Televizní tvorba z archivu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
spravodajca
poručík

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od spravodajca » úte 18. čer 2019 21:05:31

Som dnes zistil, že mám v záložkách webového prehliadača záložku na film Hrozba (1978), nakrútený priamo v NH Ostrava. Vyzerá to zatiaľ dobre, aj referencie na to, sú pozitívne. Hrá tam aj niekoľko slovenských hercov. :best:
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..

průvodce
strážmistr

Příspěvek od průvodce » sob 10. srp 2019 14:45:57

Právě teď na ČT1 běží pohádka O stříbrném a zlatém vajíčku z roku 1981. V klíčových rolích knížete Vladimír Brabec a myslivce Petr Štěpánek, dcery ptačího krále Jana Boušková a Zlata Adamovská. Loupežník Breburda Stanislav Fišer. Zajímavá sestava :-) Navíc z naší tématiky jeptiška a básník Daneš tvoří pár, stejně jako ve skutečnosti.

Docela hezká ateliérová pohádka, kterou jsem dodnes neznal.

Lipinski
major

Příspěvek od Lipinski » sob 10. srp 2019 19:02:12

spravodajca píše:
úte 18. čer 2019 21:05:31
Som dnes zistil, že mám v záložkách webového prehliadača záložku na film Hrozba (1978), nakrútený priamo v NH Ostrava.
Musim říct, že mě to dost překvapilo, je to skoro jako Skalpel, prosím, akorát z industriálního prostředí a asi tak vo třídu níž, ale to furt de. Na Smuteční slavnost (stejnej režisér jako u Hrozby, Zdenek Sirový) to nemá, ale to je jasný, tohle točit musel jako vykoupení.
Mezi náma je rozdíl, tak se taky podle toho ke mně chovej!

průvodce
strážmistr

Příspěvek od průvodce » pát 23. srp 2019 20:35:21

jasny.sokol píše:
úte 05. led 2016 11:02:55
..... Další filmem je film Rubikova Kostka kde zase hraje Svatopluk Matyáš SNBáka a opět je tam i Rudolf Jelínek, Karel Hlušička či Jaroslav Tomsa.....https://www.youtube.com/watch?v=ELi-UPGweKU ....
Dnes jsem si Rubikovu kostku pustil a za mne dobrá TV detektivka se zajímavou zápletkou, kromě již uvedených s R.Brzobohatým, E.Hudečkovou, J.Přeučilem, J.Zahájským, A.Filipem
Režie Jiří Svoboda, takže lehce komplikované ale na svoji dobu (1984) určitě nadprůměr.
Na ČSFD pouze 54%, vidím to tak na 75% navíc s plejádou "našich" herců, takže doporučuji k shlédnutí.

Odpovědět