Současná televizní tvorba

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Salaba »

Kriminálka Anděl možná dobrý záměr ale proč jsou tam při rekapitulacích ty rádoby "světové" scény/záběry jakoby bleskem na místo činu, mrtvoly apod.??? A výkon kriminalisty "Žilky" raději nehodnotit :roll: . Už se těším na Nemocnici na kraji města 12. sérii, seriál Průhonice D-1/Anakonda 11, Ordinace v bleděmodré zahradě a další :D Přátelé ZEMAN, ZEMAN, ZEMAN!!! :) ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Willy Kleiber »

Salaba píše:... Přátelé ZEMAN, ZEMAN, ZEMAN!!! :) ;)
Tak pod to se podepisuju! Řekl jsi to krásně, kolego! :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:Dalšího pokračování Nemocnice se bojím...Před 2. řadou byla obrovská očekávání, která se nenaplnila, teď už nikdo asi neočekává nic :lol:
U mě je to přesně naopak. Nem. po 20 letech jsem se hodně bál, ale přišlo mi, že tento již dopředu prohraný turnaj prohráli se ctí. Teď od toho očekávám o fous více, naž co byla ta minulá řada, protože to píše scénáristka Kon(y)ášová, jak já říkám jednooká královna mezi slepými scénáristy dneška. Prostě i z h.... dokáže vymodelovat sochu. :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od geza »

Nějak teď nemám sílu sledovat jakýkoliv seriál v TV. Poslední, co jsem sledoval a co mělo i přes některé nesmyslné dějové zvraty a zápletky slušnou kvalitu byly Hraběnky. Z polistopadového marastu výkvět.
Další pokračování nemocnice? - uvidíme. Po propadáku předchozí série (po 20-ti letech) to snad už může být jenom lepší. Záleží také na koncentraci mých neoblíbených herců (v první řadě Topfer).
Na Zdivočelou zemi koukat asi nebudu, každé další pokračování má neomylně sestupnou kvalitu. Přitom ta první série byla výborná.
Na původní dramatické výtvory Novy a Primy se z důvodu dlouhodobě pěstovaného pocitu hnusu nedívám a nehodlám ztrácet čas i nadále.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Ještě drobná poznámka ke "Kriminálce Anděl". V minulém díle se jako manželka zavražděného bezdomovce mihla soudružka učitelka našeho kolegy pana Hééérce z mateřské školky v seriálu "Chlapci a chlapi". Akorát teď je o 20 let a 20 kg starší... :( :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

geza píše:Poslední, co jsem sledoval a co mělo i přes některé nesmyslné dějové zvraty a zápletky slušnou kvalitu byly Hraběnky...
Hraběnky jsme několikrát probírali i na srazu a nenechali jsme na nich nit suchou, hlavně jsme jim vytýkali "akční" roztřesenou práci kameramana, teď je prostě moderní točit z ruky. Ale dějově je také považuju za povedené. To je můj soukromý názor, za který mě tady také budou kamenovat. :lol: Také se mi líbila hudba, která dobře podkreslovala náladu... ;)
Sám za sebe tvrdím, že jedním z nejlepších televizních počinů poslední dekády je zatím čtyřdílný miniseriál "Hop nebo trop". Když ho před asi 4-mi lety ČT uvedla, Chýlková už byla známá hvězda, Martha Issová vycházející hvězda, ale kdo znal tehdy Zacha, Taclíka, Řezníčka, Jastrabana, Sedláčkovou? Sázka na neznámé mladší herce tvůrcům manželům Pelantovým a režiséru Chlumskému vyšla výborně. Kamarád, který pravidelně sjíždí Vltavu mi potvrdil, že druhý díl "Na vodě" považuje za kultovní. :D Něco podobného jsem slyšel od jiného kamaráda, který hraje za vesnický klub fotbal v okresní soutěži v souvislosti s TV filmem "Kožené slunce". Pojem "pralesní liga" se prý opravdu začal používat. :mrgreen: Kdo to viděl, asi ví o čem píšu. :D
"Hop nebo trop" má snad už natočené pokračování, ale trochu z toho mám ale strach. ;) :roll: :lol:
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pon 15. zář 2008 11:34:48, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Hans »

No nevím no,mě v posledních letech zaujalo snad jenom Hop nebo trop
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Hans píše:No nevím no,mě v posledních letech zaujalo snad jenom Hop nebo trop
Kámo vidím, že nás to napadlo ve stejnou chvíli. :mrgreen:
A to jsem ještě zapomněl zmínit skvělou hudbu... :o :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Hans »

Tu hudbu si mi teď vzal z huby.Dobrá kamera a hlavně vynikající hudba jsem chtěl dopsat :lol: :lol: :lol:
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od geza »

U Hraběnek jsem si i na tu kameru nakonec zvykl. Co ale nemůžu překousnout dosud je závěr seriálu: sedlák prodává statek i s polma a odchází začínat jinam. To je naprostej blábol připravenej jen na další sérii - "staří protagonisté na novém místě". To by prostě žádnej opravdovej sedlák nikdy neudělal. Taky byla značně přitažená za vlasy ukrajinská manželka a její bratři, jinak to ale bylo zdejší realitě života hodně blízký.

Hop nebo trop je samozřejmě perfektní, to už jsme psali i na starém fóru. Tři díly skvělý, čtvrtý trochu bez šťávy. Škoda, že to od té doby nereprízovali. Na pokračování jsem samozřejmě zvědavý. Blízké je mi to ze stejného důvodu, jako Hraběnky - blíží se to ke skutečně normálnímu životu obyčejných lidí.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

geza píše:Taky byla značně přitažená za vlasy ukrajinská manželka a její bratři...
No Nina byla docela kočka. Z jejích bratrů mě zaujal ten nejstarší, kterého hrál Andrej Bestčastnyj, což je pozoruhodný člověk, mimochodem operní zpěvák - baryton. Toho si televize občas vypůjčuje do takovýchhle postav, viz "Eden", kde hrál ruského mafiána, který dělal do kradených aut a jeho gorila rozbila Radku Holubovi hlavu kladibem (fakt hustý), naposledy uvedeném ve filmu "Zlatá brána" zmiňovaném tady. No a když už jsem zmínil jeho operní kariéru, kdo si vzpomene, čím se 1.12.1991 znovuotvíralo Stavovské divadlo po rekonstrukci? Správně, samozřejmě Don Giovanni. A kdo se zhostil hlavní role? Právě tento pán, tehdy ještě štíhlý mladík bez vousů. Záznam je k mání na DVD a koho jen trochu zajímají bytelné nahrávky tothoto druhu, tak si pošmákne. Dirigoval velký znalec a propagátor české hudby v zahraničí Sir Charles Mackeras a na začátku přichází za zvuku fanfár z Libuše do lóže V.Havel s chotí Olgou a zazní i naše hymna. Technická úroveň záznamu sice nic moc, ale Stavovské divadlo je jediné dosud používané divadlo na světě, kde Mozart dirigoval svou premiéru a tady navíc hned dvakrát (Don Giovanni a Titus).
Tak to jen tak na okraj... :D
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pon 15. zář 2008 14:31:42, celkem upraveno 2 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honzin123 »

Já se docela na tu další řadu Nemocnice na kraji města těším. Snad právě proto, že tentokrát je autorkou scénáře paní Lucie Konášková a ta spolu se svým manželem píše velmi pěkné scénáře, o čemž jsme se mohli několikrát přesvědčit - Anděl Páně, Dobrá čtvrť, Operace Silver A...
Proto si myslím, že by tato řada Nemocnice na kraji města mohla aspoň trochu smazat ten neúspěch řady předchozí.

Jen tak mimochodem - pořád mi není jasné, přoč se mluví o třetí řadě seriálu Nemocnice na kraji města, když se vlastně jedná o řadu čtvrtou. Nemocnice na kraji města špa totiž původně jako třinácti dílný seiál, dva roky po uvedení napsal pan Dietl druhou řadu - tedy dalších sedm dílů. Po roce 2000 tedy byla natočena třetí řada seriálu, nyní je před námi čtvrtá řada.

A co se týče Kriminálky Anděl - nevidel jsem to, takže nemohu soudit, ale rád bych připomenul, že je rozdíl mezi slovem detektivka a kriminálka. V případě detektivky diváci stejně tak jako vyšetřovatelé neznají onen čin ani jeho pachatele a diváci tak s napětím sledují vyšetřování. U kriminálky divák vidí hned na začátků samotný trestný čin i toho, kdo jej provedl, hlavní postavou děje je zde tedy onen pachatel.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Honzin123 píše:...přoč se mluví o třetí řadě seriálu Nemocnice na kraji města, když se vlastně jedná o řadu čtvrtou...
...rozdíl mezi slovem detektivka a kriminálka...
Ten věcný nedostatek mi také vadí, opravdu se jedná už o čtvrtou řadu.
Podle uvedené definice je "Kriminálka Anděl" tedy detektivkou, protože rozuzlení je až na konci. Ale název je asi podle příslušného kriminálního oddělení... :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Anglie »

Ještě ke scénáristce Nemocnice - je to Lucie Konášová (ani y, ani k). A jsem rád, že tu miniMíra zmínil Kožené slunce, to se Kachyňovi opravdu povedlo.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Anglie píše:Ještě ke scénáristce Nemocnice - je to Lucie Konášová (ani y, ani k)...
:lol: :lol: ...né já vím, to byl jenom džouk, To jméno mi prostě pořád připomíná nechvalně známého cenzora pátera Konyáše z dob Temna. :mrgreen:
A když už jsme zmínili "Kožené slunce", jedním z mých nejoblíbenějších herců byl (bohužel už jenom byl :cry: ) Lubor Tokoš, takže proto tíhnu ke Kachyňovým dílům "Duhová kulička", "Kožené slunce" a "Cesta byla suchá, místy mokrá", ve kterých exceloval :D .
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pon 15. zář 2008 17:41:25, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět