Televizní tvorba z archivu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:...Mě spíš mrzí, že jsem minulou sobotu zapoměl z CS mini nahrát pohádku Čarodějův učeň
V květnu tento skvělý film reprízovala i ČT. V souvislosti s Karlem Zmanem mne napadá otázka, co se stalo s právy na jeho filmy, že u nás ještě nevyšly na DVD. Existuje pouze vydání a to se podržte - z Japonska. Že by podobná lumpárna jako v případě prodeje autorských práv na Ferdu Mravence dědici Onřeje Sekory do Německa? O "šikmookém Karlu Zemanovi" se dočtete tady. Asi mi nezbyde nic jiného, než si nechat celý soubor přivézt mými kolegy ze země vycházejícího slunce při jejich některé návštěvě v Evropě... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od děda Dejmek »

Dnes ráno, na čt 1, mě překvapil film Poslední výstřel, z konce IIWW. Jednak jsem nepochopil, proč ho dávají zrovna dnes? A dále jsem pak rozeznal jednu z hlavních rolí, tehdy ještě zdatného čtyřicátníka a pozdějšího Vojtu a dědouše Verniše z našeho seriálu, Jiřího Kostku. Film je spíš podprůměrný, s ohledy na dobu, kdy byl natáčen. Propaganda z něj jenom teče. Mně se na filmu nejvíc líbilo krásný slezský nářečí, kterýmu jsem měl co dělat, abych místy vůbec rozuměl :)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

děda Dejmek píše:Dnes ráno, na čt 1, mě překvapil film Poslední výstřel...
Jo jo, ale ten film mne opravdu ničím nenadchnul. Obyčejná agitka z roku 1950 o tom jak to podle komunistů údajně bylo při osvobození Ostravy v r. 1945... 8-)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Elden »

malej Míra píše:V souvislosti s Karlem Zmanem mne napadá otázka, co se stalo s právy na jeho filmy, že u nás ještě nevyšly na DVD. Existuje pouze vydání a to se podržte - z Japonska. Asi mi nezbyde nic jiného, než si nechat celý soubor přivézt mými kolegy ze země vycházejícího slunce při jejich některé návštěvě v Evropě... ;) :D
Nebo si to objednej přes japonský e-shop, kámoš je má doma. Kupoval snad celou sérii a ještě v nějaké slevě. Co je s právy nevím, ale zřejmě vydavatelé čekají až vyprší. Takových kousků je víc. A Zemanovky začali po delší odmlce dávat i na ČT, tak snad časem budou i na dvd. Pokračování Arabely také vyšlo v Polsku (dokonce i s polským lektorem :) ) a u nás ne, ani Dáda o tom nevěděla.
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od geza »

malej Míra píše:
děda Dejmek píše:Dnes ráno, na čt 1, mě překvapil film Poslední výstřel...
Jo jo, ale ten film mne opravdu ničím nenadchnul. Obyčejná agitka z roku 1950 o tom jak to podle komunistů údajně bylo při osvobození Ostravy v r. 1945... 8-)
Ten film jsem neznal a byl velmi dobrý.

Vybavuji-li si dobře, tak hned na jednom z prvních okének bylo upozornění, že film je jen fikce nebo že postavy neodpovídají skutečnosti, tak jako u mnoha jiných filmů (narozdíl třeba od Zemana). Nerozumím tedy tvé poznámce - jedovatá slina?
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Poslední výstřel nenadchl ani mě.
Ani vlastně nevím, co mě na něm vadilo, ale něco mi tam nesedělo.
Viděl jsem to už kdysi a tentokrát na ČT už jsem to ani nesledoval.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od xvladv »

Při prohlížení mé filmotéky jsem našel dvd s filmem "Výstřely v Mariánských Lázních".Práce bezpečnosti po 2.sv.válce.Solidní film,snad jen v jedné scéně je vidět část trolejového vedení na nádraží v M.l. :)
A dál jsem našel film "Tobě hrana zvonit nebude".Rok 1968 ve filmu. :)
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

geza píše:Ten film jsem neznal a byl velmi dobrý.
...hned na jednom z prvních okének bylo upozornění, že film je jen fikce nebo že postavy neodpovídají skutečnosti, tak jako u mnoha jiných filmů (narozdíl třeba od Zemana). Nerozumím tedy tvé poznámce - jedovatá slina?
To upozornění si nepamuji přesně, ale týkalo se konkrétních postav nikoliv děje, ten měl být zhruba autentický. Nebudu teď hodnotit film jako takový, to je otázka vkusu, díval jsem se na něj ze studijních důvodů a se sebezapřením jsem zvládl celý. Prostě úměrně době natáčení (r. 1950) se divákovi podsouvalo, že vše podstatné a pozitivní při bojích o Ostravu a při záchraně hmotných hodnot v hutích před destrukcí ze strany Sprengkommanda udělali členové KSČ. Padala tam hesla jsko pryč s kapitalisty, jednou bude všechno naše atd. Na místě a k věci byla ovšem narážka na Košický vládní program, nicméně si nejsem jistý, zda ony vizionářské komentáře některých postav byla opodstatněné. Prostě na rozdíl od Zemana to bylo celkově naivní a hloupé, nicméně zajímavé a pro mne i poučné... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Když už jste u těch okének z filmu, tak jestli někdo pozná, ze kterého filmu je tenhle skvostný nápis.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Přílohy
cap001.JPG
cap001.JPG (8.2 KiB) Zobrazeno 4118 x
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2529
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Honza Zeman »

No tezko rict, ale vzpomnel jsem si treba na film Vitezny lid, coz je velky ulet :D . Ted pujde 12. listopadu na CS Filmu, takze se schuti podivam :D :D :D
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Bába kořenářka »

No tipla bych si, že je to na některém z filmů edice Filmy patří lidu, co třeba Rudá záře nad Kladnem?
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ne, ne.
Raději sem hodím malou nápovědu - film se odehrává za války a přibližně před půl rokem tady o něm byla debata.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Bába kořenářka »

Tak Zbraně pro Prahu?
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ne, ne babi.
Naposledy upravil(a) Arnold Hackl dne čtv 04. lis 2010 15:49:23, celkem upraveno 2 x.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od děda Dejmek »

Tak Dny zrady :?:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Odpovědět