Současná televizní tvorba

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od strejda.ohon »

A co vata v 30PMZ? Desetiminutová hudební čísla, která jsou součástí téměř každého dílu Vám nevadí? Možná i vadí, že? Ale prostě si řeknete, že to je styl té doby, případně režiséra. V tom případě ale nechápu, proč si neřeknete totéž u současné produkce. Proč, když akceptujete styl pamětnických filmů a seriálů, neakceptujete dnešní trend, kterým je rychlý klipový střih, dynamická kamera, atd. To je pro Vás najednou hraní na světovost... Já vlastně ani nechápu, co má tenhle slovní obrat znamenat? Jako, že všude ve světě je vývoj v pořádku, jenom my bychom měli setrvávat ve skanzenu? A to jako proč?
A k těm konkrétním výtkám... Zrychlená jízda autobusu? Tak to berte třeba jako symbol cesty dvou žen do nového života. ;) A moc policejních aut? To tam měl přijet okrskář na kole? Mám pocit, že už i parta rady Vacátka jezdila aspoň ve dvou autech. Já jsem si shodou okolností říkal, že mi tam naopak chybělo ještě pár policejních mikrobusů. Měl jsem nedávno tu čest v reálu vidět policisty hledat jistý předmět při vyšetřování vraždy. Přijela tenkrát pořádková jednotka v asi pěti dodávkách...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od prof. Braun »

Strejdo, a jaké vysvětlení máte pro scenáristickou neobratnost nebo spíš doslovnost, kdy Emilka po zpovědi, která (nejen) vás dojala, se s výrazem retardovaného děcka zeptá vyšetřovatelů: A jak jste na mě vlastně přišli?, pročež jí vyšetřovatel ukáže cigaretu, kterou - jak jsme už viděli předtím! - vzal z jejího popelníku (kvůli zkoušce DNA), aby to došlo jí i divákům v duchu hesla "co divák to blbec"? A ještě k tomu Taclíkovi - nevím, co dělá po nocích a u koho čerpá inspiraci, ale už jste viděl policajta, který ukazuje služební průkazku psovi, aby přestal štěkat? Hodně slabej fórek!
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od strejda.ohon »

S váma je to těžký, profesore. :mrgreen: Vy se pořád točíte na jednotlivostech... Znovu opakuji, ani já nepovažuji Kriminálku Anděl za dokonalou. Stejně ale jako není dokonalá ani Kvadratura ženy nebo celý 30PMZ. Já s tím srovnáváním nezačal, dokonce si myslím, že není správné, protože 30PMZ je žánrovově těžko zařaditelný (čisté krimi to není ani omylem). Ale pravdou je, že podobných jednotlivostí (nelogické jednání, kostrbaté repliky, schematičnost postav, nereálné zápletky, technické nedostatky) najdete v 30PMZ také dost.
PS Nechtějte vědět, co všechno já už s policisty zažil. Taclík je opravdu víc než věrohodný. Divím se, že na toho psa i sám neštěkal. :D
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od prof. Braun »

strejda.ohon píše:S váma je to těžký, profesore. :mrgreen:
Tak v tom s Váma, Strejdo, souhlasím na 100 procent! :lol: Asi bychom toho už měli nechat, stejně to nikam nevede... A abych jenom nekritizoval - na Kriminálce Anděl se mi líbí, že tvůrci do epizodních postav vybírají mediálně neprovařené, leč dobré herce a herečky známé spíše divadelnímu publiku (včera např. Martina Holubcová z Divadla Letí, Lenka Krobotová z Dejvic, Klára Cibulková ze Švanďáku aj.).
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Hans »

Souhlas se Strejdou ohonem
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Willy Kleiber »

Ke sporu ohon vs. Braun musím přidat svůj názor: Ano, Kriminálka Anděl patří bezesporu k tomu lepšímu, co se u nás v posledních 20 letech natočilo. Ale atmosférou a hereckými výkony je 30 PMZ úplně jinde!
A k 10-minutovým hudebním číslům - v kolika dílech seriálu se vyskytují a kde mají 10 minut?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od strejda.ohon »

Předně musím napsat, že tohle, aspoň z mé strany, není spor. Svůj pohled nikomu nevnucuji, jen se tady o něj dělím. A myslím, že profesor je na tom podobně. Jinak mám pocit, že už jsem k tomu napsal vše, co jsem chtěl. Nemluvě o tom, že jsme se docela odklonili od tématu. Tím pádem už se nechci vracet ani ke srovnávání 30PMZ s Kriminálkou Anděl, ani k těm jednotlivostem, které jsem už obecně vyjmenoval. O to, jak dlouhá jsou v Bílých linkách, Tatranském pastorále nebo Klaunech kabaretní hudebně-taneční čísla nebo o to, komu se ta čísla líbí a koho naopak spolehlivě ubíjejí tady stejně nejde. Jde spíš o to, jak kdo 30PMZ vnímá. Někdo seriál šmahem zavrhne kvůli době vzniku nebo všudypřítomné politice, někdo naopak seriál nekriticky zbožňuje, takže zřejmě některé věci prostě nevidí, no a někdo se pokouší seriál vnímat komplexně a objektivně se všemi jeho klady i zápory. Já patřím k té poslední skupině. Ale na vypisování jednotlivých kladů a záporů 30PMZ toto téma opravdu není. A tečka. ;)
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Arnold Hackl »

Strejdo, kabaretní hudebně-taneční čísla v Bílých linkách přece nemohou nikoho ubíjet.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Holka z letiště »

PMZ je plný romantiky, emocí, touhy a bohužel taky agitace, falšování historie a zpolitizování. Anděl je romantiky prostý, emoce jsou tam takové "novácké" a při sledování mám touhu jen jedinou, aby už televize Nova nic nevyráběla.
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

PROSBA

Příspěvek od knihomol »

Přátelé, nemáte někdo nahraný z ČT 24 pořad Historie.cs vysílaný 1.dubna a 8.dubna, kdy byly oba dva díly nazvány Divotvorný kopec a mluvilo se v nich o historii filmařského Barrandova? Bohužel na webu existuje jen textový přepis.
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Hans »

Běžně na warezu
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Dobesch »

Uz sem panu kolegovi naposilal odkazy pres SZ
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Arnold Hackl »

Dnes bychom se měli podívat na Na cestě po Santiagu de Cuba.
Podle fotek by tam měla být vidět Mestreyova rezidence a při troše štěstí bychom mohli zahlédnout i bránu, kterou Pepa Barkl a Jirka Hradec opouštěli přístav.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Au, tak to už jsem prošvihnul, ale naštěstí to v noci ze soboty na neděli ještě opakují... :? :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Arnold Hackl »

Přinejhorším je to ke shlédnutí i na webu České televize.
Já jsem to sledoval se zaujetím a Mestreyova rezidence tam skutečně byla, včetně záběrů interiéru.
Dokonce byla vidět i ta hliněná nádoba, u které klábosil Jirka Hradec s tím technickým omezencem.
A cimrmanovsky jsem počítal, kdykoliv byl zmíněm major Zeman - ani jednou, přátelé.
To si myslím, že zmínit mohli, ale snad je omlouvá skutečnost, že to pravděpodobně ani sami nevěděli.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět