Současná televizní tvorba

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Bína »

Bába kořenářka píše:Myslíš, že se to točilo na Slovensku? V jednom díle byly exteriéry například u Mladý Boleslavi...

Ale s tím Slovenskem mi vrtá hlavou tohle: je to sesterskej seriál k slov. seriálu Mesto anjelov, z něhož jsem na slov. televizi viděla jeden díl. Ale přesně ten samej scénář měl i jeden díl Kriminálky Anděl. Je tedy pro televizi levnější natočit to úplně to samy s českými herci (to znamená platit i celý štáb, nové exteriéry i interiéry a také znovu scénář a námět), než to celé koupit a pustit to ve slovenštině nebo to přinejhorsim předabovat?
Dnes o tom to seriálu píše Blesk magazín a TV magazín.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Arnold Hackl »

Myslím, že jde hlavně o sledovanost a ta je při tomto způsobu natáčení nejvyšší.
Pokud by se to ze Slovenska koupilo a vysílalo se to ve slovenštině bez dabingu, tak by půlka lidí řvala, že je to v cizí řeči a že se na to dívat nebudou. Pokud by se to nadabovalo, tak bude řvát druhá půlka lidí, že je blbost dabovat slovenské herce a že se to tím dabingem pokazilo.
Sice by se trochu snížily náklady, ale sledovanost by šla určitě dolů.
Tenhle způsob natáčení se mi zdá jako rozumný kompromis, i když to na první pohled vypadá nesmyslně.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
danman
strážmistr
Příspěvky: 26
Registrován: pon 13. říj 2008 18:47:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od danman »

Arnold Hackl píše: Pokud by se to ze Slovenska koupilo a vysílalo se to ve slovenštině bez dabingu, tak by půlka lidí řvala, že je to v cizí řeči a že se na to dívat nebudou. Pokud by se to nadabovalo, tak bude řvát druhá půlka lidí, že je blbost dabovat slovenské herce a že se to tím dabingem pokazilo.
V cizi reci?
To se svet tak zmenil? Ja napr. jsem Slovak, a cestinu jako cizi jazyk vubec nevnimam. Dost blby ze to mezi nama takhle skoncilo.
Jinak ten slovensky kriminalni serial, pokud myslime na stejnej se jmenoval Mesto tienov.
Naposledy upravil(a) danman dne sob 01. lis 2008 13:16:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od geza »

Druhý díl Hop nebo trop - Na vodě - je ovšem vynikající. Klobouk dolů za námět i scénáristickou odvahu.

Další díl nové Nemocnice - kvalita se rychle vytrácí, jako "zajímavé zápletky" začínají vykukovat nehoráznosti z konkurenčních telenovel. Navíc to začíná být tak nějak lehce předvídatelné.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

geza píše:Druhý díl Hop nebo trop - Na vodě - je ovšem vynikající. Klobouk dolů za námět i scénáristickou odvahu...
Tentokrát se pane kolego (vyjímečně :mrgreen: )shodneme. Ono není jednoduché rozhodnutí hned v druhém díle ze čtyř nechat jednoho z nejsympatičtějších hrdinů zemřít a to ještě takovým na první pohled banálním způsobem. Ale ze života vím, že bohužel často tahle lidé skutečně odcházejí. Vzpomínám si, jak jsem se s tím při premiéře před čtyřmi lety těžko smiřoval a stále se bránil tomu uvěřit. Dokonce i v tomto případě chválící kritika v MF DNES tehdy napsala, že seriál má vše, co má seriál mít. Někdo zemře a někdo se narodí. S tím se nedá než souhlasit. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Posledni dil nemocnice byl az na Blancina herecka mihnuti se podprumerny, sice ji poznaji jenom znalci :twisted: , ale byla tam ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od geza »

Hombre píše:... Blancina herecka mihnuti se ... sice ji poznaji jenom znalci
Nešlo by dát avízo předem? Abych byl taky tak nějak "v obraze". 8-) Díky.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Pro nas to bylo taky trochu prekvapko, ale hlavni role by mela byt tusim v devatem dile? Jinak v tomto dile byla treba videt v jidelne pri zaberu tvare pani Stepankove, jakoby vzadu za ni si pochutnavala na obede :lol: , tvar ale byla rozostrena detailem na primarku ARO. Vid, Blani? ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Blanka »

teda předsedo .... jseš třídní práskač :lol: nejen že z toho šaškování mám trauma já sama ale ještě se na můj zcela podprůměrný herecký výkon bude koukat celej fanklub :o :) no mám pocit, že za to budeš na Rujáně spát ,, hubou ke zdi " :mrgreen: .... jinak kluci raději si to fakt přepněte třeba na fotbal (jestli nějakej bude...) není o co stát..... :lol: :P
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Willy Kleiber »

Blanka: nač ta skromnost? :D i když velcí herci a herečky bývají skromní... :mrgreen:
Teprve teď mi dochází, že pan předseda si určitě vybíral dívku podle Jana Zemana - tedy první byla Ludmila, a nyní je to Blanka...nebo se pletu? :twisted:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

No Willy dejme tomu, ale rozhodne po Ludmile nesmutnim jako Honza v serialu. Ale to jsme hodne mimo tema... :?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Willy Kleiber »

Já jen teď koukám, že jsem trochu mimo...Blanka asi nebude pravé jméno, že... :x nechal jsem se unést! :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Blanka »

Willy Kleiber píše:Já jen teď koukám, že jsem trochu mimo...Blanka asi nebude pravé jméno, že... :x nechal jsem se unést! :D
Opravdu nejsem Blanka :) je to pouze moje krycí jméno.... :mrgreen: vidím že jsem byla odhalena... :o
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Blanka »

pan Černý píše:
Blanka píše: :mrgreen: vidím že jsem byla odhalena... :o
Paní předsedová, nerad pokračuji v diskuzích mimo téma, ale tentokrát mi to nedá - odhalení vypadá úplně jinak :mrgreen:
pane kolego tak trochu tuším kam směřujete ale trpělivost :D ........ protože nepiju pivo a tudíž se na Rujáně budu muset spokojit s tou vodkou, třeba se i dočkáte nějaké šou..... :lol: :mrgreen:
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Arnold Hackl »

Sakra, že bych s Váma taky vycestoval.
Jenže takhle narychlo nedostanu devizový příslib ani vízum do Německa. :mrgreen:
Hlavně přátelé neemigrujte a taky bacha na jeden povedený severský páreček Fantová (střílí lidi) - Fanta (háže lidi z útesu). :mrgreen:
A německá policie, tisk i televize mlčí, jako by se na Helbornu nic nestalo. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět