Současná televizní tvorba

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Hanele »

Jo, Fredy, prosím, vybičuj se a zkus ten soundtrack najít - budu Ti moc vděčná! :D
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Fredy »

Tak já ho tedy zkusím najít,když tak hezky prosíš Hanele... :D Jakmile ho najdu,tak dám vědět.Ahoj.
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Co kdo rikate dalsimu trojdilnemu pocinu Jiriho Stracha Ztracena brana? Nam se tohle tajemne tema moc libilo a dily jsme sledovali jednim dechem. Samozrejme, ze se tam najde neco drobnosti, ktere tvurci museli upravit proto, aby dej mel spad atd., ale na televizni pocin je to az moc dobre. Po Dablove lsti dalsi uspech tohoto rezisera, jen tak dal.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Hanele »

Naprosto souhlasím, včetně těch drobných výhrad. Pro mne je Jiří Strach Pan režisér - především tím, jak umí pracovat s herci a kromě jiného taky tím, že si umí udělat legraci - třeba z žánru nebo i ze sebe... ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:Co kdo rikate dalsimu trojdilnemu pocinu Jiriho Stracha Ztracena brana? ...
Určitě nadmíru podvedený a vynikající počin, taky jsem to sledoval! Jen ten konec mě mírně zklamal - mám na mysli asi poslední 2 minuty, celkově ovšem velice sympatické dílo, které prakticky nemá hluchá místa...
V záplavě unylé tvorby ČT fenomén!
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od geza »

Tak koukat se na to dalo, to zas ne, že ne. Strach umí režírovat a obrázky byly taky fajn. Bohužel scénář byl jen průměrný. Po Ďáblově lsti, kterou zabil totálně nepovedený a trapný konec se scénarista poučil - tady byl konec jen takový nijaký. Ostatně se to po obou těchto trilogiích dalo očekávat a třetí vstoupení do téže řeky bych nedoporučoval, nelze se nevyhnout opakování. Nejvíc mi vadily samozřejmě geniální laboratorní výsledky do "pěti minut" a absolutní všeznalost Runy (Trojana). To byl ostatně i neduh první série - bez toho se ale tento žánr asi neobejde. Byla to nicméně možná nejlepší letošní premiérová věc, kterou nám naše televize naservírovaly.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Holka z letiště »

Mě se Brána také velmi líbila, dosti nadprůměrné a koukatelné to bude jistě i po létech. Některé nelogičnosti mě také štvou a teorií "jak to vlastně bylo" je mnoho. Inu, ona tajemná složka místy vykoukla víc než bylo zdrávo, no. Mě třeba zajímá, proč se všichni pátrači dohodli na tom, že jich v lóži bylo jen sedm. Vždyť i Rabín (Töpfer)se děsil ztráty magického čísla sedm až po smrti Halusky, když v té chvíli už byl jen on, Kříž, Preiss, Abrhám a Langmajer Zábranský (byť kdesi hypoteticky v cizině), což je pět. To už by měl být přeci v panice, že jich není ani pět, když Zábranský se neúčastnil obřadů. V panice byl až po smrti Abrháma - intendanta. V pozadí toho celého musel být osmý člen, třeba Šéf (Hanák) nebo někdo jiný. Nebo se mýlím? :P
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Líbilo se mi to, nebylo to schématické a prvoplánově předvídatelné, nechyběl humor. Těch členů bylo 7, už při té seansi v 1. díle jsem si toho všeiml, ikdyž těm dvěma posledním nebylo vidět do tváře. O to víc jsem byl zvědavý kdo to nakonec bude. Dávám za 1... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Dnes vecer ve 20:55 13. komnata Martiny Ružičkové, manželky Rudolfa Jelínka. Tak se divejme, treba se objevi i manzel :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Elden »

Díky za tip, objevil se. Zajímavý dokument. Vůbec jsem netušil, čím vším si musela projít.
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Fredy »

Zítra na ČT1 ve 14.05 Banánové rybičky.Jestli se nepletu, vystoupí zde spisovatel Jan Beneš-předobraz básníka Daneše....
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od geza »

Tak po dvou premiérových detektivkách, Occamova břitva a Případ pro rybáře, si říkám: Pane Bože (já ateista), čím nás chceš ještě trestat? Strašný, strašný a ubohý. Začínám se děsit už čehokoli hraného ze současné produkce ČT. Chceš-li akci, narvi tam především emoce - šermování rukama, vzlyky a nejlépe slzy, to zabere. Má-li to mít hloubku, pak zabírej přímo obličej, nejnověji přímo oči (já bych to inovoval jen na jedno oko). Při rozhovoru zásadně přeskakuj v obraze z jednoho diskutéra na druhého. Chceš-li navodit pohodu, dej tam bukolický obraz nebo hrající si koťátka. Kamera musí plavat, běhat a nejlépe i létat (ať to něco stojí). Hudbu pak nějak nabrnkáme (pohoda-pohoda, drama-drama). Zásadou ve scénáři je spolupachatelství vyššího policejního důstojníka (1. film a v podstatě každá porevoluční detektivka) nebo debilta v ignorování logických postupů vyšetřování a posun v ději nikoli logickým postupem, ale náhodnými událostmi - jak je krásně uvedeno v desateru pátera Knoxe.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Nějak to tu ještě nezaznělo, ale rozhodně mě to zaujalo. Vzniká cyklus tv. filmů "České století", podrobností se dočtete tady. Když jsem viděl fotku Davida Novotného coby Rudolfa Slánského, tak jsem málem upadl ze židle. :mrgreen: Ale to myslím v pozitivním smyslu, vypadá geniálně... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Ano, jiz nejakou dobu to sleduji a tesim se na to. Zda se mi docela odvazne treba obsazeni Daniela Landy coby Emanuela Moravce, ale proc ne, uvidime, jak se toho zhosti.

Kazdopadne dalsi info na strankach Ceske televize.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:...Zda se mi docela odvazne treba obsazeni Daniela Landy coby Emanuela Moravce...
A víš, že na tohle se právě docela těším, když jsem nedávno o Moravcovi četl článek a viděl jeho fotku z legii, musím uznat, že podoba tam je... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět