seriál Rodáci

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Koštýř »

Rodáci na Barrandově? :o . Tak to je solokapr a nebo kachna roku.. :mrgreen:
režíroval Adamec (Sorensen..), a určitě padne další mýtus. Seriál je rozhodně koukatelný, plejáda českých herců.. Akční scény jsou místy k smíchu (slavné osvobození města kolonou RA nebo smrt partyzána-Zedníčkova kulka mezi oči.. :D ) a závěrečné díly už vyloženě nudí. Ale holt takové bylo zadání a doba vzniku celé epopeje.
Jsem zvědavý, jestli půjde do vysílání původní verze (22dílů) nebo ta 13ti dílná. Ale ta původní myslím zmizela.. :?: Tu totiž vysílala ČST -poprvé a naposled- v r.89(?) - si moc nevzpomínám jestli snad v neděli večer? To je už doba.. 8-)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Anglie »

koštýř - seriál vznikl ke 40. výročí Vítězného února, takže byl vysílán v 88. roce. Do vysílání určitě půjde přestříhaná verze.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Čarda »

Seriál běžel ve stejném roce jako byla zimní olympiáda v Calgary - tedy 1988. Pamatuju si, že jsem byl tehdy na horách a večer se většina přítomných ve společenské místnosti chtěla dívat radši na Rodáky než na olympiádu.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Baresi »

Bína píše:
Baresi píše: "náš" pan režisér dělal
Který to je :?: Evžen Sokolovský :?:
"Náš" je přece ten kdo režíroval" Náš seriál" ---Jiří Sequens
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Bína »

A co na tom seriálu dělal :?: Ch. a ch. režíroval Evžen Sokolovský.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Bína »

Koštýř píše:nebo ta 13ti dílná.
Ano. Ta to.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Baresi »

právě o to šlo jeden z herců vyprávěr historku z natáčení v nějakém pořadu a uvedl že ch ach režíroval Sequens
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od malej Míra »

Baresi píše:...vyprávěr historku ...a uvedl že ch ach režíroval Sequens
Ne, tak to určitě ne, byl to Evžen Skolovský, kolega Hééérec by mohl vyprávět... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od knihomol »

Klobouk dolů před panem střihačem traileru k novému uvedení Rodáků (na požádání sdělím soukromě jeho jméno, pokud by někdo chtěl, aby mu stříhal nějaký hollywoodský trhák):
http://www.barrandov.tv/63704-rodaci
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od malej Míra »

Bravo! Výborná práce... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Arnold Hackl »

knihomol píše:Klobouk dolů před panem střihačem traileru k novému uvedení Rodáků ...
Tak já se musím přiznat, že do teď jsem se domníval, že Rodáci byli propagandistický seriál, natočený v komunistickém Československu a dokonce tak špatný, že se toho i soudruzi polekali a ani to nezopakovali.
Až teď, po shlédnutí traileru, jsem zjistil, že se jedná o americký akční seriál s nádechem erotiky. :mrgreen:
Pana střihače pozdravujte, pane kolego a pokud budu někdy něco natáčet, tak jeho služeb určitě využiji a pokud by zrovna nemohl, tak se obrátím na některého z jeho méně úspěšných kolegů (mám ještě pár tipů, například Stephen Mirrione, Pietro Scalia, Martin Walsh, Jamie Selkirk, Thelma Schoonmaker, Hughes Winborne, Christopher Rouse, Christopher Dickens, Bob Murawski, Chris Innis). :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Salaba »

knihomol píše:Klobouk dolů před panem střihačem traileru k novému uvedení Rodáků ...
Pravdu díte, pane kolego, sotva jsem to shlédl, musím zvolat BRAVO! :shock: ;) Televize Barrandov se opět vytáhla a jak je vidět, ze seriálu "Rodáci" se zřejmě stane kultovní dílo. Na uvedení premiery seriálu na obrazovkám ČST se pamatuji, dokonce mne tenkrát zaujal natolik, že jako mladý uvědomělý pionýr - knihomol jsem zakoupil i jeho knižní zpracování. Někdy na jaře 1988 jsem s tou knihou běžel na autogramiádu pořádanou v tehdejším Domě kultury kovoprůmyslu na pražském Smíchově. A tak nyní jen co ji v knihovně vyštrachám (spolu s podpisy tuším pánů Adamce, Teplého, Sklenčky...) se stane ozdobou a možná i cenností mé knižní sbírky :mrgreen:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Elden »

Nádhera. Skvělé je i to, že to vysílají v 13-dílné verzi a ne té odvysílané před revolucí, která měla 21 dílů.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od nalim159 »

Tak ta původní verze už snad ani neexistuje, ne?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od nalim159 »

Ještě musím dodat, že když se při vysílání Zemana v TV překulí kubánské díly, je mi tak nějak smutno po duši, a to nejen kvůli smrti hrdinného majora Hradce, ale hlavně kvůli blížícímu se konci seriálu. (Mimikry přes jasnou kultovnost zrovna dvakrát nemusím a u Růží mi je líto Honzíka, že už myslí na důchod - taková kriminalistická vejška. A taky ten "incident" s Žitným, to zabolí). Naopak, když seriál začíná, tak si říkám, že to bude zase pěkný půlrok s Honzou. Zpět k jádru pudla - tentokrát se tyto stavy (kromě tryzny za Hradce) nedostavily, na Rodáky se fakt těším. To, že se dají nyní sehnat už celkem lehce, mi radosat nekazí, stahovat se mi to fakt nechtělo... Takže už v pátek.
A mám ještě jednu prosbu, je to blbost, ale mohl by admin upravit název? Ty čárky mě tam iritují :mrgreen: . Děkuji ;) .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Odpovědět