Televizní tvorba z archivu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Ikarův pád, Tažní ptáci

Příspěvek od malej Míra »

Tak trochu nepovšimnut proběhl nedávno v repríze televizní film "Ikarův pád", antož Vl. Menšík byl televizními diváky vyhlášen nejoblíbenějším (nejlepší, nejvýznamnějším, nebo tak něco - tedy hvězda mého srdce) hercem. Za to ČT moc chválím, ale těžko jim budu odpouštět, že jedním vrzem nezreprízovali volné pokračování "Tažní ptáci", kde vedle Menšíka exceluje ještě Vl. Brodský. I jinak je obsazení skvělé: Hlaváčová, Hanzlík, Řanda, Vinklář, Rárlová, Janžurová, v pokračování pak ještě Lukavský jako primář protialkoholní léčebny.
Sečteno podtrženo: scénář/režie Hubač/Filip a vynikající Maláskova hudba. Co dodat? :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Ikarův pád, Tažní ptáci

Příspěvek od Honza Zeman »

Ja si toho povsimnul a snazil se na to v praci koukat, je to opravdu herecky koncert pana Mensika, i ostatnich, ale tady proste on vede. Cekal jsem take i Tazne ptaky, ale opravdu bohuzel, tak snad nekdy....Pana Mensika mam obecne rad a jsem rad, ze vyhral i tu zminovanou anketu, zaslouzi si to, i kdyz jako jmenovec bych mel prosazovat Vlastu, ale Mensik mi je blizsi dobou, kdy hral.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

Film "Podezření"

Příspěvek od Hajný Bosák »

V úterý vysílal CSfilm snímek režiséra Krejčíka "Podezření", natočený počátkem 70.let. Jak tématem (hledání nacistických zločinců), tak zpracováním se velice přibližoval pojetí Sequensova Zemana. Velice zajímavé je herecké obsazení - policisty (STB) hraje dvojice R.Brzobohatý a R.Jelínek. Dokonce si myslím, že obsadit Zemana Brzobohatým bylo důsledkem tohoto filmu. Dále v něm hráli J.Adamíra, V.Voska a někdejší slovenská televizní hlasatelka Košťová. Doporučuji !
To jste nemusel, pane Mutl ...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Film "Podezření"

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ano, viděl jsem bohužel pouze druhou půlku, ale příště si to nenechám ujít.
Mě to trochu připomělo seiál Rozsudek. Asi tím, že tam hrál Václav Voska, tím, že se jednalo o odhalení starých nacistů, a taky tím, že to bylo natočeno černobíle.
Odkaz je tady.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

Re: Film "Podezření"

Příspěvek od Hajný Bosák »

Voskova maska (včetně jeho v závěru až příliš sveřepého pohledu) mi Rozsudek také přimomněla. To byl vůbec vyjímečný seriál - však byl také dlouhá léta u ledu. Navíc se dodnes některé díly hrají vystříhané a to jak v ději, tak v titulcích (Gondoláni). Když jsem na to kdysi upozornil Českou televizi, přislíbila mi nápravu a moji osobní účast při synchronním porovnávání originálního negativu s vysílací kopií na stahovacím stole. Nakonec to odkládala a odkládala, až vše zašlo na úbytě. No a tuším předloni byl celý seriál odvysílán znovu sestříhaný ...
Ale k "Podezření" - režisér Jiří Krejčík o něm (podobně jako o agitce "Nad námi svítá") moc nemluví. Mně se snad nejvíc líbilo to přebírání popela z uren v krematoriu, což bylo stejně morbidní jako obcházení zubařů s kouskem čelisti v "Bestii" ...
To jste nemusel, pane Mutl ...
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od geza »

ČT opět vypustila z archivu televizní detektivku. Po půlnoci ze soboty na neděli dávali Vraždu před večeří. Byla to taková sympatická konverzační detektivka s málo známými herci. V roli hlavního vyšetřovatele Václav Neužil, který nám později v roli Břéti Malíka překročil hranici mezi dobrem a zlem. Zajímavé bylo umístění děje do prostředí barrandovských filmových pracovníků a kritiků. Po letech po osvobození vyplouvají na povrch skutečnosti o odboji a kolaboraci za okupace i o poválečném účtování. Stojí to život dvou lidí. Rok výroby 1972.

Chystá se i další zajímavost:

ne 21.9.2008 ČT1 01:25 Případ Mauricius
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Hans »

Tak ČT to vypouští už celkem dlouho jakože.Nahrávám si to,protože o půl druhé v noci ze soboty na neděli jsem většinou někde v knajpě,zmaštěný jak dobytek..... :mrgreen:
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Hajný Bosák »

Bohužel teď budou nejméně 4 týdny po sobě dávat běžné televizní inscenace. Těšil jsem se totiž, že by mohla dojít řada na detektivku "Konfrontace", natočenou J.Sequensem podle slavného románu Zelenooká stvůra. Někdy před třiceti lety jsem tuto hru považoval za nejlepší televizní detektivku vůbec.
To jste nemusel, pane Mutl ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

ČT1 vysílá už několik týdnů každou neděli před obědem seriál Cirkus Humberto. V dnešním díle se dvakrát objevil pan Kubíček tak, jak je pro něj typické - v malé roli číšníka v kasinu, kde hodlá baron v podání Josefa Abrháma ukončit život. :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od kraken »

Rád bych zde vzpomněl na noční Tv hru na ČT 2 Ubohý pan Kufalt v podání Luďka Munzara,Rudolf Hrušínský Ota Sklenčka,režie František Filip,druhý závěrečný díl bude příští sobotu v noci. Vřele doporučuji.
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od knihomol »

Kolegové, pokud je zájem, mohu dovézt VHS kazetu se záznamem televizní dtektivky Konfrontace od J.Sequense na výroční schůzi a můžeme si ji pustit - myslím, že to neviděl skoro nikdo z nás, ale výše pro ni horuje kolega Hajný Bosák. Já sám ji sice mám, alë ještě jsem ji neshlédl.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Willy Kleiber »

knihomol píše:...Konfrontace od J.Sequense ...
Kdo v tom vůbec hraje? :?:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od knihomol »

Tusim ze Rudolf Jelinek, ale jisty si nejsem
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od huba.buba »

knihomol píše: mohu dovézt VHS kazetu se záznamem televizní dtektivky Konfrontace od J.Sequense na výroční schůzi
Takže mám připravit i ,HVS, player ??
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Hajný Bosák »

"Konfrontace" je černobílá tv inscenace ze 70-tých let podle známého románu "Zelenooká stvůra". Naposledy se vysílala někdy v polovině 90-tých let v cyklu filmových a televizních detektivek. Mám ji na VHS kazetě bohužel jen v LP formátu, ale mělo by to být koukatelné. Hlavní role hrají Irena Kačírková (ta je onou stvůrou) se Slávkou Budínovou (té ona stvůra postupně nahrazuje pravé diamanty sklíčky) a Josef Abrhám. Škoda, že Česká televize přestala se sobotními nočními detektivkami (i když dvoudílný pan Kufalt byl též excelentní). Nahlédnu do svých záznamů, kde mám datum premiéry a pokud se mi mezi více než tisícovlou VHS kazet podaří najít tu pravou (nedávno jsem se stěhoval), upřesním tvůrce i herecké obsazení.
To jste nemusel, pane Mutl ...
Odpovědět