Současná televizní tvorba

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od spravodajca »

Zajtra dáva RTVS kriminálku Červený kapitán. Som zvedavý...
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Viděl jsem... Snaha být za každou cenu šokující... Ale ve výsledku (imho) velmi rozpačité....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od spravodajca »

Tak to bol teda riadny drasťák. :/\ Ešte aj p.Krónerovú nechali rozmliaždiť pod kolesami vlaku a Suchánka obesiť na vlastných bezpečnostných pásoch. A to všetko kvôli jednému spisu... :-o Hlavný hrdina si nepočínal ako policajt, ale ako keby ho školil James Bond. No niet sa čomu diviť, mal proti sebe zákerných bývalých Štbákov... :best:
A inak, naháňačka auta s chlapom na frekventovanom námestí v Bratislave? Kde sme len niečo podobné videli? Aha, holywoodsky Peacemaker.. Kidmenka a Clooney sa naháňajú so zloduchmi vedenými Ľubomírom Paulovičom v uliciach starého mesta a na Hviezdoslavovom námestí.

Pozitívum... kamera. zaujímavé zábery ponúkali. :best:
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od heinrich »

Koukal jsem nyní na povídkový film "Tajemství pouze služební", podle knížky slovenského autora Pavla Zeleňáka "Keď sú tajomstvá iba služobné". Ve třech ze čtyř tragikomicky laděných povídkách se objeví dvě hl. postavy z 30 PMZ a jeden z předních představitelů seriálu, tajemství bankovní ( V.Brabec) , zpovědní ( R.Jelínek), lékařské ( P. Oliva) a státní. Tento film je z roku 2016, asi jedno z posledních setkání těchto hlavních hrdinů v jednom filmu. ;-)
Ttttatata tabák dáš?
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od spravodajca »

Zaujímavý rozhovor o SPH so Špačkom

https://www.youtube.com/watch?v=bzCy_C4G5-o
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

ČT nasazuje v létě opět starší seriály a redaktoři zase mají pěnu u huby, že ČT "udržuje nostalgii po minulém režimu" a "těm, pro které je televize nenáročným odpočinkem, vymývají hlavu"...

https://www.irozhlas.cz/komentare/letni ... 131150_zlo
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

My si klidně necháme vymývat hlavu, budeme koukat na všechny seriály, které budou reprízovat :best: . Ať z toho třeba pan redaktor pukne vzteky :-DD
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Salaba »

Hombre píše:My si klidně necháme vymývat hlavu... Ať z toho třeba pan redaktor pukne vzteky :-DD
Jj, hergot jak to čtu ten pisálek je ale mistr slova, rozený pravdoláskařský kritik! Boha, tak mladý a tak inteligentní...! :-o
cit.: "Každé léto se tvůrci programu na prvním kanálu bez zaváhání ponoří do archivů komunistické ČST ze sedmdesátých a osmdesátých let a opráší ty nejvyprázdněnější normalizační seriálové klenoty..." Brr, fuj ponořit se kanálem do archivu té hnusné komunistické ČST! :-(*) Proč se ale tedy tvůrci programu nenoří do archivů ČT let devadesátých a novomiléniových??? :victory: Noc nic, já raději přes léto vyrazím do přírody a večer si popřípadě fouknu DVD dle nálady. A Michálkovi Zlatkovskýmu přeju hezký léto a po tom vysedávání u kompu ať se vysmrká, voholí a občas si po náhlém vyprázdnění přepere svoje červený trencle, který tak obdivuje. :blbec: :-DD
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od spravodajca »

ja som detto, radšej veci z minulých rokov z pred roka 1989 ako súčasnú tvorbu. A vôbec to nepovažujem za nostalgiu za minulým režimom.
Na Slovensku prebieha voľba nového riaditeľa Slovenskej televízie. Sputnik-Rezník nebol zvolený. Až sa človek bojí, že sa to celé pototo (poondie - snad přátelé za řekou Moravou pochopí jak to myslím... o:) )... Ide o to, že Mikovi končí funkčné obdobie a za jeho riaditeľovania sa RTVS znormalizovalo (nie vo význame Husákovej normalizácie) a Slovenská televízia sa dala pozerať. Vyhrabali kopec starších veci, slovenských filmov, napr. uviedli Lettrichove kriminálky (jedny z prvých slovenských kriminálok) 60 a začiatok 70rokov (kapitán Jakubec a poručík Michalko ako aj kapitánka Strelková v akcii :best:) .... Inak nedávno som na jútube vyhrabal nejaký slovenský film z 80.rokov o nástupe robotizácie v Československu. Kurňa, Andrej Hric ako principálny chlap odborník
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Salaba píše:A Michálkovi Zlatkovskýmu přeju hezký léto
On se "pan" redaktor narodil v roce 1991... Ale on bude poučovat nás, kteří jsme to zažili....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od heinrich »

aarongoldstein píše:
On se "pan" redaktor narodil v roce 1991...
Když vidím ten ročník narození, tolik životních zkušeností už má za sebou, tak se děsím doby, kdy tyto pisálkové budou u vesla, kam tuto zemi povedou a dovedou?
Ona současná filmová tvorba, to jsou tolikrát jen vyhozené peníze! Divím se, že je na to vůbec někdo vydá?
Panu redaktorovi jen vzkaz, že každá televize má vypínač...
Ttttatata tabák dáš?
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od spravodajca »

Chcem sa spýtať, aký majú miestni filmoví znalci názor na toto? Film "Ztraceni v Mnichove".... Dnes som na ukážkach dobre pobavil :-P B-)

https://www.youtube.com/watch?v=bs22QhFRK3w
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Lipinski »

spravodajca píše: sob 11. lis 2017 17:34:41 Chcem sa spýtať, aký majú miestni filmoví znalci názor na toto? Film "Ztraceni v Mnichove".... Dnes som na ukážkach dobre pobavil :-P B-)

https://www.youtube.com/watch?v=bs22QhFRK3w
Tak k tomu něco mám. Nejdřív je třeba říct, že sem vystudoval češtinu a dějepis, diplomku sem napsal o filmovejch adaptacích próz Milana Kundery, protože film mě taky dost zajímal.

Rozdělim to na dvě části - film samotnej a téma Mnichov.

Film - nemam rád Zelenkovy filmy, nějak mě míjí jeho styl, poetika, posedlost mockumentem a tak. I když se ve Ztraceni v Mnichově snaží - asi teda - vzdát poctu Americký noci, tak pocta to moc neni, resp. film ve filmu ve ZvM je tak slabej, že Americkou noc ani snad neměli tak moc připomínat.

Mockument je smyšlenej dokument, takže kombinovat eště ke všemu Daladierova papouška, kterej ve skutečnosti nebyl a knihu Jana Tesaře Mnichovský komplex, která je, ale moc se o ní neví, je taky nevopatrný, protože pak divák složitě rozpoznává, co je skutečnej fakt a co ne. Zmatek nad zmatek.


Mnichov - práci jana Tesaře jsem nečet, ale zrovna v týhle spravodajcově ukázce je její podstata ve filmu vystižená - Mnichov bylo vítězství, protože sme se stali jednou z prvních obětí nacismu, což nás po válce přiřadilo na stranu vítězů, a navíc byly hranice obnovený ne v předválečný, ale v předmnichovský podobě. A za války sme neměli tak ohromný lidský a materiální ztráty jako ostatní.

No, jestli Beneš už v době Mnichova myslel takhle dopředu, je to skvělý. Ale podle mě označovat Mnichov za vítězství je nadsazený.


Taky se dá říct, že sme vlastně byli vychcánci, co v roce 38 byli sice zrazený od nejlepších kámošů, ale od tý doby sme zbrojili pro Hitlera a šlo nám to moc dobře, zvlášť když pozdějc Heydrich zaved rekreace, příděly bot, cigaret a jídla pro dělníky. Jasně, v protektorátu byl klid, odboj byl skoro v troskách a nebejt atentátu právě na Heydricha a SNP, tak bysme byli po válce těžko byli považovaný za spojence vítězů.

O ztrátách mluví historik Petr Koura, kterej dělal poradce při filmování. Vlastně to bylo skvělý:

"Když pomineme Slovensko a Podkarpatskou Rus, za války zahynulo dle dnešních údajů asi 120 000 obyvatel českých zemí, z toho ale téměř 80 000 představují oběti holocaustu, tedy Židé a Romové."

Přesně, Slováci, Cikáni, Ukrajinci, Židi, všecko jedno, to nejsou ani lidi. Já vim, je to asi nechtěná a nešťastná formulace, ale sorry - od historika?


Asi sme fyzicky utrpěli míň než ostatní, to je jasný, ale to, co s velkou částí národa mentálně udělal Protektorát a Slovenskej stát, tj. společnost sluhů a udavačů s několika málo výjimkama statečnejch, který byli často zrazený právě vlastníma, to je dost smutný. Taky bylo moc hezký, co se dělo v pohraničí hned po válce, to sme se taky vyznamenali.

Vyhnuli sme se teda materiální devastaci, ale zapadli do tý morální. Možná, že Mnichov neni tragédie - to byly bez diskuze Drážďany, Lidice, Ležáky, slovenský vesnice za SNP, Hirošima, Nagasaki, Osvětim, Babí Jar apod., ale vítězství? To těžko...
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od spravodajca »

Nechcem tu nejak zvlášť rozoberať Mníchov ani historické súvislosti, ktoré mu predchádzali, alebo udalosti, ktoré nasledovali, napr. na Slovensku sa o Mníchove vôbec nebavíme a pritom sa týkal nás. (naší mienkotvorcovia radšej po X-tý krát budú prepierať pakt Molotov-Ribentrop, ktorý sa Slovenska týkal len veľmi vzdialene).
Ide mi skôr o ten film, lebo ja som z neho nadobudol pocit, že ide o akúsi konšpiračnú teóriu vytvorenú filmármi v štýle Járy Cimrmana, s istou hlbšou myšlienkou, týkajúcej sa nejakého mýtu, ktorý podľa tvorcov, trápi českú spoločnosť.
Naposledy upravil(a) spravodajca dne ned 12. lis 2017 20:19:53, celkem upraveno 1 x.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Lipinski »

V tom filmu se opíraj o skutečnou knihu, jak už jsem zmiňoval - Mnichovský komplex od Jana Tesaře. Ta přináší trochu jinej pohled na Mnichov, než že to je zrada a tragédie a tak. Film samotnej míchá skutečnost a fikci, a to dost blbě, řek bych. Má to bejt asi napůl cimrmanovský s tim papouškem a napůl to má vnýst novej pohled na Mnichov, ale z toho guláše se těžko pozná, co je myšlený vážně. Název filmu je vlastně dost výstižnej.


Jo, zapomněl sem napsat, že sem studoval krátce po revoluci na nově otevřený pedagogický fakultě v Liberci a že zrovna na moderní dějiny sme neměli nejlepší přednášející, trochu sme to vodflákli, takže nejsem úplnej odborník, klidně se poučim.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět