Televizní tvorba z archivu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Minulý týden reprízovali jeden pořad Televarieté z roku 1977. Mimo to, že šlo o standardně špičkovou šou dvojice Bohdalová-Dvořák a panoptikum tehdejších hvězd cirkusů, kouzelnických revue, zpěváků jako Drupi, ale i "Vesjolyje rebjata", z nichž vynikali spíše jen Schelinger, Rottrová, Urbánková, tak chci upozornit na jeden zajímavý momont tohoto konkrétního vydání.
Nahlíželi tam do dopisů diváků, kteří reagovali na minulý pořad a prý posílali nabídky, tedy ne k sňatku, jak Bohdalová očekávala se slovy "Že bych se ještě jenou vdala?", ale na práci uklízečky, protože minule vystupovala ve scénce s koštětem. Zajímavá byla ale reakce Dvořáka, který jí odpověděl: "Třaba major Zerman zase ovdoví".
Předpokládám, že to byla reakce na právě odvysílanou první sérii 30PMZ, když se Honza oženil a s Lídou povili Lidušku.
Tak to jen tak pro zajímavost... ;) :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Bába kořenářka »

Vzhledem k přítomnosti slůvka ZASE bych se přikláněla spíš k tomu, že v té době byl Zeman už podruhé ženat...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Bába kořenářka píše:Vzhledem k přítomnosti slůvka ZASE bych se přikláněla spíš k tomu, že v té době byl Zeman už podruhé ženat...
...dobrej postřeh. Taky jsem si toho všiml, ale v roce 1977 byla seriálová Lída ještě na živu a Blanka na Kladně... ;) :lol: :?: Druhá série se vysílala snad 1978. :?:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Prostě mi to nedá a musím zase poreferovat o Televarieté, tentokrát z roku 1978. Jako hosté Lutz Jahoda, známá to estrádní hvězda z NDR (Ein Kessel Buntes) a zpěvák ze SRN Udo Jürgens. To byly jedny z mála čísel, která jsem vydržel sledovat celá, jinak mám obvykle Televarieté, které trvá 80 minut skouknuté za 25 minut, protože sleduju jen Dvořáka s Bohdalovou a to ostatní jen přeskakuju. Tyhle pořady bych doporučil hlavně všem nostalgikům, kteří to TOP10 dali taková díla, jako "Žena z Pultem" apod. Na to téma tam také padl džouk. Dvořák povídal, že má rád, když je vše na svém místě - žena za pultem, muž na radnici a nejmladší z rodu Hamrů v jeslích... :mrgreen:
Navíc, když se svěřil, že v noci se mu nic nezdá a Bohdalová na to opáčila, že tedy spí jako dudek, tak povídal: "Někdy jako Dudek, někdy jako Sokolovský. To podle toho, co televize zrovna vysílá" :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak zrovna minulé pondělí na JOJ Plus v Ženě za pultem si Vladimír Dvořák střihl parádního kontrolora. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak čtyři z pěti západoberlíňanů doporučují televizní kanál JOJ Plus. :mrgreen:
Nejen že tam dávají Annu Holubovou, ale včera jsem tam viděl i pana radu Korejse s inspektory Brůžkem a Boušem.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Wunder Pepi »

Já nyní musím připomenout jednu inscenaci z archivu JAKO KNÍŽE ROHAN,V.Menšík tam naprosto bravurně ztvárnil chudáka Špátu,který zdědí 15000 zlatých.Potom to s ním neskutečně zamává,skončí opět jako chudák-vlastně ještě hůř!Filmy s V.Menšíkem by se měly vůbec více vysílat,je to jeden z našich nejlepších herců vůbec!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Honza Zeman »

Od zitra jde na TV Barrandov serial My vsichni skolou povinni. Vypada to, ze tam obcas bude i neco ke koukani, ted bezi krimi Muz na drate s Bartoskou. Takze treba casem bude tahle stanice obcas i za neco stat :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
quellen
strážmistr
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 29. kvě 2008 18:21:14
Bydliště: Chile
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od quellen »

Jen dodám, že za týden v pátek ve stejný čas, tedy 22:20, běží na Barrandovu další detektivka - Smrt za oponou - s Miroslavem Horníčkem coby vyšetřovatelem.
Byla by to pěkná tradice - co pátek, to česká krimi v TV.
Nikam nepojedeš, ztvrdneš tady.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Rád bych upozornil na film Tajemství ocelového města, který uvede ČT1 ve středu 28.01. v 10:25 (pro znalce - hned po repríze Televarieté :lol: ). Tenhle televizní film z roku 1978 si pamatuju jako dítě, že na mě velmi silně zapůsobil a jsem tedy zvědav, jak to bude vypadat po 30-ti letech, protože jsem to od té doby neviděl. Ale doporučuji, snad mě nebudete kamenovat... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ocelové město občas dávají na CS Filmu / Nostalgii / Filmboxu.
Sám jsem si to kdysi z CS Filmu vypálil.
Myslím, že zrovna minulý týden jsem kousek v TV viděl.
Není to špatný film, ale před těmi třiceti lety na mě působil jinak než dnes.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Honza Zeman »

My slusnejsi jsme si tento film koupili na DVD, protoze nedavno vysel. Pro me je to klasika zanru, kdo si tenkrat jako dite nehral a nerval pri tom: " holomraaaaz, holomraaaaz", ten, jakoby nebyl deckem :D :D . Prijemne na film vzpominaji v bonusech Potmesil, Hanzlik a Navratil Borivoj.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ale pane předsedo, vypálit z CS Filmu neznamená ukrást. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:Ocelové město občas dávají na CS Filmu / Nostalgii / Filmboxu....
...přiznám se, že v tomto směru patřím k zaostalejším :roll: (nebo rozumnějším? :lol: ), kteří nereflektují na nabídky kabelových a kabelovosatelitních televizí už z toho prostého důvodu, že nestíhám sledovat to co spáchají běžně dostupné kanály (a snad bude i hůř viz. Barrandov, Nova Cinema...bla bla bla :mrgreen: ). Takže podtrženo sečteno, rád si zapaběrkuji na tom, co ČT a ČT2 občas upustí. Jen to chce větší ostažitost, protože T.O.M. se opakuje asi po 6-ti letech. :lol:
Hombre píše:...DVD, protoze nedavno vysel. ...kdo si tenkrat jako dite nehral a nerval pri tom: " holomraaaaz, holomraaaaz",...v bonusech Potmesil, Hanzlik a Navratil Borivoj.
To že existuje DVD mi nějak uniklo, děkuji za upozornění. A co cena? No na holomráz si pamatuju a už kvůli těm bonusům bych o koupi také uvažoval. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od huba.buba »

Ocelové město je sice běžně ke stažení v celkem slušné kvalitě , ale taky jako mM jsem nějak nezaregistroval vydání na DVD - Pane předsedo, kdy to asi bylo ??
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Odpovědět