seriál Rodáci

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Arnold Hackl »

Už mlčím. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Willy Kleiber »

Taky Rodáky sleduju, a docela to podle mě jde...extrémní veledílo to není, ale v porovnání s jinými seriály...
Postava Vitáska je samozřejmě magor, neřiditelný blb, hodně nesympatický. Dále mám výhradu vůči strašně dlouhým obrazům bez střihu hlavně při dialogách - to je úplně jiné filmařské pojetí než třeba v Zemanovi.
Potom mám postřeh ke znělce seriálu - stejně jako u Sanitky jsou jejími autory Petr a Pavel ORM, a ty znělky jsou de facto harmonicky a melodicky shodné! Rytmicky samozřejmě ne...Zkuste se zaposlouchat. ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý píše:... ke zboření určitých mýtů.
Zkrátka řečeno parafrázově slovy Honzy: "Když se něčeho bojíš, tak jdi a sáhni si na to...a přestaneš se bát". :) To je přesně případ Rodáků a Merkura.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
6529
strážmistr
Příspěvky: 68
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:04:11
Bydliště: Praha

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od 6529 »

No ono tady v tom případě snad ani nebylo co bourat, seriál měl už před těmi 23 lety dost chladnou odezvu, což bylo v tehdejší době méně obvyklé, neboť většina seriálů tehdy byla přijímána když ne s nadšením, tak aspoň vcelku kladně. Tady se to přes dobré herecké obsazení holt nepovedlo, přestože obě knihy coby předlohy byly oproti seriálu čtivé. Nejvýstižněji to po odvysílání shrnula ona báseň končící "Dvaadvacet večerů čekal jsem jak vůl...". Proto jsem se při současné repríze ani nepokoušel k seriálu vracet, ten čas se dá využít příjemněji.
Trochu to ale předznamenalo, kam se seriály budou ubírat od 90. let výše, jen jsme to tehdy netušili. On ten pád v seriálové tvorbě nepřišel až s 90. léty, ale už ve 2. půlce let 80, když sem zahrnu vcelku nudná dílka jako "Velké Sedlo", "Chlapci a chlapi" či "Druhý dech"...
Pro mě osobně skončila zlatá éra českého seriálu nejspíše "Jakubem sklářem", potažmo Dietlovou smrtí. I když on snad psal scénář i k tomu "Sedlu", ale to bylo natočeno posmrtně, takže to stejně nijak nemohl ovlivnit...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Salaba »

...ten pád v seriálové tvorbě nepřišel až s 90. léty, ale už ve 2. půlce let 80, když sem zahrnu vcelku nudná dílka jako "Velké Sedlo", "Chlapci a chlapi" či "Druhý dech"...
Máte tak trochu pravdu pane kolego, i když Vámi zmíněné "béčkové" seriály jsou alespoň přeci jen ještě trochu koukatelné, včetně Rodáků. Přiznám se, že třeba "Velké sedlo" mi při premiéře celkem sedlo :mrgreen: Obšourník Jožin Uherčík nebo borec skoro nakonec Jirka Sikita, nejlepší to náš potápěč, to byli celkem prima frajeři včetně hrázného Palyzy... :D Dnešní veledíla typu OvRZ nebo VKV apod. jsou tak na úrovni kategorie "E"-"F" :roll: ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od knihomol »

Myslím, že Barrandov v nejbližší době mnohé pány odsud překvapí!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Bába kořenářka »

Mile nebo nemile :)?
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Hanele »

Taky přemýšlím, co ještě může Barrandov nasadit, aby nás překvapil - teď po Rodácích a Merkurovi... :shock:
Že by přišel na řadu Gottwald? :o :lol:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Bába kořenářka »

No potěš, tak ten je už moc silnej kalibr i na mně, ani jsem to nedokoukala, a to už je u mně co říct!!!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Hanele »

Já nevím, já jenom fabuluju :lol:
Nechme se překvapit. Nebo že by kolega knihomol aspoň naznačil? ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Bína »

Záleží na tom jestli může vůbec naznačovat..... ;) :)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Arnold Hackl »

V pátek, když jsem sledoval Rodáky a viděl jsem opilého Vlacha v detailním záběru, vzpoměl jsem si na Mimikry. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Koštýř »

Hanele píše: Že by přišel na řadu Gottwald?
Uvidíme. Každopádně Gottwald je fakt.. Hoodně jsem přetáčel, nudné a nezáživné scény - jenže - seriál jimi přímo přetéká.. :| . Vlastně jsem dílko ani celé neshlédl. Dost se divím Štěpničkovi, že "to vzal" - vzhledem k tomu, co provedli s jeho matkou..
Jinak čím Barrandov překvapí? Třeba Hamrem - ten je vcelku slušný, koukatelný :P , ideologie z něj až tak moc "necáká", dále možná Mužem na radnici..
Necháme se překvapit.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od Arnold Hackl »

Koštýř píše:... Dost se divím Štěpničkovi, že "to vzal" - vzhledem k tomu, co provedli s jeho matkou...
Těžko říct, proč "to vzal", do hlavy mu nikdo nevidí.
Třeba i kvůli tomu, co provedli s jeho matkou, možná někomu dokonce vadilo i to, že se narodil v Londýně.
Možná se chtěl jen udržet v Národním divadle.
Asi zjistil, proti větru se močit nedá.
Každopádně po Muži na radnici a zejména Okresu na severu to byla taková třešnička na dortu.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: seriál Rodáci

Příspěvek od malej Míra »

Co se týče Štěpničky a Gottwalda jsem podobného názoru jako Árny. Prostě to nemohl nevzít, tehdy prostě nebylo na výběr. Anebo bylo, ale na výběr buď Národní divadlo nebo v lepším případě předčítat nevidomým za 12 Kčs na hodinu... :cry:
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět