Stránka 1 z 22

Ikarův pád, Tažní ptáci

Napsal: pon 21. črc 2008 12:33:00
od malej Míra
Tak trochu nepovšimnut proběhl nedávno v repríze televizní film "Ikarův pád", antož Vl. Menšík byl televizními diváky vyhlášen nejoblíbenějším (nejlepší, nejvýznamnějším, nebo tak něco - tedy hvězda mého srdce) hercem. Za to ČT moc chválím, ale těžko jim budu odpouštět, že jedním vrzem nezreprízovali volné pokračování "Tažní ptáci", kde vedle Menšíka exceluje ještě Vl. Brodský. I jinak je obsazení skvělé: Hlaváčová, Hanzlík, Řanda, Vinklář, Rárlová, Janžurová, v pokračování pak ještě Lukavský jako primář protialkoholní léčebny.
Sečteno podtrženo: scénář/režie Hubač/Filip a vynikající Maláskova hudba. Co dodat? :)

Re: Ikarův pád, Tažní ptáci

Napsal: pon 21. črc 2008 12:58:47
od Hombre
Ja si toho povsimnul a snazil se na to v praci koukat, je to opravdu herecky koncert pana Mensika, i ostatnich, ale tady proste on vede. Cekal jsem take i Tazne ptaky, ale opravdu bohuzel, tak snad nekdy....Pana Mensika mam obecne rad a jsem rad, ze vyhral i tu zminovanou anketu, zaslouzi si to, i kdyz jako jmenovec bych mel prosazovat Vlastu, ale Mensik mi je blizsi dobou, kdy hral.

Film "Podezření"

Napsal: čtv 28. srp 2008 8:45:44
od Hajný Bosák
V úterý vysílal CSfilm snímek režiséra Krejčíka "Podezření", natočený počátkem 70.let. Jak tématem (hledání nacistických zločinců), tak zpracováním se velice přibližoval pojetí Sequensova Zemana. Velice zajímavé je herecké obsazení - policisty (STB) hraje dvojice R.Brzobohatý a R.Jelínek. Dokonce si myslím, že obsadit Zemana Brzobohatým bylo důsledkem tohoto filmu. Dále v něm hráli J.Adamíra, V.Voska a někdejší slovenská televizní hlasatelka Košťová. Doporučuji !

Re: Film "Podezření"

Napsal: čtv 28. srp 2008 9:29:25
od Arnold Hackl
Ano, viděl jsem bohužel pouze druhou půlku, ale příště si to nenechám ujít.
Mě to trochu připomělo seiál Rozsudek. Asi tím, že tam hrál Václav Voska, tím, že se jednalo o odhalení starých nacistů, a taky tím, že to bylo natočeno černobíle.
Odkaz je tady.

Re: Film "Podezření"

Napsal: čtv 28. srp 2008 11:45:06
od Hajný Bosák
Voskova maska (včetně jeho v závěru až příliš sveřepého pohledu) mi Rozsudek také přimomněla. To byl vůbec vyjímečný seriál - však byl také dlouhá léta u ledu. Navíc se dodnes některé díly hrají vystříhané a to jak v ději, tak v titulcích (Gondoláni). Když jsem na to kdysi upozornil Českou televizi, přislíbila mi nápravu a moji osobní účast při synchronním porovnávání originálního negativu s vysílací kopií na stahovacím stole. Nakonec to odkládala a odkládala, až vše zašlo na úbytě. No a tuším předloni byl celý seriál odvysílán znovu sestříhaný ...
Ale k "Podezření" - režisér Jiří Krejčík o něm (podobně jako o agitce "Nad námi svítá") moc nemluví. Mně se snad nejvíc líbilo to přebírání popela z uren v krematoriu, což bylo stejně morbidní jako obcházení zubařů s kouskem čelisti v "Bestii" ...

Televizní tvorba z archivu

Napsal: úte 16. zář 2008 8:01:40
od geza
ČT opět vypustila z archivu televizní detektivku. Po půlnoci ze soboty na neděli dávali Vraždu před večeří. Byla to taková sympatická konverzační detektivka s málo známými herci. V roli hlavního vyšetřovatele Václav Neužil, který nám později v roli Břéti Malíka překročil hranici mezi dobrem a zlem. Zajímavé bylo umístění děje do prostředí barrandovských filmových pracovníků a kritiků. Po letech po osvobození vyplouvají na povrch skutečnosti o odboji a kolaboraci za okupace i o poválečném účtování. Stojí to život dvou lidí. Rok výroby 1972.

Chystá se i další zajímavost:

ne 21.9.2008 ČT1 01:25 Případ Mauricius

Re: Televizní tvorba z archivu

Napsal: úte 16. zář 2008 10:43:00
od Hans
Tak ČT to vypouští už celkem dlouho jakože.Nahrávám si to,protože o půl druhé v noci ze soboty na neděli jsem většinou někde v knajpě,zmaštěný jak dobytek..... :mrgreen:

Re: Televizní tvorba z archivu

Napsal: čtv 18. zář 2008 14:48:51
od Hajný Bosák
Bohužel teď budou nejméně 4 týdny po sobě dávat běžné televizní inscenace. Těšil jsem se totiž, že by mohla dojít řada na detektivku "Konfrontace", natočenou J.Sequensem podle slavného románu Zelenooká stvůra. Někdy před třiceti lety jsem tuto hru považoval za nejlepší televizní detektivku vůbec.

Re: Televizní tvorba z archivu

Napsal: ned 12. říj 2008 22:30:54
od malej Míra
ČT1 vysílá už několik týdnů každou neděli před obědem seriál Cirkus Humberto. V dnešním díle se dvakrát objevil pan Kubíček tak, jak je pro něj typické - v malé roli číšníka v kasinu, kde hodlá baron v podání Josefa Abrháma ukončit život. :D

Re: Televizní tvorba z archivu

Napsal: pon 13. říj 2008 10:41:55
od kraken
Rád bych zde vzpomněl na noční Tv hru na ČT 2 Ubohý pan Kufalt v podání Luďka Munzara,Rudolf Hrušínský Ota Sklenčka,režie František Filip,druhý závěrečný díl bude příští sobotu v noci. Vřele doporučuji.

Re: Televizní tvorba z archivu

Napsal: úte 14. říj 2008 16:48:39
od knihomol
Kolegové, pokud je zájem, mohu dovézt VHS kazetu se záznamem televizní dtektivky Konfrontace od J.Sequense na výroční schůzi a můžeme si ji pustit - myslím, že to neviděl skoro nikdo z nás, ale výše pro ni horuje kolega Hajný Bosák. Já sám ji sice mám, alë ještě jsem ji neshlédl.

Re: Televizní tvorba z archivu

Napsal: stř 15. říj 2008 6:44:49
od Willy Kleiber
knihomol píše:...Konfrontace od J.Sequense ...
Kdo v tom vůbec hraje? :?:

Re: Televizní tvorba z archivu

Napsal: stř 15. říj 2008 17:07:44
od knihomol
Tusim ze Rudolf Jelinek, ale jisty si nejsem

Re: Televizní tvorba z archivu

Napsal: stř 15. říj 2008 17:33:05
od huba.buba
knihomol píše: mohu dovézt VHS kazetu se záznamem televizní dtektivky Konfrontace od J.Sequense na výroční schůzi
Takže mám připravit i ,HVS, player ??

Re: Televizní tvorba z archivu

Napsal: úte 21. říj 2008 9:37:59
od Hajný Bosák
"Konfrontace" je černobílá tv inscenace ze 70-tých let podle známého románu "Zelenooká stvůra". Naposledy se vysílala někdy v polovině 90-tých let v cyklu filmových a televizních detektivek. Mám ji na VHS kazetě bohužel jen v LP formátu, ale mělo by to být koukatelné. Hlavní role hrají Irena Kačírková (ta je onou stvůrou) se Slávkou Budínovou (té ona stvůra postupně nahrazuje pravé diamanty sklíčky) a Josef Abrhám. Škoda, že Česká televize přestala se sobotními nočními detektivkami (i když dvoudílný pan Kufalt byl též excelentní). Nahlédnu do svých záznamů, kde mám datum premiéry a pokud se mi mezi více než tisícovlou VHS kazet podaří najít tu pravou (nedávno jsem se stěhoval), upřesním tvůrce i herecké obsazení.