Televizní tvorba z archivu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak pokud se pořád bavíme o Spadla z oblakov, tak DVD která mám já byla 4.
Buď to tedy vyšlo 2x (to se mi ale nezdá, navíc by museli na jedno DVD nacpat 6 a na druhé 7 dílů) nebo máš nějaký rip nebo to nemáš celé.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

malej Míra píše: Nevíte někdo kdo, kdy a kde naposledu reprízoval dětský seriál Spadla z oblakov? ;) :D
Zrovna dnes dopoledne dávají na CS mini druhý díl.
Takže předpokládám, že to bude každou sobotu.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
JiVi
strážmistr
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 21. led 2010 20:25:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od JiVi »

Arnold Hackl píše:Tak pokud se pořád bavíme o Spadla z oblakov, tak DVD která mám já byla 4.
Buď to tedy vyšlo 2x (to se mi ale nezdá, navíc by museli na jedno DVD nacpat 6 a na druhé 7 dílů) nebo máš nějaký rip nebo to nemáš celé.
vsak pisu, ze "tak nejka" jsme to sehnal i ja a mam to na 2 DVD (avi soubory) ;)
nepsla jsme nic o nakupu :lol:
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Arnold Hackl píše:Tak pokud se pořád bavíme o Spadla z oblakov, tak DVD která mám já byla 4.
Buď to tedy vyšlo 2x (to se mi ale nezdá, navíc by museli na jedno DVD nacpat 6 a na druhé 7 dílů) nebo máš nějaký rip nebo to nemáš celé.
JiVi píše:vsak pisu, ze "tak nejka" jsme to sehnal i ja a mam to na 2 DVD (avi soubory) ;)
nepsla jsme nic o nakupu :lol:
O nákupu myslím nebyla řeč v žádném příspěvku.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
JiVi
strážmistr
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 21. led 2010 20:25:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od JiVi »

dostal jsi me :cry:
zkratka nemam DVD-VIDEO , ale jen DVD-ROM
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Byl jednou jeden dům

Příspěvek od xvladv »

Zdravím,chtěl bych se zeptat,zda nemá někdo 5 díl tohoto seriálu,ale měl název "Barikáda ve vedlejší ulici",tento díl má delší stopáž a jsou tam scény - adolf zahyne na pochodu smrti(zastřelen),útěk Anduli a její loučení s novou známostí,návrat pilota(herec p.Postránecký).Je sice hezké že tento seriál čt uvedla,a to vícekrát a ted jej nabízí i na DVD,ale bez tohoto.Ten 5 díl byl natočen ve zkrácené verzi a ta se vysílá.Já si pamatuji právě tu scénu s Adolfem,jak se ptá,zda jsou v Čechách než jej zastřelí.Jinak seriál špičkový,když to vezmete,vesměs všechny seriály byli špička,kam se hrabou ty dnešní,viz Ordinace v r.z.,rod.pouta a ostatní.
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Byl jednou jeden dům

Příspěvek od Honza Zeman »

Ja znam jen tu klasickou verzi s poslednim dilem nazvanym Obvaziste Boccaccio a o te dalsi verzi posledniho dilu jsem nemel ani tuseni. Nicmene ho zminuje CSFD a pak se na to lidi ptali i v diskuzi na strankach Ceske televize. Ale podle ohlasu neni ta puvodni verze ani na nyni vydane DVD verzi serialu.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Byl jednou jeden dům

Příspěvek od Dobesch »

Mam dojem, a myslim ze to zaznelo v tom poradu o serialech, ze opravdu puvodni verze serialu byla prave s Obvazistem Boccacio. Jenze pri schvalovani nebo kdy bylo rozhodnuto, ze v nazvech nebudou "cizi slova", posili se vyznam "barikadniku" a uzavrou se vice osudy nekterych postav, aby nedochazelo k nejakym nespravnym interpretacim. Takze se neco dotocilo neco preupravilo a dil dostal nazev Barikada........... Mam dojem ze takto se dil vysilal az do cca poloviny 90-tych let (teda on ten serial sel po revoluci snad jen jednou). Pak si nekdo vsiml nebo to nekoho napadlo, ze puvodne byl scenar jiny a protoze se nekde nasly ty puvodni vystrihane kousky dil byl prestrihan podle puvodniho dramaturgickeho a scenaristickeho zameru a pri dalsim vysilani uz sel serial podle puvodnich autorovych predstav jako Obvaziste Boccacio.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od xvladv »

Seriál "Velitel"
od xvladv v čtv 21. říj 2010 8:23:08

Hezký den,nemá někdo seriál "Velitel",hlavní roli tam hrál Ant.Procházka,bylo to z vojenského prostředí a mě se poštěstilo při jedné cestě do Kroměříže vidět noční natáčení části seriálu za Vyškovem.Díky.
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Bína »

Dnes jsem zaznamenal že kanál CS film mini opět opakuje Spadla z oblakov.Bohužel ale už 9 díl. :(
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale vážně - na CS mini to jede furt.
Předpokládám, že až dojedou na konec, dají si měsíc pauzu a půjde to znovu.
Mě spíš mrzí, že jsem minulou sobotu zapoměl z CS mini nahrát pohádku Čarodějův učeň
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Bína »

Arnold Hackl píše:Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jasně :lol: :lol: :lol: Myslel jsem že to jede znova a ono se to táhne ještě od září
Arnold Hackl píše: Zrovna dnes dopoledne dávají na CS mini druhý díl.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Koštýř »

Arnold Hackl píše:Mě spíš mrzí, že jsem minulou sobotu zapoměl z CS mini nahrát pohádku Čarodějův učeň
Tento krásný film mám, stejně jako třeba Pohádku o Honzíkovi a Mařence a Pohádky tisíce a jedné noci :) . Připomínáme si sto let od narození Karla Zemana, dnes dávali na ČT1 Vynález zkázy.
Bez nadsázky-co pan Zeman natočil, to skvost!
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od prof. Braun »

Právě jsem na ČT2 dokoukal televizní přepis mý oblíbený historický detektivky Zločin na Zlenicích hradě. Bylo na tom sice znát, že jde o televizní film (většina interiérů byla točena ve studiu, dokonce mám pocit že jenom v jedné nebo maximálně dvou dekoracích), navíc černobílý (r.1971) a ve špatné kopii, ale výborné herecké obsazení včetně spousty "našich" herců (Petr Kostka, Otakar Brousek, Rudolf Jelínek, Jiří Zahajský, Vilém Besser, Ota Sklenčka, Vladimír Stach, Eduard Cupák, Jiří Němeček aj.) na to dalo zapomenout. Škoda že se dneska podobné inscenace už netočí...
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Elden »

Souhlasím. Dokonce jsem byl na "místě činu", ale je tam pouze zřícenina, kterou se snaží parta nadšenců zachránit: http://www.zlenice.cz/
Odpovědět