak bylo poznat i z uvedeného dokumentu - skvělým člověkem ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Odpovědět