Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:...musím prohrabat archiv, tuším, že ikarův pád nebo Tažné ptáky už mám už mám a na Nezralé maliny jsem vysloveně čakaľ. No a abych čekal na nezralé maliny v přebalu... to taky nemusí přijít nikdy, to rozhodně není komerční titul a umění si v přebalu nikdo nekupuje. :mrgreen:
...To je velmi výstižně řečeno. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Inge Schellerová »

Už vás nemusí pálit žáha, Rudá záře nad Kladnem už vyšla začátkem tohoto měsíce a na spadnutí je Zítra se bude tančit všude: http://www.filmy-patri-lidu.cz/
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Bába kořenářka »

No hurááá! Těším se jak malé děcko :D! Zvlášť Zítra se bude tančit všude, to je něco ;)! Škoda že ten krám má otevřeno až v pondělí...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak je to sice paradox, ale Rudou záři nad Kladnem mi přinesl Ježíšek.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

Mel jsem moznost scenku videt primo ve chvili, kdy to bezelo v televizi a dost jsem koukal, co ze to je :P . Zajimava raritka, urcite i pro pana Brabce ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:...Že by to bylo uplně něco extra k popukání, to ne, ale jako zajímavost to určitě nesmáznu.
Tak pane kolego doufám, že to na některém příštím srazu skoukneme společně... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

V sobotu uvedla ČT1 film z roku 1981 Divoký koník Ryn podle knihy Bohumila Říhy. Většina z Vás (hlavně níže přispívající příznivci agenta 007 :mrgreen: ) mne asi bude kamenovat za tento příspěvek, film je poněkud rozvláčný a až příliš zaměřený na obraz přírody (což ale jejího milovníka jistě potěší). Zaujalo mne to z jiného důvodu. Režisérem je Václav Gajer (Pod Jezevčí Skálou, Na pytlácké stezce, Za trnkovým keřem...) a v jedné ze svých prvních rolí se zde objevila Veronika Gajerová (nastávající J. Langmajera z "Copak je to za vojáka", nebo sestra Zuzana v "OVRZ" a také hlas blonďaté Samanthy v "Sex ve městě"). Tahle shoda jmen mne zaujala a na internetu jsem našel, že jde o otce a dceru. Tak to jen tak na okraj... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od prof. Braun »

Do kin se chystá nový český film Pouta o estébácích a osmdesátých letech. Režisér Radim Špaček, syn "Pana Etikety" a bývalého mluvky exprezidenta Václava Havla, se v rozhovoru pro aktuální číslo magazínu LN Pátek vyjádřuje velmi kriticky k seriálu 30PMZ, cituji: "Když jsem studoval FAMU, což bylo v době, kdy Majora Zemana vysílali v České televizi s těmi dokumenty, tak spousta mých spolužáků k tomu právě ty dokumenty, jak to bylo doopravdy, dělala. Vedli jsme kolem toho velké debaty. A já si tehdy opravdu poctivě znovu sjel všechny díly. Byl to už spíš smutný humor se na to koukat. Protože na FAMU byl tenkrát názor, že je to sice ideologicky závadné, ale že jsou to profesionálně udělané detektivky. Jenže ani to není pravda. Když se na to člověk podívá dneska, vidí, jak je to odbyté, jak jsou tam špatně vystavěné situace, blbě zahrané. A že je to vlastně neuvěřitelné." Nevím jak vám, ale mě toto tvrzení od držitele Plyšového lva za film Rychlé pohyby očí, který režíroval i několik dílů "prima" propadákového seriálu Letiště, přijde jako neuvěřitelná arogance...
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

prof. Braun píše:...Nevím jak vám, ale mě toto tvrzení od držitele Plyšového lva za film Rychlé pohyby očí, který režíroval i několik dílů "prima" propadákového seriálu Letiště, přijde jako neuvěřitelná arogance...
K tomu se dá snad jen dodat slovy Honzy Zemana, že to je něco tak hloupýho, že to nestojí ani za odplivnutí. Několik prvních dílů "Letiště" jsem viděl, zajímalo mě to i proto, protože často letadlem cestuji, ale chvíli mi to přišlo jako groteska a pak už mě to totálně znechutilo. Něco tak nesmyslného a těžko uvěřitelného, detaily odmítám rozebírat, to by bylo na dlouhou diskusi, prostě jeden velkej slint a canc... :roll:
Ne vážne, ten pán by si měl vyndat hlavu z vlastní... zadnice. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Když to tady tak čtu, tak mi ten pán připadá jako kříženec Neználka a brouka Pytlíka.
Ale pokud se mu podaří natočit třicet celovečerních kriminálek lépe, s kvalitnějšími herci (aby to tedy bylo lépe zahrané), případně rychleji než Jiřímu Sequensovi, tak já budu jedině rád, že se konečně podívám na něco kvalitního a svá slova o Neználkovi a brouku Pytlíkovi vezmu klidně zpět.
Zatím mě spíš ale napadá cosi o tom, kdo všechno se dal na kulturu a jak to na té kulturní frontě musí vypadat.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od nalim159 »

Nicméně film Pouta je opravdu hodně dobrý. Vybočuje maximálně ze současné produkce. Hlavní role výborně zahraná, příští Český lev je jasný.
Ale nejde o politický film, systém fungující kolem je opravdu jen kulisa.

Když srovnám s Klíčkem, tak se slovy klasika společně tvrdím: ... to se nedá srovnat... :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Eman Zahradník »

Tak jsem si minulý týden objednal titul DVD-Klíč dle rozvinuté diskuse v sekci-muzeum policie,docela mě ten titul zaujal,jelikož jsem tento film ještě neviděl.Tuším malej Míra o něm tam povídá,tak jsem zvědav,jaké to bude... ;)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
JiVi
strážmistr
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 21. led 2010 20:25:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od JiVi »

Eman Zahradník píše:Tak jsem si minulý týden objednal titul DVD-Klíč ... ;)
nejmenovalo se to spis Klicek?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Dobesch »

No nevim jestli bude neco v Klicku, ale v Klici by to mohlo bejt skoro jiste ..vzhledem k tomu, ze se film tyka rozbiti "komunistickeho" odboje za druhe Sv. valky, o zatykani a o tom jak napomahaci skoncili...... teda aspon myslim ze to byl Komunistickej odboj
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

JiVi píše:...nejmenovalo se to spis Klicek?
Pozor, prosím neplést, film se jmenuje opravdu Klíč a byl natočen v roce 1971 a je tam velmi naruralisticky zobrazena poprava gilotinou, jinak film až zas tak převratný není, týká se komunistického odboje za války. Naproti tomu film Klíček je čerstvý počin a váže se 50-tým letům. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět