Současná televizní tvorba

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od geza »

Ještě k Ďáblově lsti:
první dva díly nadprůměrná kvalita (Strach opravdu dobře točí, je to poctivý řemeslo), i to záhadno bylo berné, třetí díl to ovšem dokonale pohřbil. Začalo to ve chvíli, kdy údajně v korunovační koruně má být trn z Kristovy trnové koruny, zcela směšný byl "geniální" hacker a otevření trezoru vůbec, a závěrečným šlápnutím do lejna byl pohřebák od satanů...
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Anglie »

quellen píše:Tak mě napadlo v souvislosti s Ďáblovou lstí: vzpomenete si ještě na jiný film/seriál, kde by se takhle přímo vyskytoval odkaz na 30PMZ?
Sám si nic podobného nevybavím, ale já jsem hlava děravá...
V jednom díle amerického seriálu Jsem do tebe blázen na něj kouká Jamie (hlavní ženská postava) a jsou slyšet asi tři věty z tv (a pak asi dvě věty dialogu mezi ní a partnerem, kdy je MZ výslovně zmíněn jako československý akční seriál). Náhodou jsem tenhle díl viděl a taky jsem na to koukal jak tele na vrata. Akorát mne sere, že už to nedám do Chytáků. :cry:
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Arnold Hackl »

Anglie píše:... Akorát mne sere, že už to nedám do Chytáků. :cry:
To se obávám, že by to tam viselo několik měsíců bez správné odpovědi. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:...To se obávám, že by to tam viselo několik měsíců bez správné odpovědi. :mrgreen:
...a nakonec by si tazatel musel odpovědět sám. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Martin Kabát
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: sob 20. pro 2008 21:37:02

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Martin Kabát »

quellen píše: ...odkaz na 30PMZ?
V jednom dílu Zeměkoule Kaisera a Lábuse byla "reportáž" z Iráku, kde nám jeden z "reportérů" (už nevím jestli Kaiser nebo Lábus) vysvětloval, jak místní obyvatelé obdivují seriál 30 PMZ, a poté byl záběr na postavy v turbanech, jak šílejí při úvodní znělce seriálu na plátně... :lol: :D :D
"Doba střelců minula..."
"...teď je potřeba dostávat se jim pod kůži jinak. Ideologickým útokem! Pozvolna rozkládat jejich systém zevnitř, tvářit se loajálně, nestrašit..."
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Dobesch »

Vim ze Ordinaci v ruzovce tu mnozi zatracuji ----- u me to sleduje manzelka a ja tvorim veci na PC - pritomnost nam dobre zname "Princezny" (nebo ze by to nebyla ona :D )v poslednich dvou dilech byla pro me velkym prekvapenima myslim ze i na tom malem prostoru ukazala co v ni drime :lol:
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
6529
strážmistr
Příspěvky: 68
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:04:11
Bydliště: Praha

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od 6529 »

Dobesch píše:Vim ze Ordinaci v ruzovce tu mnozi zatracuji ----- u me to sleduje manzelka a ja tvorim veci na PC - pritomnost nam dobre zname "Princezny" (nebo ze by to nebyla ona :D )v poslednich dvou dilech byla pro me velkym prekvapenima myslim ze i na tom malem prostoru ukazala co v ni drime :lol:
Jj.,nepleteš se,taky jsem ji v posledních 2 dílech "zasek" :-).
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Uznávám, že tohle je tak trochu příspěvek s křížkem po funusu, ale občas čistím HD svého rekordéru od věcí, které jsem nahrál, ale neskouknul a tak se na to dívám s odstupem času. V dubnu uvedla ČT1 TV detektivku Dušana Kleina Hrobník, v které se mihnul pan Karel Hlušička v roli důchodce, kterého vrah Strouhal (T. Töpfer) chodil navštěvovat do domova důchodců. Jedná se asi o jediný záběr pana Hlušičky v poslední době ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Arnold Hackl »

Pane Černý, tuhle s.r.a.č.k.u jsem viděl asi před měsícem jen proto, že jsem byl zvědav, jak se jim povede navázat na první Sněženky.
Bohužel jsem to viděl bez varování a mám na to úplně stejný názor jako Ty. Nechápu, proč to vůbec točili. Vždyť kdyby se u námětu a scénáře trochu přemejšlelo, tak by se z toho dal vytřískat docela dobrý film. Pokračování většinou bývají slabší, na druhou stranu my z generace vrstevníků hlavních hrdinů bychom dokázali i lecos odpustit, ale co je moc, to je moc.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:... Zbyla mi po shlédnutí jen jediná otázka - proč to proboha točili?...
Jednoduchá odpověď: Peníze, peníze, peníze... :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nic jiného bych za tím nehledal. Mám to zaznamenané, shlédnu to pouze ze zvědavosti pozdeji a pod částečnou lihovou anestezií, tak to snad přežiju. :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše:... TV detektivku Dušana Kleina Hrobník.. Jedná se asi o jediný záběr pana Hlušičky v poslední době ;) :D
Včera jsem zhlédnul poměrně dobře udělaný TV film Archiv kde hlavní roli ztvárnil "pplk.Žitný" Fr.Němec. Ve zcela pidi roličce vrátného archivu složek MV v Pardubicích se mihl pan Hlušička - poměrně ve formě a i tak trochu s šibalským úsměvem Williho Kleibla...STIMT :D
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Eman Zahradník »

Salaba píše:
malej Míra píše:... TV detektivku Dušana Kleina Hrobník.. Jedná se asi o jediný záběr pana Hlušičky v poslední době ;) :D
Včera jsem zhlédnul poměrně dobře udělaný TV film Archiv kde hlavní roli ztvárnil "pplk.Žitný" Fr.Němec. Ve zcela pidi roličce vrátného archivu složek MV v Pardubicích se mihl pan Hlušička - poměrně ve formě a i tak trochu s šibalským úsměvem Williho Kleibla...STIMT :D
Naprosto stejný dojem z tohoto filmu,či hry ;) !Ty díla co vysílají v hl.vysíl.čase od 20:00 bývají většinou hodnotná.Včera jsem to sledoval se zaujetím(přesně jak říkáte kolego v jednom díle MZ) :D .Pana Hlušičky alias Willyho jsem si samozřejmě všiml ;) .jak belhavě šel otevřít.. ;) ,jko jo letí ten čas...Jinak obsazení bylo pěkné,docela mě dostal p.Vlach :shock: se svou jadrnou řečí.. :shock: :) .
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od prof. Braun »

Nedá mi, abych se taky nevyjádřil k té včerejší inscenaci. Souhlasím, že na současné poměry byla dobrá, možná lehce nadprůměrná. Pan Němec v ní podal - dle mého mínění - jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Nicméně mám takový malý problém: Jestli je pravda, že byl agentem StB s krycím jménem Hamlet, pak je jeho obsazení právě do této role velmi - slušně řečeno - diskutabilní... Myslím, že by bylo načase, aby konečně promluvil a řekl, jak to bylo doopravdy.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od geza »

Řekl bych asi takhle: jak Archiv tak Sněženky po 25 letech se daly přežít, ale už nikdy více.

Archiv - zajímavé téma. Bohužel jsem to pochopil asi úplně jinak, než zamýšleli autoři - spíše jako karikaturu některých "ukřivděných". Namísto pochopení jeho reakce po letech mne napadaly otázky po morálce a životních hodnotách takového člověka. K tomu přispělo i to, že autoři zcela rezignovali na popis dřívějšího života hrdiny, odbytého pouze 15-ti lety v kotelně. Někdo, kdo prožil dosavadní život v pasivitě (kotelna), nebude reagovat tímto způsobem - proto mi přišly scény rvačky v domově důchodců nebo v zubní ordinaci nepatřičné. Vynikající byl ovšem Oldřich Vlach. Dobrý byl i Jan Šťastný. E. Vášáryová poněkolikáté v téměř identické roli - to už se přejedlo. Franta Němec - standard. Škoda, že nemá na sklonku kariéry štěstí na nějakou pozitivní roli.

Sněženky - očekával jsem fekální nováckou estrádu s debilním humorem za každou cenu. To se nestalo. Rekapitulace životních proher a krizí potěšila. Scénář ale neměl žádné směřování, celkově to vyznělo jako natáčení hospodského vyprávění bez jakýchkoliv vzájemných vazeb. Linie mladých v podobě dětí Duchoslava a Suchánka byla otravná a mě vyloženě vadila. Jediná postava, která mě zaujala a byla slušně zahraná byl Michal Suchánek. Jo, a když se na obrazovce objevila Katka Neumannová, mněl jsem sto chutí vyskočit a rozšlapat televizi.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

geza píše:...Archiv - zajímavé téma. Bohužel jsem to pochopil asi úplně jinak, než zamýšleli autoři - spíše jako karikaturu některých "ukřivděných"....autoři zcela rezignovali na popis dřívějšího života hrdiny, odbytého pouze 15-ti lety v kotelně. Někdo, kdo prožil dosavadní život v pasivitě (kotelna), nebude reagovat tímto způsobem...
Pane kolego musím přiznat, že mě už dlouho nic tak nepobavilo, jako Vaše zkratka. Pokud jsem předchozí příspěvek pochopil, tak: "Kdo z důvodu své za minulého režimu nepatřičné politické činnosti skončil v kotelně, prožil život pasivně..." :lol: :roll: Takže mlčící většina byla aktivní, když proti KSČ nic nepodnikla? Anebo byli jediní aktivní odbojáři a disidenti ti, kteří bojovali se zbraní v ruce (viz. Mašínové a spol.)? :shock: :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět