Současná televizní tvorba

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od prof. Braun »

Taky jsem se díval a nestačil se divit. Ze Zemana jsem měl pocit, že to je sice luxusní, nicméně nějaká normální vila - a on je to nejstarší palác, kde se provádí jako na zámku! Když si vzpomenu na ty střílečky, honičky a rozbíječky, ještě teď je mi za soudruhy z Kuby ouzko...
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Arnold Hackl »

Pane profesore, pusť si bonusy na DVD Rukojmí v Bella Vista (film).
Pan režisér o tom muzeu hovoří (i když trochu zmateně) a jenom díky tomu bonusu jsem to dokázal najít.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Arnold Hackl »

Včera večer jsem na TV Barrandov jedním očkem a zcela náhodou sledoval jakýsi pořad o bulváru a dost mě překvapilo, že na komerční TV po dlouhé době vídím zajímavý pořad, ze kterého jsem se navíc i něco dozvěděl.
Vysvětlení přišlo v titulcích na konci - režíroval to nám známý a velice kvalitní režisér.
A od stejného režiséra na CS Filmu mezi 21:30 a 22:00 dávali dokument o Jiřím Sequensovi.
Obsadit hlavní vysílací čas v sobotu večer (na dvou TV téměř současně), to už je úspěch.
Máme mezi sebou skutečnou hvězdu, kolegové. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
igorgrebner
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: ned 07. zář 2008 9:08:36
Bydliště: VLASENKARNA

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od igorgrebner »

Netrpelive ocekavam krimi serial EXPOZITURA na kterem jsem v letech 2007-2008 pracoval. :!:http://www.csfd.cz/film/223893-expozitura/
Pane doktore ja jsem bastard, volnomyšlenkář, člověk z jinýho světa.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

I na tomto miste bych chtel panu dramaturgovi knihomolovi ;) podekovat za Tajemstvi Ladislava Smoljaka, ktere bezelo ted v sobotu na TV Barrandov. Velmi pekne sestavene vzpominani nejblizsich na tohoto skveleho herce a rezisera, navic s ukazkami z jeho dnes jiz kultovnich filmovych komedii. Urcite si takovyto medailon zaslouzil. Vubec ted nechci myslet na to, az odejde i Zdenek Sverak....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Elden »

Také se připojuji a nejen za Smoljaka, ale i za další díly o kaskadérech, hercích obecně...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Nesledoval někdo povídkový cyklus Čapkovy kapsy? ČT1 vysílala po několik nedělních večerů vždy 3 povídky se stopáží asi 30 minut, jednotlivé tituly zpracovávali různí režiséři. Postupně odsledovávám ze záznamu všechny a za sebe můžu říct, že je to povedené dílko... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Videl jsem akorat tusim dve povidky, pamatuju si tu o Zmizeni herce Bendy?, myslim... A vypadalo to jako kvalitne zpracovane, zahrane a zrezirovane. Holt kdyz je dobry namet (Karel Capek), tak to asi nelze zkazit :) , i kdyz...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Hanele »

malej Míra píše:Nesledoval někdo povídkový cyklus Čapkovy kapsy?
Tento cyklus jsem nesledovala, ale kdysi jsem si vytvořila takový svůj soukromý soupis všech filmových a TV zpracování Čapkových povídek a překvapil mě jejich docela velký počet :) Kvalita zpracování ovšem ne vždy odpovídá kvalitě předlohy :?
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Bína »

Dnes bylo možno shlédnout příběch Huberta Pilčíka. http://www.ceskatelevize.cz/porady/1017 ... 951212072/
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od prof. Braun »

Díval jsem se kvůli Topferovi. Říkal jsem si, že by mohl konečně předvést, že má na víc, než jen na Arazíma, ale bohužel to byla hrozná nuda už od scénáře. Měl jsem co dělat, abych to vůbec dokoukal (nejzajímavější byly závěrečné titulky). Takový Swingtime z r.2006 s Vladimírem Dlouhým a Aloisem Švehlíkem byl mnohem lepší. O Bestii nemluvě! :)
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Videno, celkem povedena prace, byt mi tam moc nesedely ty ruzne kamerove uhly, navic bylo parkrat videt, ze tvar jakoby zabirana dvema kamerami z ruznych uhlu je vlastne postupne jedna kamera, jelikoz v tu chvili nesouhlasily treba pohledy oci hlavni hrdinky. Bylo to dramaticke, i kdyz pan Töpfer mi pripadal spis jako hodny "strycek", nez ten zly :) . A to 100% tvrzeni, ze Sivok alias Pilcik spolupracoval s STB, kdyz u skutecneho Pilcika to neni nikde na 100% potvrzeno,taky neni uplne koser. Ale jini prevadeci to tak samozrejme meli. Celkove dobra prace od Jiriho Svobody a vsech hercu.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od geza »

Jo a tenhle znáte: prej že Hitlera řídila Stb, povídal to nějakej Žáček, prej tomu řada indicií napovídá... Pražští umělci už o tom připravují hodnotný film.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od nalim159 »

prof. Braun píše:...kvůli Topferovi ... má na víc, než jen na Arazíma
Od Topfera zahrané hodně dobře. Jinak strašení StB (samo že jen tou z 50. let) má své opodstatnění, co kdyby náhodou někoho zajímala StB z konce z 80. let a její vazby na dnešní podnikatelské a politické "elity", že?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od nalim159 »

Z Bestie se stav Netvor:

http://www.lidovky.cz/z-bestie-se-stal- ... ultura_btt

Ještě bych dodal, že herectví Issové je fakt čím dál tím víc stejné. Stejná poloha udivené, vyjevené, vykulené holky s vykulenýma očima s lehce připitomnělým výrazem... Takový Holub v sukních :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Odpovědět