Zbraně pro Prahu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Zbraně pro Prahu

Příspěvek od nalim159 »

Minulý týden jsem si pořídil DVD Zbraně pro Prahu, v hl. roli Karel Hlušička. Musím ale říct, že to je hodně slaboučký film. Dal jsem mu šanci dvakrát, poprvé jsem u toho usnul, podruhé jsem to po půl hodině vypnul, fakt to nešlo... Nejvíc mě tam irituje jedna blonďatá herečka (jméno bohužel nevím), která je tak hrozná, že to nemá skutečně obdoby...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zbraně pro Prahu

Příspěvek od malej Míra »

Já naopak považuji tenhle film za jeden z velmi povedených. Také jsem si ho pořídil, ikdyž jsem ho měl půjčený už vloni při jeho uvedení do prodeje na DVD v plastu. Karel Hlušička, Karel Dellapina - klasikia tehdejší doby. :)
Navíc scény s pancéřovým vlakem jsou určitě lahůdkou pro milovníky vojenské techniky. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně pro Prahu

Příspěvek od Honzin123 »

mě tento film Zbraně pro Prahu přijde také dost slabý. Snad nejubožejší je ta závěrečná scéna, kdy se naši hrdinové vracejí zpět do toho muničáku pro zbytek zbraní a s údivem a se slzami v očích hledí na přijíždějídí sovětské tanky našich osvoboditelů.
V titulcích je uvedeno, že scénář k filmu psal Jaroslav Dietl. Ani se mi tomu nechce věřit...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Zbraně pro Prahu

Příspěvek od Dobesch »

No osobne tyhle "filmy z doby osvobozeni" kdy se jede na pomoc nebo naopak se utika z raichu nejak nepovazuji zadna veledila -- na obranuu tvurcu je treba rici ze mnohdy za nic staly uz scenare a ze mi to prijde jako ze "JE 30. VYROCI OSVOBOZENI musime to nejak oslavit a filmove vzpomenout" --Drruhym takovym filmem je treba Mys dobre nadeje
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Zbraně pro Prahu

Příspěvek od geza »

Zbraně pro Prahu je opravdu hodně slabý čajíček, v mnoha ohledech i značně pitomý. Zklamání.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Flintůvka
strážmistr
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15. srp 2008 21:34:47
Bydliště: Pension Bornschütz, Hellborn

Re: Zbraně pro Prahu

Příspěvek od Flintůvka »

nalim159 píše:Minulý týden jsem si pořídil DVD Zbraně pro Prahu...
Ta dotyčná, co sere asi všechny je Hana Čížková :). Tedy v tom filmu. Osobně proti ní nic nemám.
Co je ale zajímavé, v rozhovoru na DVD se k tomuto filmu vyjadřuje velmi pozitivně a natáčení si zjevně velmi užívala. Hovoří tam ve smyslu, že je režisérovi velmi vděčná, že jí pro jednu z hlavních rolí vůbec vybral. Ve svém tehdejším věku to vůbec nečekala.
Co se týče vojenské techniky, nevím, ta všehochuť co jí veze druhý pancéřák na plošinách vozů má s německou technikou společné akorát tak ty kříže... Oblíbené T-34 přemaskované do podob hranatých Tigerů a detailní záběry na OT-810 s pokusy napodobit SdKfz 251 mohou zmást jen laika. Protiletadlové dvojče z V3S 53/59 je pak dalším nedostatkem, ale nemůžeme chtít všechno.

Osobně mi tam daleko nejvíc vadí výsměch předválečné armádě a zcela hluchá místa s místy docela poutavými.
Rozhozenost synchronisace střeleb a "smrtí" už je spíš k pousmání :)

Pro mě je to film dětství, ze kterého jsem tenkrát šílel. Teď už je to jen povinná položka ve videotéce, ke které se ale i tak rád sem tam vrátím.
Mimochodem stroj 434, který zde hraje hlavní roli je stejný typ, pod který chce v MZ skočit ona Nenápadná paní :)
Odejde všechno, co má pavoučí nohy...
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Zbraně pro Prahu

Příspěvek od xvladv »

Nebudu se opakovat o použité technice,německých tanků moc není,spíš se dělají jen repliky a makety,i když se udělá nástavba ,tak pojezd je stejný,pořád T-34(film Boj o Moskvu),tam je to markantně vidět.Jinak ve filmu Zbraně pro Prahu hráli vojáci z Berouna,Žatce,Loun.Soused byl němec.(vojančil vBerouně).Jinak film na který se rád podívám,a líbí se nejen mě ale už i vnukovi. :)
Přeneste palbu na mě.
Odpovědět