Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Koštýř »

Kdo znáte výborný film OÁZA? J. Rozsíval, R. Brzobohatý, dále Řehoř, Vinklář.. Jeden z nejlepších čs. válečných filmů ;) srovnatelný s Atentátem (Sequens) a Nebeskými jezdci (Polák). Obecně málo známý film, v TV dávali od revoluce zřejmě jen dvakrát :cry:
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Koštýř píše:Kdo znáte výborný film OÁZA? ...srovnatelný s Atentátem (Sequens) a Nebeskými jezdci (Polák)...
...Známe, známe, špatný určitě není, ale Atentát ani Nebeští jezdci to nejsou... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Koštýř »

malej Míra píše:
Koštýř píše:Kdo znáte výborný film OÁZA? ...srovnatelný s Atentátem (Sequens) a Nebeskými jezdci (Polák)...
...Známe, známe, špatný určitě není, ale Atentát ani Nebeští jezdci to nejsou... ;) :D
To sice nejsou, ale nějak mám pro ten film slabost. Kdysi jsem mluvil s p.Brzobohatým, trochu zavzpomínal na natáčení v Turkmenské poušti :) a říkal, že nějakých cca 10 min. cenzoři vystřihli-škoda, ten konec je fakt jalový :(
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Koštýř píše:...Kdysi jsem mluvil s p.Brzobohatým, trochu zavzpomínal na natáčení v Turkmenské poušti...(
Á, tak to je zajímavý poznatek. Ve střední Ásii bývalé SSSR se točilo osošest, nedávno jsem četl v knize Zd. Trošky, jak v r. 1981 jako čerstvý absolvent FAMU asistoval Zd. Podskalskému při natáčení v Kazachstánu. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

Urcite tohle neni jenom "vseobecne", ale hodi se to sem. Tv Barrandov dava na Svatek prace :P 1.5. v 16:50 dokument Slunce, seno, vesnice, jehoz autorem je kolega knihomol. Kdo nevidel, musi videt.... ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:...Kdo nevidel, musi videt.... ;)
No to rozhodně...!!! ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Anglie »

Hombre píše:Urcite tohle neni jenom "vseobecne", ale hodi se to sem. Tv Barrandov dava na Svatek prace :P 1.5. v 16:50 dokument Slunce, seno, vesnice, jehoz autorem je kolega knihomol. Kdo nevidel, musi videt.... ;)
Dík, podívám se, i z interních důvodů jsem zvědav na finální verzi.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

To my "přespolní" jsme zvědaví na jakoukoliv verzi. :mrgreen:
Díky za upozornění.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od huba.buba »

Anglie píše: jsem zvědav na finální verzi.
No podle času to bude ta nejořezanější.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

huba.buba píše:No podle času to bude ta nejořezanější.
Jo, jo, bude jen červená oktávka... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ty, kteří příjmají HBO chci upozornit, že dnes večer v 20:30 dávají dokument Vítejte v KLDR!.
Sice to netočil žádný náš kolega a nebude tam asi ani čevená oktávka, přesto myslím, že by to mohlo být zajímavé. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:Ty, kteří příjmají HBO chci upozornit, že dnes večer v 20:30 dávají dokument Vítejte v KLDR!.
Sice to netočil žádný náš kolega a nebude tam asi ani čevená oktávka, přesto myslím, že by to mohlo být zajímavé. :mrgreen:
To mne bohužel míjí, ale určitě to bude zajímavé, už jsem asi dvakrát četl rozhovor s autory dokumentu. Prý je to pořízeno v rámci turistické poznávací dovolené, protože KLDR většinou novinářům víza neudělují... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Primář Hons
strážmistr
Příspěvky: 12
Registrován: pát 01. kvě 2009 8:22:10
Bydliště: Vila Mimóza

Řetěz (1981)

Příspěvek od Primář Hons »

Co říkáte na tuto detektivku, pro mě to bylo celkem příjemné překvapení. Nevzpomínám si ale, že bych ji za komančů vůbec kdy viděl... Fantastický je pád Pavla Nového (Dolfiho) i s kufrem plným peněz z té střechy, podle polohy ležícího těla i rozdrcené lebky bych skoro uvěřil tomu, že tam opravdu zařval... :twisted: Ten druhý gauner- Bareš byl docela sympaťák, hrál ho téměř neznámý, zato fantastický divadelní herec Jiří Klepl http://www.klicperovodivadlo.cz/jiri_Klepl2.jpg Unikátní byla jeho hláška směřující k Dolfimu: Myslel jsem že seš profík, ale ty bys moh krást leda povidla :lol: :lol: :lol:
„Proměna mloka v člověka se nevydařila...“
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Řetěz (1981)

Příspěvek od strejda.ohon »

To je ten film, jak domovník ucítí plyn a tak zazvoní na byt, ze kterýho vychází? :lol: Jo, tak ten je dobrej. Tam je vůbec spousta málo známejch herců, což je v detektivkách docela fajn. Akorát mě štval ten tukem obalenej policajt.
PS Teď jsem o tom psal k tý scéně na nádraží v RoNP. Na začátku tohodle filmu přejede Tatrovka Maštalíře. Je to všehovšudy asi pět záběrů. Zounar jde po ulici, dálkový světla náklaďáku, pohled jako z kabiny, Zounarovo zděšení, koncový světla náklaďáku, konec. I neznalýho diváka musí praštit, že to je na střihu založená kašírka.
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od strejda.ohon »

Tak si dávám jedno starší Ano, šéfe! a představte si, že Pohlreich nedávno řádil v jedný knajpě v Jinočanech. Kdyby paní majitelka nebyla blondýna kolem třiceti, skoro by se chtělo říct, že Sylvinka pochopila, že Maštalíř s bahnem a velkým prckem a řidič autobusu s tlačenkou nejsou úplně ideální klientela. :lol:
Odpovědět