Smrt v sedle (1958)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Student
strážmistr
Příspěvky: 19
Registrován: pát 29. srp 2008 14:48:00

Smrt v sedle (1958)

Příspěvek od Student »

Co říkáte na tento film s mladistvým a do rodokapsů ponořeným R. Jelínkem? Na naše poměry nezvykle westernově laděná dobrodružná detektivka. Tento film se mi líbí už jenom proto, že hlavní hrdina v podání Jelínka nezemře(jeho kůň takové štěstí bohužel neměl)! :twisted: Přísný J. Sovák zde také nemá chybu.
Nevíte někdo, kde se tento film natáčel? Přírodní prostředí vypadá dosti zajímavě.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Smrt v sedle (1958)

Příspěvek od malej Míra »

Student píše:...Nevíte někdo, kde se tento film natáčel? Přírodní prostředí vypadá dosti zajímavě.
...tak to vím zrovna naprosto přesně - ve Slatiňanech a okolí. Hřebčín je stejný jako "Dobrá Voda", cihelna, kde se odehrává závěrečná bitka už neexistuje a honička na koních je ve Strádovském Pekle, což je součást Slavické obory sezónně přístupné. Jen scény odehrávající se ve vrcholových partiích hor byly natočeny na Slovensku.
Na natáčení tohoto filmu pan Jelínek zavzpomínal na našem posledním srazu a přidal pár historek. :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Smrt v sedle (1958)

Příspěvek od Honza Zeman »

malej Míra píše:Na natáčení tohoto filmu pan Jelínek zavzpomínal na našem posledním srazu a přidal pár historek. :lol:
Tak prece, na nic jsem si nevzpominal, a asi jsem u toho zrovna nebyl. To jsem asi zrovna diskutoval s pani predsedovou. Das Miro neco k dobru?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Smrt v sedle (1958)

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:... Das Miro neco k dobru?
No, nevím jestli se to tady takhle hodím, ale dobrá. Pan Jelínek třeba vyprávěl, jak si ho tehdy coby mladé ucho vzali do parády osvětlovači a v hospodě "Na středu" ho opili tak, že když se vrátil do Škrovádu, kde měl podnájem v 1. patře vily, tak se mu neudělalo dobře a věděl, že do přízemí už nedoběhne, otevřel okno a vyřešil to z okna. Ráno si uvědomil, že musí vše uvést do pořádku, ale zjistil, že pod oknem je záhon s tulipány, tak vzal kartáček na zuby a jal se čistit květy tulipánů kartáčkem... :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Primář Hons
strážmistr
Příspěvky: 12
Registrován: pát 01. kvě 2009 8:22:10
Bydliště: Vila Mimóza

Re: Smrt v sedle (1958)

Příspěvek od Primář Hons »

mě osobně se tato „detektivka“ moc nelíbí, je to hodně slabé, zápletka slabá, hudba nic moc. Nejtemnější a nejplodnější byly detektivky šedesátých a sedmdesátých let, pak to napětí zase opadalo
„Proměna mloka v člověka se nevydařila...“
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Smrt v sedle (1958)

Příspěvek od Honza Zeman »

Ted o vikendu probehla na CT repriza tohoto filmu. Celkem me prekvapila velmi dobra kvalita obrazu, sirokouhla verze a taky trochu to, ze slo o kolorovanou verzi. Nejak jsem mel zafixovano, ze je film cernobily. Jen je velka skoda, ze aktualne se film neda nikde sehnat, Filmexport udajne slibuje reedici, ale kde nic, tu nic....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Smrt v sedle (1958)

Příspěvek od pplk Žitný »

Šlo o remastrovanou verzi, která byla navíc převedena do HD a takto ji v neděli i ČT na svém "pseudo" programu ČT HD odvysílala.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Smrt v sedle (1958)

Příspěvek od Honza Zeman »

A vida, tak to se konecne CT zase neco podarilo ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Smrt v sedle (1958)

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:...Nejak jsem mel zafixovano, ze je film cernobily...
Nene, film byl vždy barevný, jen těm barvám se muselo trochu pomoct fixama... ;) :D
Remastrování udělalo opravdu hodně, je to lahůdka.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Smrt v sedle (1958)

Příspěvek od Koštýř »

malej Míra píše:
Hombre píše:...Nejak jsem mel zafixovano, ze je film cernobily...
Nene, film byl vždy barevný, jen těm barvám se muselo trochu pomoct fixama... ;) :D
Remastrování udělalo opravdu hodně, je to lahůdka.
Byl jsem příjemně překvapen-jak barvou, widescreen verzí, tak dějem, kamerou.. Také jsem myslel, že jde o čb snímek. Povedený film. Vždy jsem ho nějak opomíjel, nevím proč.. :| .

Zaujal mě "bojový tudor", Škoda 11011 P (pohotovostní karoserie). Ve filmu s modrobílým nátěrem-Hlídka VB. V 30PMZ je k vidění tuším ve dvou dílech-Bestii (Honza veze nález z Kiliánky do Prahy) a potom v Vrah se skrývá v poli (zatýkání faráře). V obou případech se jedná o vůz se zeleným (vojenským) nátěrem. Nevím v kterém roce se začala používat modrá barva na těchto vozech. Jestli teda neměla bezpečnost přijet pro velebného pána už s "novým image" :). Ne nedostatek, jen zajímavost..
tudor.jpg
tudor.jpg (26.12 KiB) Zobrazeno 6609 x
tudorrr.jpg
tudorrr.jpg (33.1 KiB) Zobrazeno 6588 x
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Smrt v sedle (1958)

Příspěvek od nalim159 »

Hodím to sem - tuto neděli na ČT 1 Smrt v sedle, před tím poslední díl Bylo nás pět a ještě před tím první díl Sňatků z rozumu. A asi bude pršet :D
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Smrt v sedle (1958)

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak Filmexport se konecne pochlapil a vydal opravenou verzi tohoto filmu na DVD. Obraz je nyni krasne "cinemascope", bohuzel to neni vycisteny remaster jako byl v televizi. Disk ma obsahle bonusy a cena slusna (99Kc).
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět