Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Le6n »

A prednedávnom zase Nejistá sezona u nás na Slovensku - tam je prierez viacerými hrami J. Cimmermana...
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od geza »

A já tedy pro ty, pro které není tv program zajímavé čtivo, upozorňuji na ČT1 v neděli 5.10. ve 14.55, kdy běží film Nevite o bytě? (1947) a další neděli 12.9. v 15.00 na ČT2 dávají film Hvězda (1969).
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Dobesch píše:A Záskok vysel pred tejdnem :-) ...
Ano, jakmile se mi ta "třídní kniha" dostala do ruky a viděl jsem na ní dvojku, okamžitě jsem pochopil, že jsem něco pro*ral. :x
Jestli to někdo máte omylem víckrát, tak se ozvěte.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Takže ten Záskok jsem dneska koupil v Pardubicích v prodejně Mladé fronty (nebo DNES nebo jak se to teď jmenuje). :mrgreen:
A ještě jsem k tomu přikoupil Tři oříšky pro Popelku, které jsem loni prošvihl.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od geza »

Tak film Hvězda jsem viděl poprvé a je to zajímavé dílko - jak to chodí v takovém hereckém "životě po životě".
V malé roli číšníka se ukázal Vladimír Stach, v Zemanovi představitel výpravčího Kosíka z dílu Bestie, velmi málo známý herec.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od geza »

No a co bude za český seriál po Ženě za pultem? Už je něco v éteru?
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Dnes v 18:35 na Nostalgii budou dávat film Happy end.
Doporučuji shlédnout.
Jednak je to velice zajímavý film, protože je natáčen pozpátku.
Za druhé v něm hrají "zemanovci" Menšík, Obermaierová, Abrhám.
A za třetí je to celkem sranda.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Inge Schellerová »

Nemohu nereagovat na tu Hvězdu, to bylo něco hroznýho. Aneb další důkaz toho, jak jsme byli pozadu o skoro dvě desetiletí..... :( Myslím to tak, že příběh je postavený na vysněném comebacku filmové hvězdy před rokem 1945, který i přes možná zajímavé epizodky, které mají hodnotu v podstatě jen díky osobnostem, které je hrají... a které skutečně měli svou váhu v této době minulé. Ale ve výsledku je film pouze dalším plivnutím nad umělci, kteří se prosadili v tom "líbivém bičifónovém pozlátku" a ke skutečnému umění a řemeslu nikdy neměli patrně přijít. V zahraničí vidím takové filmy nejméně čtyři, ale hned z počátku let padesátých, my jsme na to pohrdání nad předešlou dekádou neměli skrze budování čas (Pytlákovku nelze počítat, protože ta byla tvořena s láskou), tak to muselo přijít až po nové vlně :roll: Uvedu hned příklady:

Ve filmu z roku 1950 Schön muß man sein se vracela Anny Ondra ve své první a poslední velké roli po roce 1945 jako Rode de Lila, divadelní diva, hlavní představitelka revue Das ist die wahre Liebe a okamžitě v ději byla převálcována mladou generací, kterou představovala herečka dorůstající právě za války a první západoněmecká star. Událo se to tak, že jakožto mladá ambiciózní dívka se vydávala za Rode de Lilu ve vlastní víře v dokonalost svého projevu oproti "směšným manýrům" doby předcházející. Blamáž byla tak dobře navlečená, že až při premiéře se provalilo, že "Lila" není onou osobou v očekávaném kostýmu a na svém místě. Pointa vyzněla v rámci hudebního finále poměrně do ztracena, ale logika byla jasná, stačí pod starým osvědčeným jménem prodat své nové "pokrokové" umění a jedině tím otevřeš oči současným lidem.

O něco známější Stage Fright z téhož roku uvedla v podobné roli Marlene Dietrichovou a shodou okolností tam šlo také v první řadě, po detektivní zápletce, o divadelní prkna. Která v tomto podání symbolizovala faleš a klam. Směšnost a zpátečku. Mladé konkurentce tentokráte stačilo "přehlédnout divadelní pozlátko" i v reálu a bylo vymalováno. Pouze v těchto případech mi dost vadí ta fabule, kdy se film zaměňuje za divadlo. Jsou pak tací, kteří si spojí jiné souvislosti.

Nejklasičtější je pak jistě Sunset Blvd. o natolik pomatené star, zde vyhraněně němých filmů, kterou si zahrála Gloria Swanson, která nemůže skončit jinak, než v péči psychiatrů, protože moderní poválečná společnost má přece dost pomýlených soudů a tehdejších ideálů.

A kdo by neznal neskutečnou karikaturu Jean Hagenové ze Singin' in the Rain (1952)? Tady to myslím nemá smysl rozepisovat...

Jen nechápu to zlobu a zásadní odvržení, které možná měli jakýsi smysl v raných padesátých, ale proč to přenášet i do pozdních šedesátých, zvlášť v našem bloku, který "ani nemusel" nic potírat v době, kdy by to něco znamenalo, natož když jsme si řekli o zestátní ještě před rokem 1945?
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Musíme si pomáhat (2000)

Příspěvek od Inge Schellerová »

Modelový příběh o tom, že "každý" měl doma toho svého žida... Děkuju, nechci.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kohout plaší smrt

Příspěvek od Inge Schellerová »

Bába kořenářka píše:Hoeger v nezvyklé roli padoucha...
Tady doporučuju více filmů z jeho začátků. Umí slušné svině, ten náš Cipísek :D ;)
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Musíme si pomáhat (2000)

Příspěvek od nalim159 »

Přesně...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Chci upozornit na kanál Nova Cinema a to konkrétně na neděle 19:00 - 21:00.
Dávají tam staré české kriminálky.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
danman
strážmistr
Příspěvky: 26
Registrován: pon 13. říj 2008 18:47:42
Kontaktovat uživatele:

Ikarie XB-1

Příspěvek od danman »

Myslim ze tenhle vytecny vedeckofantasticky film jsi zaslouzi zminku na nasem foru.
Kolonie na obrovske vesmirni lodi se vydava na cestu vesmirem.
Film byl mimo jine, jak jsem zjistil vysilan i v Americe, pod jinym nazvem (Voyage to the End of the Universe)
jinak by mne zajimalo, vysel taky na levnych DVD?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ikarie XB-1

Příspěvek od malej Míra »

danman píše:...jinak by mne zajimalo, vysel taky na levnych DVD?
...pokud vím, tak ne. Také bych vyzdvihl skvělou Liškovu hudbu. :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2529
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Ikarie XB-1

Příspěvek od Honza Zeman »

Myslim, ze vysel jen za cenu 299Kc, aspon tak ho mam koupeny ja, od Filmexportu. Ale jak ted postupne vydava i stare ceske filmy, tak se dostane i na Ikarii. Je to prukopnicky film ceskoslovenske scifi s dokonalou atmosferou. Jako dite si pamatuju sledovani, kdy me mrazilo z atmosfery pobytu lidi na lodi, prulety apod. Nic podobnyho v ty dobe nebylo..
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět