Současná televizní tvorba

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Tak jsem tak přemýšlel, kam tuhle věc zanést a nechtělo se mi na to otvírat speciální téma po příslušným jménem, protože se sem mohou takhle později postupně dostávat další a další "dílka" ze současné televizní kuchyně. :D
Rád bych upozornil na kriminální sérii TV NOVA Kriminálka Anděl. Už jsem viděl druhý díl a troufám si tvrdit, že se mi to líbí a dokonce moc. Teď čekám, že se do mě tady řada lidí nevybíravým způsobem pustí, ale zkuste to sami sledovat. Pokud překonáte předsudky, jako jsem překonal já (už jen samotný fakt, že to vysílá NOVA), smířite se s tím, že mordpartě šéfuje Stropnický, kterého jsem sice jako herce měl rád, ale za jeho některé počiny v pozici šéfa Divadla na Vinohradech mu nemůžu přijít na jméno, tak sem dejte vědět vaše reakce. Vyzdvihl bych tady celkovou atmosféru, napínavost příběhů i konec konců herecké obsazení. Mladší herci Taclík, Švehlík, Novotný si tady nevedou špatně. Do děje se člově dostane i bez předchozích dílů, jedná se o uzavřené příběhy na jeden díl. Rád pochválím, když je co... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Pokud jde o Kriminalku Andel, tak ja nejak nevim. Videl jsem kousek druhyho dilu a ten nas ceskej amaterismus na me kouka ze vseho, uz treba jen z toho, jak clenove mordparty hraji zasah, kdyz rikaji "ruce vzhuru" tak jim to neverim. Stropnicky jako sef mi nesedi, tlustej Taclik taky ne, no a ten co hral v Redakci uz vubec ne....A ten nazev? Ona je Kriminalka Las Vegas, Miami, a kdovijakou jeste v bedne davaji a nasi to nazvou Kriminalka Andel? Nekde nekdo rikal, ze nechteji, aby to vypadalo jako Martin Tomsa, pratele nevim, nevim.... :?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:...tak ja nejak nevim...ceskej amaterismus na me kouka ze vseho...
Tak nějak jsem podobné reakce čekal, jak jsem už avizoval. Uvidíme, jestli se někdo postaví i na moji stranu... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Bába kořenářka »

Já se postavím na vaši stranu, mně se fakt líbí! Stropnický ani ostatní herci mi vůbec nevadí, ani to, že seriál hodně napodobuje právě americké Kriminálky (Miami, NY...)... Je to jediný současný český seriál, který mi stojí za koukání...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Jinak z chystanych projektu jsem zvedavej na pokracovani Nemocnice a tesim se na nove dily Zdivocele zeme (to je ted jediny serial, ktery sleduju). Jako slusny se mi zda projekt Cerna sanitka, videl jsem prvni dil "Stopar" a celkem se mi to zamlouvalo, druhy dil jsem nevidel....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Bába kořenářka píše:Já se postavím na vaši stranu, mně se fakt líbí! Stropnický ani ostatní herci mi vůbec nevadí, ani to, že seriál hodně napodobuje právě americké Kriminálky (Miami, NY...)... Je to jediný současný český seriál, který mi stojí za koukání...
Ó děkuji za pozitivní názor. Na tyto americké patrně vzory se nedívám a nikdy jsem se na ně nedíval, takže jsem nezatížen. :D Jinak samozřejmě se tady nebudu uchylovat ke srovnání nesrovnatelného, ale jen mě tak vždycky napadne, když vidím Novotného brouzdat v databázi a tu práci mokrobiologů a DNA expertů v Andělovi, co by tomu asi řekl Honza? Dám to klukům do laborky... Anebo když Pavlásek poslal Stejskala do archivu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:Jinak z chystanych projektu jsem zvedavej na pokracovani Nemocnice a tesim se na nove dily Zdivocele zeme (to je ted jediny serial, ktery sleduju). Jako slusny se mi zda projekt Cerna sanitka, videl jsem prvni dil "Stopar" a celkem se mi to zamlouvalo, druhy dil jsem nevidel....
Na Nemocnici jsem taky zvědav, o Zdivočelé zemi ani nemluvím, na tu se fakt těším. Černá sanitka jde, bohužel, mimo mě. Hlavně z časových důvodů.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Willy Kleiber »

Asi tady sklidím hromový posměch, ale za jediný koukatelný seriál v současnosti považuju... ehm...
Ordinaci v růžové zahradě...
:oops:
Hraje tam i Daneš - ten básník! :D a Eva Moulisová
Naposledy upravil(a) Willy Kleiber dne pát 12. zář 2008 17:04:03, celkem upraveno 1 x.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Willy Kleiber »

Alespoň to má občas jakos takous zápletku, některé herecké výkony jsou taky mírně nadprůměrné - třeba Langmajer, Bahúl...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak to jsem myslel Willy, ze si vetsi kadr :lol: :lol: :lol:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Když už jsme u té Ordinačky, tak tu sleduje moje drahá polovička. Přiznám se, že jsem na to jeden čas taky koukal, ale když Gitu umlátili v Berlíně skini jen aby se Šinkrová mohla věnovat něčemu jinému, tak jsem na ně definitivně zanevřel. Za klasiku jsem považoval přestřelky Langmajer-Rychlý. :roll: :lol: :lol: :lol: Ale to už je dávno...
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:... Willy, ze si vetsi kadr :lol: :lol: :lol:
Samozřejmě je to bráno hodně relativně, ale když porovnám Ordinaci s výtvorem Sörensena (Pojišťovna štěstí), kde se pro mne nepochopitelně ztrapňuje pan Nárožný... :cry:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Bába kořenářka »

Dalšího pokračování Nemocnice se bojím... Na ty nové díly jsem se dívala z onoho Cimrmanovského důvodu, abych zjistila, jestli i další díly budou tak slabé jako ty předešlé... Ale na další sérii už nemám ani morál ani čas...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Willy Kleiber »

Bába kořenářka píše:Dalšího pokračování Nemocnice se bojím...
Taky si myslím, že to bude odpad nejhoršího kalibru, a s nulovým diváckým zájmem.
Před 2. řadou byla obrovská očekávání, která se nenaplnila, teď už nikdo asi neočekává nic :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Arnold Hackl »

Bába kořenářka píše:Dalšího pokračování Nemocnice se bojím...
Já už se v posledních asi 15-ti letech bojím úplně všeho - raději už ani nic nového nesleduju. :(
Pokusím se alespoň na doporučení Míry zkouknot toho Anděla, ale nic moc od toho nečekám (připadá mi, že Stropnický přehrával už v Cirkusu Humberto - tehdy jako jeden z mála a od té doby ho nemusím).
Ještě bych si dovolil malé odbočení k filmu - tenhle týden jsem poprvé viděl na HBO Vratné lahve a musím říct, že se mi to hodně líbilo. Dokonce i Daniela Kolářová, kterou jsem tady nedávno kritizoval se mi zdála v tomhle filmu perfektní.

Willy Kleiber píše:Taky si myslím, že to bude odpad nejhoršího kalibru, a s nulovým diváckým zájmem...
Tady mám trochu strach, že to sice odpad nejhoršího kalibru bude, zato však s velkým diváckým zájmem. Pokud se o tom bude dostatečně psát v bulváru a pokud budou zase v televizi každý večer v hlavním vysílacím čase pětiminutové reportáže z natáčení (jako to bývalo u Četnických humoresek a domnívám se i u minulé Nemocnice), tak si k tomu české televizní stádo cestu najde. A televize se zase bude chlubit, jak točí fantastické pořady a jak se to divákům hrozně líbí - prostě "tisíce děkovných dopisů". A dost pravděpodobně proti tomu nasadí naše komerční jednička i komerční dvojka (v zájmu boje o diváka) podobné a možná ještě o řád nižší seriálové "skvosty".
Brr, ještě že mám přes satelííít 10 filmových kanálů v českém jazyce, několik dokumentárních kanálů a sbírku DVD.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět