Televizní tvorba z archivu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Hans »

A Zdeněk Řehoř jak za 80 hadrů koupil čokla :lol: :lol:
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Hans »

Olga Halámková píše: od neděle ČT reprízuje seriál Eliška a její rod a na paní Scheinpflugovou se opravdu těším. :)

Tak právě kvůli ní se na to nedívám,protože by mě počítám trefil šlak.Stará bába,která se do všeho montuje a protivná je jak vřed na řiťi.Tohle fakt neskousnu.... :?
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:Tlacit se muze ..ale co delat kdyz preci RODACI oficialne VUBEC neexistuji -- resp. se nedochovali, Merkur je na tom podobne atd, atd........ aby to pak nedopadlo jako kdyz Ritka video koupilo prava na jeden ze Sovetskych valecnych filmu ..... podepsala ase smlouva a Rikousi se ptali kdy dostanou film... odpoved znela: " ALE TEN MY NEMAME, MY MAME JEN PRAVA. ALe kdyz si nekde neco sezenete, tak si to zpracujte a vydejte."
Dovoluji si sem přenést tuto diskusi.
S tím Merkurem to prokazatelně není pravda, ten v archivu ČT existovat musí, protože před několika lety použili ukázky v pořadu Iva Jahelky "Neznalost neomlouvá".
Petlice, nepetlice, občas se tyto perly do vysílání dostanou, chce to jen trochu trpělivosti. Na druhou stranu je dobře, že naše televize tvoří dál, protože občas se mezi tím najdou kvalitní kusy, to nejde popřít, takže snad kvantitou ke kvalitě... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Dobesch »

No u vysilani "serialu o serialech " take pouzili ukazky z Rodaku a .......... Dokonce ti Rodaci na netu maji nahore TIMECODE, takze odkud odjinud nez z archivu to mohlo utyct --- navic nikdy nevysilana verze .. Pochybuji ze se to 20let valelo ve strizne :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od prof. Braun »

Dnes dopoledne dávali na ČT1 v rámci archivních návratů TV inscenaci z r. 1989 Než poznáš první úsměv. Hráli tam Vladimír Brabec a Rudolf Jelínek, oba ne zrovna v kladných rolích. Nejvtipnější hláška - Vilma Cibulková, představitelka hlavní hrdinky, se ptá Vl. Brabce: "Jste policajt?"
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Eman Zahradník »

Dnes jsem zhlédl v odpol.vysílacím čase skvělé dílo od p.Krejčíka-Probuzení ;) ,viděl jsem ho asi 3x,ale až vlastně s postupem času jsem tam objevil a došlo mi hned kolik je tam představitelů 30 PMZ.Já zaregistroval především samotného Honzu,jak je zván jako svědek policistou p.Hlavatým k výslechu :D ,dále P.Kostku to je jasné ;) ,a hele i l.Sachlová coby okradená a vzápětí obratem obdarovaná paní v samoobsluze :),J.Kodet .. ;) .Možná že mně někdo doplníte,přišel jsem k filmu později až skoro na závěr,naposledy jsem ho viděl tak 2-3roky zpět.. :?Jen je drobet ostuda,že jsem nevěděl jak se jmenuje hlavní představitel.. :o ,teď již vím-J.Šmíd,jen by mě zajímalo zda je ještě naživu,zjistil jsem že by mu mělo být 72 let.. ;) Pamatuji si ho jen asi z Vyššího principu... :roll:
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Eman Zahradník píše:...J.Šmíd,jen by mě zajímalo zda je ještě naživu,zjistil jsem že by mu mělo být 72 let.. ;) Pamatuji si ho jen asi z Vyššího principu... :roll:
Podle "Konvalinek" by měl být Jan Šmíd dosud naživu... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Eman Zahradník »

malej Míra píše:
Eman Zahradník píše:...J.Šmíd,jen by mě zajímalo zda je ještě naživu,zjistil jsem že by mu mělo být 72 let.. ;) Pamatuji si ho jen asi z Vyššího principu... :roll:
Podle "Konvalinek" by měl být Jan Šmíd dosud naživu... ;) :D
To se povedlo,totiž i zde jsem to o p.Šmídovi četl.. :D 8-)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Dnes po obědě dávali na ČT2 záznam divadelního představení Věc Makropulos.
Hrál v něm Vašek Kalina, tedy Miloš Willig.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Bína »

ČT 1 uvádí od 10.2.10 v 9 h. seriál Druhý dech : http://www.csfd.cz/film/111271-druhy-dech/
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Včera jsem náhodou a hned asi dvakrát nezávisle na sobě zachytil na ČT reklamu na soubor 10-ti nebo 11-ti DVD s autorskými pořady Luďka Nekudy "Sešlost", v kterých vedle něj exceloval i Jiří Císler a celá řada hostů. Nezachytil jsem kde je to k mání a vyhledávače na internetu zatím mlčí, ale brzy se to jistě někde vyloupne... ;) :D
Cena má být nějak pod 1.000 Kč (snad 950,- nebo tak nějak) za celý soubor, což ujde. Milovníci inteligentního humoru a slovních hříček si to určitě nenechají ujít. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
JiVi
strážmistr
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 21. led 2010 20:25:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od JiVi »

Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Bína »

Od neděle 11.4. odpoledne bude ČT 1 opakovat seriál Byl jednou jeden dům. :D :D
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Byl jednou jeden dům

Příspěvek od malej Míra »

Tak nějak námi nepovšimnut, alepoň podle ohlasu tady probíhá repríza tohoto mimořádného televizního díla. Trochu jsem váhal, jestli mám toto téma zakládat, ale protože tu má své samostatné téma už kdejaká komunistická "nepovedenost" (velmi slušně řečeno :mrgreen: ), tak jsem tak učinil. První věc, na kterou jsem chtěl upozornit už po shlédnutí prvního dílu "Stěhovavá trafika" je účinkování filmových kaskadérů při "přesunu" dotyčné trafiky i s jejím koncesionářem panem Soumarem (J. Somr). Což o to, pana Srstku nejde přehlédnout nikdy, ale zahlédl jsem mezi stěhováky i nám velmi dobře známého pana Tomsu. Příležitostně se ho na to přeptám... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Honza Zeman »

Je to takova malickost, ale pri dnesnim sledovani krimi Zlate rybky na Nova Cinema, se objevila nam dobre znama bunda typ" smazka", jak ji pojmenoval kolega Kostyr a rozebral na jinem miste fora. Nosi ji na sobe Jarda Hantak, alias Oldrich Vizner a samozrejme nehraje nikoho jineho nez fetaka :D.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět