seriál Rodáci

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Anglie »

Elden píše:Nádhera. Skvělé je i to, že to vysílají v 13-dílné verzi a ne té odvysílané před revolucí, která měla 21 dílů.
Pane kolego, známá věta je "DVAADVACET večerů čekal jsem jak vůl..".
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Koštýř »

Elden píše:..Skvělé je i to, že to vysílají v 13-dílné verzi a ne té odvysílané před revolucí, která měla 21 dílů..
No nevím.. raději bych viděl tu původní verzi - otázka je, zda je ta "nová" v něčem ochuzená, nebo jde o prostý sestřih do větší stopáže.. Původní vysílání jsem viděl, ale podrobnosti si už nevybavuji.
Pravdu se stejně těžko dozvíme - originál verze prý byla zcizena hned po sametu (kdo a proč? :?: ), a zbylo tohle. Adamec/Sorensen by mohl poskytnout nějaké vyjádření - pokud tedy fakt o nic nejde..
knihomol: Díky za odkaz, střihač se činil - hollywoodská sága hadra.. :lol:
Salaba: Ano, i já měl tu knížku. I když bez podpisů.. :| . Kam jdete, rodáci? http://www.komsomol.cz/clanky/1071_matejka.html
17. dubna to bude rok od smrti autora.

Jinak jsem zaslechl, že prý děj je zasazen do Hranic na Moravě, kde ostatně autor studoval Lesnickou školu - sice ukončil v r.49, ale :?:. Pár kusých informací mám od tety, profesorky na gymplu ve Valašském Meziříčí i z jiných zdrojů. Možná je to blud, těžko říct.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Dobesch »

Co sem tech 13 dilu videl, nijak mi tam nic podstateneho nechybi (teda mozna chybi nejaka ta vlekla schuze)-- takze to vypada, ze skutecne jen o prestrihani z 22 cca 50 minut na 13 cca 80-90. Osobne by me stejne nejvic zajimal ten uplne prapuvodni sestrih, ktery se delal jeste za ucasti autora knizni predlohy.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od nalim159 »

Osobně se domnívám, že nejde o Hranice na Moravě, ale spíše o nějaké město na jižní Moravě, pokud si pamatuju, řeší se v seriálu blízkost rakoouské hranice a mluví se celkem slušným slováckým dialektem (např. pan Zindulka).
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Koštýř »

nalim159 píše:..ale spíše o nějaké město na jižní Moravě
Ano, v seriálu to tak je. Ale v knize jde prý o Hranice. Údajně se v ní měli poznat někteří pamětníci i nějaký ten popis míst ve městě a okolí. Knižní vydání jsem měl, ale je to dávno-chtělo by to porovnat. Jak říkám,dohady-není to podstatné, jen jako možná zajímavost.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od nalim159 »

Aha, tak knihu jsem nečetl. Jinak to je docela možné, protože v Hranicích a okolí bylo celkem silné centrum odboje...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...mluví se celkem slušným slováckým dialektem (např. pan Zindulka).
U pana Zindulky bych se zastavil. Přestože pochází někde od Krkonoš, snad od Jilemnice, tak působil dlouhá léta jako herec v Brně, to také vysvětluje jeho dialekt. Jinak obecně kniha a seriál, to může být neprosto jiná lokalita, na to bych nesázel... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od knihomol »

Barrandovské zákulisí počtvrté, tentokrát na téma filmová produkce u rozsáhlého seriálu Rodáci:


http://spevacek.blog.idnes.cz/c/187162/ ... dukce.html
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od huba.buba »

opět skvělé čtení...
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od nalim159 »

Vynikající, přečetl jsem jedním dechem...
A klobouk dolů před všemi, kdo na seriálu pracovali, musela to být šichta.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od plk.Žitný »

Fakt dobré dílko
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od nalim159 »

Seriál mě hodně, hodně, hodně zklamal. Rozvláčné, strašně moc rozvláčné. Bez dynamiky. Nelogicky seřazené obrazy, skákání z jednoho do druhého. Asi po třech dílech mě tento seriál přestal bavit. Ukázka toho, jak se dá z dobré předlohy udělat nedobrý scénář, resp. jak scénář hodně špatně zrealizovat. Co se týká režie, tak je to naprosto řemeslně nezvládnuté. Nedivím se, že to nevzala ani dobová kritika. Můj názor je ten, že pan Adamec stačí jen na estrády a nyní na hlupučké seriály. Sanitka je jedinou výjimkou, tam to ale podle mého zachránil precizní a brilantní scénář Jiřího Hubače.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Koštýř »

:| - chyba! Já se nějak překlikl-nebo co... Rodáci jsou rozhodně koukatelní - žádné veledílo, ale jde to. Ohledně Adamce: to snad ví "každé dítě", že Sanitka byl jeho vrchol..
Naposledy upravil(a) Koštýř dne pát 03. čer 2011 20:08:43, celkem upraveno 2 x.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Arnold Hackl »

Vidíte kolegové, co člověk to názor.
Pro mě je naopak seriál příjemným překvapením, protože jsem si ho pamatoval z premiéry jako ohromnou sračku (dokonce takovou, že i když jsem to teď měl na DVD, tak jsem si to stejně nepustil). Teď mi tam v podstatě už vadí jen Vitásek, který mi opravdu přijde jako neuvěřitelný magor (ne Jan Šťastný, ale postava samotná). Určitě jsem ale hodně ovlivněn tím, že je to v podstatě "od nás" a že tam mluvijó sténě jako my :mrgreen: (především v tom exceluje Ota Sklenčka). Jen mě trochu mrzí, že to na jižní Moravě i nenatáčeli, přece jen Česká kotlina je trochu jiná placka, než jižní Morava a na některých záběrech je to vidět.
Ale vaši kritiku chápu, své chyby to má, jen já je asi přehlížím.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Honza Zeman »

Rovnez i pro me je to nuda, navic jeste strasne dlouha, jak je to ta dvouhodinova verze. Videl jsem asi tri dily a nemam ani chut koukat na dalsi. Pro me tak padnul dalsi mytus, nemam duvod to videt znova nebo snad do konce...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět