Současná televizní tvorba

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od nalim159 »

Hombre píše:J Třeba to, jak se estebaci u visiciho vezne na chodbe bavi o tom, jestli pujdou na pivo. To bylo hodne mrazive.
Mě nejvíc dostala ten strach, co rozvrací psychiku všech zainteresovaných, nikdo si nemohl být jistý dnem ani hodinou. Škoda, že se asi nikdy nedozvíme celou pravdu - viz. kdo např. napsal dopis Velkému metaři (Slánský), zda byl Noel Field agentem dvojitým či dokonce trojitým apod. Slovy klasika - to je ta alej vroubená otazníky.

Na konto toho dílu mě napadla taková v podstatě chyba v našem seriálu - Kalina by asi jako bývalý španělák 50. léty neprojel jako nůž máslem a kdyby čistky náhodou přežil, tak jistě ne v pozici náčelníka StB (nebo aspoň jednoho z oddělení StB). Vznáším dotaz na znalce systému StB - jakou funkci tak asi Kalina mohl zastávat?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:Na konto toho dílu mě napadla taková v podstatě chyba v našem seriálu - Kalina by asi jako bývalý španělák 50. léty neprojel jako nůž máslem a kdyby čistky náhodou přežil, tak jistě ne v pozici náčelníka StB...
Tak tady naprosto souhlasím. Jediné, co mohlo Kalinu zachránit, že patrně nebyl židovského původu, jinak by ho do Slánského sionistické, trockistické, titovské a já nevím jaké ještě protistátní skupiny sovětští poradci se soudruhem Mikojanem v čele asi přifařili taky.
Mimochodem když už jsem u toho Mikojana, tak toho si střihl můj velký oblíbenec Andrej Bestcastnyj. Operní pěvec, kterého naše televize s oblibou obsazuje do rolí těch největších ruskojazyčných grázlů a bestií... :mrgreen:
Tady ale vidím, že CSFD.CZ má veliké mezery. Chybí tam v jeho filmografii Eden, Zlatá brána a také a to hlavně tenhle člověk se zhostil hlavní role v premiéře opery Don Giovanni ve znovuotevřeném Stavovském divadle po jeho rekonstrukci 01.12.1991. Vysílala to tehdy televize a existuje i DVD. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Fredy »

Jen taková poznámka k novému seriálu První republika.Ve druhém díle,kde jsou scény z fabriky majitele Valenty,nebo jak se jmenuje,si zahrála naše stará známá šachta Mayrovka z Prokletého dědictví....Mám to potvrzené i od otce.Jestli je to v archívu ČT,můžete se na to mrknout. ;)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Fredy píše:...k novému seriálu První republika.Ve druhém díle... si zahrála naše stará známá šachta Mayrovka z Prokletého dědictví... Jestli je to v archívu ČT,můžete se na to mrknout. ;)
Zatím jsem zdolal teprve první díl a zaujalo mě to, ale to je ještě málo na nějakou hlubší rešerši. Určitě se k tomu ještě vrátím. V archivu to je, dá se to spustit... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

A sledujete nekdo serial Ctvrta hvezda? U toho se dost bavim a co dil, to perla :P . Myslim, ze se pro me stava kultem ;) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od nalim159 »

Viděl jsem tak půlku dílů, a přes velké očekávání mohu říct, že mě to absolutně nechytlo. A to mám Krobotoa rád, ale toto není můj šálek kávy. Za mě nula bodov.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Elden »

Na Čtvrtou hvězdu koukám, jsou tam celkem vtipné scény. Hodnotit budu až po posledním dílu, ale zatím bych to viděl na lehký nadprůměr.
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od geza »

Případy 1. oddělení - píšu v příslušném fóru
Čtvrtá hvězda - neviděl jsem ani minutu, nemůžu hodnotit
První republika - nechutná slátanina (napsal bych příhodnější ekvivalent, ale některých by se to zas mohlo dotknout), u které jsem vydržel tři díly. To svědčí o tom, že to bylo ještě horší než nová Sanitka, kterou jsem protrpěl celou. Formát, kterým se veřejnoprávní televize snaží konkurovat komerčním? Nechápu.

Někde jsem zaslechl, že Bolek je natolik výjimečný herec, že pro něj budeme exhumovat Flaubertovy Dva písaře (kdo bude tím druhým?) - čti budeme se opět snažit, na základě oblíbeného seriálu, vytřískat novou slávu a hlavně nějaké peníze z naditého veřejnoprávního měšce. Polévá mne horko...
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Willy Kleiber »

geza píše:... že Bolek je natolik výjimečný herec, že pro něj budeme exhumovat Flaubertovy Dva písaře (kdo bude tím druhým?) - ...
No, je pravda, že Polívka mi občas (nevím proč) projevem Sováka dost připomíná...ale zase dělat pokračování po x-letech nějaké legendy povede jen k její degradaci - jako vždy! :?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Dnes vecer by mohl byt zajimavy televizni film Piknik s plejadou znamych hereckych Mistru (Munzar, Narozny, Mrkvicka, Triska, Vlach atd.) podle scenare Jiriho Stranskeho v rezii Hynka Bocana.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Fredy »

Myslím,že o tom natáčení mluvila i paní Obermaierová u Šípa,tedy ve Všechnopárty.Snad to má být o setkání politických věznů po letech v některém z pracovních táborů.Někde jsem o tom četl....
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Ano, bylo to tak. Po letech se setkavaji kamaradi z lagru a hledaji mezi sebou udavace. Bylo to myslim docela povedene, Jiri Stransky zarucuje kvalitu (viz i zde obrazove odkazy na film Bumerang a serial Zdivocela zeme). Herecka esa nezklamala a bylo sympaticke, ze se takhle spolecne mohli sejit. Trochu jsem ustrnul, kdyz se tam objevila ta akce s pocitacove dodelanym lanem (asi by to slo natocit lepe), ale jinak palec nahoru a ctyri hvezdy na CSFD :) . Akorat se chci ujistit, ze to bylo toceno v Pamatniku Vojna u Pribrami?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Fredy píše:Myslím,že o tom natáčení mluvila i paní Obermaierová u Šípa,tedy ve Všechnopárty...
geza píše:...Někde jsem zaslechl, že Bolek je natolik výjimečný herec, že pro něj budeme exhumovat Flaubertovy Dva písaře (kdo bude tím druhým?)...
Zní to komicky, ale Fredyho věta je univerzální odpovědí i na tuto otázku. Ano, říkal to o Písařích ve Všechnopárty pro změnu Robert Sedláček. Když něco nevíme, řeknou nám to u Šípa (tedy ne u nás v Roztokách)... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Dobesch »

Hombre píše:Ano, bylo to tak. Po letech se setkavaji kamaradi z lagru a hledaji mezi sebou udavace. Bylo to myslim docela povedene, Jiri Stransky zarucuje kvalitu (viz i zde obrazove odkazy na film Bumerang a serial Zdivocela zeme). Herecka esa nezklamala a bylo sympaticke, ze se takhle spolecne mohli sejit. Trochu jsem ustrnul, kdyz se tam objevila ta akce s pocitacove dodelanym lanem (asi by to slo natocit lepe), ale jinak palec nahoru a ctyri hvezdy na CSFD :) . Akorat se chci ujistit, ze to bylo toceno v Pamatniku Vojna u Pribrami?
Jo Vojna u Pribrami to byla - pred par lety sem tam byl. Jinak mi to prislo, ze "historicke sceny z lagru" (takove ty davove bez prime souvislosti ) nebyly toceny pro toto dilko, ale ze slo o sceny tocene prave pro Bumerang a Zdivocelou zemi.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Fredy »

Opět se vracím k seriálu První republika.Včera v díle Bratrská láska se zde objevila kovárna z Mayrovky,nám dobře známá z Prokletého dědictví.Kdo neviděl,má možnost na i-vysílání ČT.Cca 9 minuta....
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Odpovědět