Televizní tvorba z archivu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Lipinski »

Pavučinu mam rád, i když je to hodně depresivní. Vybavujete si někdo, jak na to tehdy v tv dávali upoutávku? Hlavní hrdinky se tam svíjela, snad do půl těla nahá, a sténala něco jako - mně je blbě, mně je tak blbě... Z toho sem měl voči navrch hlavy.

Jinak zase - nejedná se o tv tvorbu, ale o film uvedenej do kin v r. 1986. Spíš bych to viděl v sekci vo polozapomenutejch snímcích.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

Dám to tu,
Nevie niekto, kde sa dá pozrieť Druhý tah pešcem? Na YT ho pred niekoľkými mesiacmi zrušili.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Lipinski »

spravodajca píše: čtv 27. pro 2018 22:38:33 Dám to tu,
Nevie niekto, kde sa dá pozrieť Druhý tah pešcem? Na YT ho pred niekoľkými mesiacmi zrušili.
ulozto.cz
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

vdaka, už som si to aj stiahol.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

narazil som na "Jak zničit vlastní mužstvo (1977)" - autor Eismann, réžia Moskalyk

https://www.youtube.com/watch?v=Iu8LswHhG-k

Štepnička ako ligový futbalista berie nejaké tabletky obsahujúce efedrin. A Josef Langmiler ako lekár mužstva mu v tom hodlá zabrániť.

nakoniec je z toho celkom dobrá kriminálka.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

Na slovenskej Dvojke Zastretý farebný svet... :best:
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od heinrich »

Lipinski píše: ned 16. pro 2018 19:26:01 Pavučinu mam rád, i když je to hodně depresivní. Vybavujete si někdo, jak na to tehdy v tv dávali upoutávku? Hlavní hrdinky se tam svíjela, snad do půl těla nahá, a sténala něco jako - mně je blbě, mně je tak blbě... Z toho sem měl voči navrch hlavy.

Jinak zase - nejedná se o tv tvorbu, ale o film uvedenej do kin v r. 1986. Spíš bych to viděl v sekci vo polozapomenutejch snímcích.
Dnes jde Pavučina na CS filmu od 20h, tak kdo neviděl, nebo nepamatuje, má možnost. ;-)
Ttttatata tabák dáš?
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

Na slovenskej Dvojke asi za hodinu. Stíny horkého léta (1977) - dráma statočnosti aj samoty. Nepríjemné a často tragické prekvapenia pripravuje obyvateľom horských samôt skupina banderovcov, ktorá sa snaží dostať do Rakúska. V hlavných úlohách Marta Vančurová, Juraj Kukura, Gustáv Valach a Jiří Bartoška...
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Lipinski »

spravodajca píše: sob 23. úno 2019 19:45:42 Na slovenskej Dvojke asi za hodinu. Stíny horkého léta (1977) - dráma statočnosti aj samoty. Nepríjemné a často tragické prekvapenia pripravuje obyvateľom horských samôt skupina banderovcov, ktorá sa snaží dostať do Rakúska. V hlavných úlohách Marta Vančurová, Juraj Kukura, Gustáv Valach a Jiří Bartoška...
Vláčil, skvělej film. Všimněte si bundy, co má J. Kukura vobčas na sobě.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

Žiaľ trochu som včera podriemal... takže som z filmu veľa nemal. Ale tú bundu som myslím registroval.

Práve na slovenskej Jednotke skončila tretia z Lettrichových kriminálok - Volanie démonov (1967) (kpt Jakubec a por. Michalko ) podľa mňa je to na svoju dobu dobre natočené, inovatívne. Dej je dynamický, človek sa nenudí. Zaujme už aj to využitie reklamy na nábytok (udalosti a hlavní aktéri sú spojení s nábytkárskym podnikom) hned v úvodných titulkoch. A minimálne jedna pieseň, (duet Kostolányová - Kolínska) bola robená zvlášť pre tento film. Z pesničiek, či oblečenia a účesov žien dýchajú 60.roky. A aj sa dá pobaviť. :best:
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

V poslednom čase si veľmi často pustím film Kam pánové jdete: Pre mňa skvelá oddychovka a v nej skvelý Karel Heřmánek ale aj Oldřich Vlach.. Celý film je excentný...

- ale řeknu ti, byl si úžasnej.. Ty zářivky, co rána to zásah.. :best: :DD

Ale jedna poslava ma zaujala. a to ten postarší turista. Pôsobí na mňa ako do príbehu vpašovaný Heřmánkov o:) strážny .
Zaujímavé je že Heřmánek bojuje s trasou, kríva, ale ten turista si svižne vykračuje ale furt je za Heřmánkom...

- ať slunce nezapadá nad hnevem tvým.. :best:
Naposledy upravil(a) spravodajca dne ned 09. čer 2019 19:27:23, celkem upraveno 1 x.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Lipinski »

spravodajca píše: sob 08. čer 2019 20:03:24Ale jedna poslava ma zaujala a toho postaršieho turistu. Pôsobí na mňa ako do príbehu vpašovaný Heřmánkov strážny .
Zaujímavé je že Heřmánek bojuje s trasou, kríva, ale ten turista si svižne vykračuje ale furt je Heřmánkom...

- ať slunce nezapadá nad hnevem tvým.
To je Ivan Vyskočil, významná postava českýho divadla 2. pol. 20. stol., autor, režisér a pedagog na DAMU. Ve filmu se objevuje sporadicky, většinou jako právě takovej samorost nebo podivín. Jeho hodně proslulá režie Hamleta se jmenuje Haprdáns neboli HAmlet PRinc DÁNSký ve zkratce.

A ty Lettrichovy kriminálky mam rád, je to podobný českejm Alibi.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Elden »

Souhlasím, nádherný film. Když jsem šel do Prčic, tak jsem si na Heřmánka vzpomněl, jak chudák šel v nevhodných botách celou trasu a nevzdal to. A ty prostřihy parádně udělané.
Jen bych si dovolil malinko poopravit kolegu Lipinského. U jeho jména uvádějí obvykle titul dr. Ivan Vyskočil (stále žije, je mu 90 let), nezaměňovat se stejnojmenným hercem. Další jeho nezapomenutelná role je profesor Syřiště ve filmu Kamarád do deště.
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

Elden píše: pon 10. čer 2019 19:48:08 Další jeho nezapomenutelná role je profesor Syřiště ve filmu Kamarád do deště.
Anooo.. presne. Hral toho pána, ktorého nábytok slúžil ako návnada na pomstu.

Inak, přímení Syřiště je veľmi často používané v českých filmoch

tak napr. aj:
- 30PMZ Dáma s erbem
- Cas pracuje pro vraha
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Lipinski »

Elden píše: pon 10. čer 2019 19:48:08U jeho jména uvádějí obvykle titul dr. Ivan Vyskočil (stále žije, je mu 90 let), nezaměňovat se stejnojmenným hercem.
To je fakt, Snad ani nejsou příbuzný, je to shoda jmen.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět