Televizní tvorba z archivu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

Som dnes zistil, že mám v záložkách webového prehliadača záložku na film Hrozba (1978), nakrútený priamo v NH Ostrava. Vyzerá to zatiaľ dobre, aj referencie na to, sú pozitívne. Hrá tam aj niekoľko slovenských hercov. :best:
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
průvodce
strážmistr
Příspěvky: 56
Registrován: pon 22. črc 2019 16:10:28
Bydliště: Litomyšl

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od průvodce »

Právě teď na ČT1 běží pohádka O stříbrném a zlatém vajíčku z roku 1981. V klíčových rolích knížete Vladimír Brabec a myslivce Petr Štěpánek, dcery ptačího krále Jana Boušková a Zlata Adamovská. Loupežník Breburda Stanislav Fišer. Zajímavá sestava :-) Navíc z naší tématiky jeptiška a básník Daneš tvoří pár, stejně jako ve skutečnosti.

Docela hezká ateliérová pohádka, kterou jsem dodnes neznal.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Lipinski »

spravodajca píše: úte 18. čer 2019 21:05:31Som dnes zistil, že mám v záložkách webového prehliadača záložku na film Hrozba (1978), nakrútený priamo v NH Ostrava.
Musim říct, že mě to dost překvapilo, je to skoro jako Skalpel, prosím, akorát z industriálního prostředí a asi tak vo třídu níž, ale to furt de. Na Smuteční slavnost (stejnej režisér jako u Hrozby, Zdenek Sirový) to nemá, ale to je jasný, tohle točit musel jako vykoupení.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
průvodce
strážmistr
Příspěvky: 56
Registrován: pon 22. črc 2019 16:10:28
Bydliště: Litomyšl

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od průvodce »

jasny.sokol píše: úte 05. led 2016 11:02:55 ..... Další filmem je film Rubikova Kostka kde zase hraje Svatopluk Matyáš SNBáka a opět je tam i Rudolf Jelínek, Karel Hlušička či Jaroslav Tomsa.....https://www.youtube.com/watch?v=ELi-UPGweKU ....
Dnes jsem si Rubikovu kostku pustil a za mne dobrá TV detektivka se zajímavou zápletkou, kromě již uvedených s R.Brzobohatým, E.Hudečkovou, J.Přeučilem, J.Zahájským, A.Filipem
Režie Jiří Svoboda, takže lehce komplikované ale na svoji dobu (1984) určitě nadprůměr.
Na ČSFD pouze 54%, vidím to tak na 75% navíc s plejádou "našich" herců, takže doporučuji k shlédnutí.
průvodce
strážmistr
Příspěvky: 56
Registrován: pon 22. črc 2019 16:10:28
Bydliště: Litomyšl

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od průvodce »

spravodajca píše: sob 09. úno 2019 7:44:15 narazil som na "Jak zničit vlastní mužstvo (1977)" - autor Eismann, réžia Moskalyk

https://www.youtube.com/watch?v=Iu8LswHhG-k
...
nakoniec je z toho celkom dobrá kriminálka.
Souhlasím, příjemná detektivka, kromě již zmiňovaných v dalších rolích: trenér R.Brzobohatý, partnerka zmizelého fotbalisty Consuela Morávková, její exmanžel Vl.Ráž, kpt.Malina J.Somr, fotbalový funkcionář Zd.Dítě. Téma dopingu ve sportu a střet zájmů trenér vs. týmový lékař. Díky tomuto fóru jsem shlédl zajímavou kriminálku, kterou s klidnou duší opět doporučuji.
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

Na toto som narazil a je to pecka... Film Maratón (1968 r.Ivo Novák) Budem musieť pozrieť celý film.. B-)

https://www.youtube.com/watch?v=0gPhVwzjykY

Pozrel a chválim.
K úplnej spokonosti tam už chýbalo "Nezastavujem, máme spoždení.."
Naposledy upravil(a) spravodajca dne sob 14. zář 2019 22:03:32, celkem upraveno 1 x.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Honza Zeman »

Maratón je určitě pěkný a neprávem opomíjený film, určitě by si zasloužil uvést někdy k výročí konce druhé světové války.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Honza Zeman »

Před několika dny začala na Slovensku vysílat nová Tv stanice Trojka, jako třetí pořad Slovenské televize. Zaměření má být na archivní tvorbu, takže lze očekávat třeba nějaké zajímavé televizní inscenace a pořady. Pokud někdo budete stanici přijímat, tak dejte vědět jak se vám líbí.

https://www.parabola.cz/clanky/6745/jak ... am-trojka/
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

Občas tú Trojku pozriem, veľa vecí čo ani nepoznám, alebo si už nepamätám. Napríklad hudobné grotesky Do-Re-Mi s Borisom Hubnerom, a Horí s Odřejom Havelkom a jeho synkopickým orchestrom a niekoľkými českými hercami.
Včera šla inscenácia "A čo ja miláčik", dnes ju reprízujú. Na ČSFD má vysoké hodnotenie a pozitívne referencie.

https://www.csfd.cz/film/28854-a-co-ja-milacik/prehled/
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

zajtra o 20:00 na slovenskej Trojke Tajný agent

https://www.csfd.cz/film/268504-tajny-agent/komentare/

Ctibor Filčík v hlavnej úlohe.
Vyzerá to zaujímavo.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca »

Na Trojke začali dávať Nemocnicu na okraji mesta. Aj po X rokoch stále pozerateľné.
Akurát po rokoch už tie interakcie medzi postavami ako aj samotné charaktery postáv berie človek inak.

A dr. Cvach si ide svoje... Koľkí takí mudrlanti dnes sú.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Spikings »

Zajímavost - 2.díl se jmenuje Strach, stejně jako 8.případ 30PMZ.

Dobrá je pomsta dr.Cvacha, kdy se za vyhazov z nemocnice pomstí dr.Blažejovi zamítnutím disertace.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Elden »

ČT se vycajchnovala a k narozeninám pana Rudolfa Jelínka konečně znovu odvysílá Čestné kolo. Opravdu vřele doporučuji.
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Anglie »

Elden píše: pát 28. úno 2020 13:03:55 ČT se vycajchnovala a k narozeninám pana Rudolfa Jelínka konečně znovu odvysílá Čestné kolo. Opravdu vřele doporučuji.
Díky za tip. Jelínek hraje (v podstatě) Veselého?
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak sláva, konečně :pivo:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět