Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Eman Zahradník píše:Před chvíli jsem dosledoval tv detektivní inscenaci-http://www.csfd.cz/film/213174-ctverec-mizeni/
Emánku, rostete pro šibenici, prosím správně řadit do patřičného vlákna sem... ;)
Mám ti ukázat jak plave?
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od xvladv »

Dnes vyšlo na DVD - http://www.fdb.cz/film/19997-svedomi.html Vydal Filmexport,obvyklá cena 99kč. :)
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

Na nas infomail byla dorucena nasledujici pozvanka pro filmove zajemce:

Tisková zpráva
ESKAPÁDY 2011
„Filmová přehlídka 16mm filmu pro informaci a osvěžení paměti“

Ve dnech 16.11. – 23.11.2011 proběhne v Praze /kina Atlas a Mat, kluby Unijazz, Cross a Utopia, knihkupectví Řehoře Samsy/ již 8. ročník filmové přehlídky Eskapády. Klade si za cíl seznámit diváky se zajímavými českými filmy naší nedávné historie a nevyhýbá se ani filmům neznámým nebo dobově poplatným.
Letošní přehlídka je realizována na 16mm filmových kopiích. V době nastupující digitalizace chceme divákům připomenout tento kdysi rozšířený filmový formát a to především prostřednictvím atmosféry malých kin a klubových promítání.
Před projekcemi budou krátké odborné úvody a na vybrané tituly jsou pozváni zajímaví hosté. Některé kopie mají anglické nebo francouzské titulky.
Letošní ročník je jako obvykle rozdělen na několik programových cyklů.
Zahajovací představení je věnováno čerstvému osmdesátníkovi Jiřímu Suchému, textaři, zpěvákovi, herci, ale i režisérovi filmu Nevěsta. Méně známou skutečností je, že Suchý byl také sběratel a fanda „šestnáctek“.
Filmová loučení připomenou tří rozdílné osobnosti naší kinematografie, které nás letos opustily – Otakara Vávru /První parta/, Arnošta Lustiga /Démanty noci/ a Jiřinu Švorcovou /Král Šumavy/.
17. listopadu uvedeme v kině Mat i v klubu Unijazz zajímavý dokument Něžná revoluce, který vznikl hned začátkem roku 1990 v tehdejším Krátkém filmu.
V cyklu film a mládež promítneme zcela zapomenutý film Okurkový hrdina, jediný režijní počin režiséra Čestmíra Mlíkovského. Další letošní jubilantka, scénáristka Jelena Mašínová, je podepsána pod filmem 7 zabitých, popisujícím týden ze života jedné zdravotní sestry, který režíroval Pavel Kohout v roce 1965
Zpestřením přehlídky bude projekce němého filmu Svatý Václav /1929/ s hudebním doprovodem a dvou střihových dokumentů z roku 1968 Dějiny čs. kinematografie.
Cyklus špióni a diverzanti představí dokumentárně natočený film scénáristy Jana Procházky Anděl blažené smrti a dva normalizační výtvory, dnes budící spíše trpký úsměv, Akce v Istanbulu a Člověk není sám.
Vynikající zpěvačku, ale i herečku Hanu Hegerovou připomeneme na závěr přehlídky její hlavní rolí ve filmu Karla Kachyni Naděje, kde zazářila po boku Rudolfa Hrušínského.

Přehlídku Eskapády 2011 pořádá Kulturním Centrem MEANDR /www.kcmeandr.cz/.


Pokud ma nekdo zajem, dejte vedet, jeste muzeme preposlat tabulku s terminy projekci filmu a jednotlive popisky k nim.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od xvladv »

Hezký den,dnes vyšlo na DVD od Filmexportu - http://www.fdb.cz/film/24744-tenkrat-o-vanocich.html
Válečné vánoce od K.Kachyni.
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od plk.Žitný »

Koutkem oka občas sleduji seriál ,,Vyprávěj,,- novodobý seriál z období totality /26 dílů/. V seriálu občas střihnou televizní noviny z té doby a co jsem dnes neviděl - jako šot v televizních novinách -příspěvek cituji.. ,,Soudruh Gustav Husák dnes předal na pražském hradě vysoká státní vyznamenání za práci v kultuře,,, kde převzal vysoké státní vyznamenání vedle naší hvězdy J.Š také za seriál 30 případů majora Zemana i i Vladimír Brabec. :lol: :lol:
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od plk.Žitný »

Dne večer dávali na Barrandově Náš dědek Josef jsem rád, že jsem krom p.Brabce a dalších identifikoval i starého Brůnu.... Ten se jen tak nevidí.... :lol:
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od nalim159 »

plk.Žitný píše: kde převzal vysoké státní vyznamenání za seriál 30 případů majora Zemana i i Vladimír Brabec. :lol: :lol:
Vyprávěj může jen závidět :D .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Hanele »

Dnes ve 22:40 a zítra v 11:00 na TV Barrandov film z prostředí diplomatů Podezření. Znáte ho někdo? :shock:
Hudba: Zdeněk LIška, z herců: mí oblíbení Václav Voska, Jiří Adamíra, Miroslav Macháček, ale i "zemanovští" Radoslav Brzobohatý, Rudolf Jelínek a Vladimír Stach... Mohlo by to být zajímavé ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Baresi »

Třetí skoba pro Kocoura...dobrá pohodovka s podle mne výborným Mrkvičkou....
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Baresi »

Dnes večer třetí část Ďáblova lest a tam policisti koukaj na Zemana .Hlídají jakýsi kříž a jeden říká druhému "nepůjdeme se tam podívat ?" druhý odpovídá "kašlem na to kouknem na zemana"......zajímavej kontrast :-)
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Baresi píše:Dnes večer třetí část Ďáblova lest a tam policisti koukaj na Zemana...
Pane kolego, doporučuji číst i ostatní témata (současná televizní tvorba), už jsme to tady totiž probírali při premiéře v březnu 2009... ;) :D
Stačí občas používat náš vyhledávač...
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Baresi »

;) aha tak to se omlouvám...já věděl že už jsem to někde četl
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od tajemník Šanda »

Odpovím si na vlastní otázku. Tázal jsem se před časem, zda by mi někdo poradil, jak se jmenoval jeden pro mě neznámý čs. film, v němž hrál pan Rudolf Jelínek hlavního padoucha. Současně jsem ve své otázce zmiňoval, že jsem byl šokován, jak značně akčním způsobem čs. filmaři ztvárnili konec automobilové honičky v tomto snímku. Náhoda mi na youtube přihrála film Kdo přichází před půlnocí (1979), což je úspěšný výsledek mého hledání. Doporučuji!
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

No jak je videt, tak pan Magnusek to mozna mysli dobre, ale vysledek (aspon podle traileru) pusobi priserne a nase byvale filmove hvezdy by si zaslouzily kvalitnejsi poctu, nez tuhle "Kamenakovinu" :x

Film Skolni vylet
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od nalim159 »

No tak to je fakt síla...
Co snad ospravedlňuje vznik něčeho takového je fakt, že si stará garda zahrála. Třeba si užili pěknou náladu na place, společně se všichni potkali, užili trochu té legrace. Snad...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Odpovědět