Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Eman Zahradník »

malej Míra píše:
JiVi píše:...nejmenovalo se to spis Klicek?
Pozor, prosím neplést, film se jmenuje opravdu Klíč a byl natočen v roce 1971 a je tam velmi naruralisticky zobrazena poprava gilotinou, jinak film až zas tak převratný není, týká se komunistického odboje za války. Naproti tomu film Klíček je čerstvý počin a váže se 50-tým letům. ;) :D
nevadí,ale stejně se rád podívám.. ;) ,film jsem dokonce docela těžko sháněl,respektivě kdyby v té zmiňované sekci(Muzeum policie)nebyl odkaz na něj,kdoví zda bych ho sehnal vůbec.... 8-)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Eman Zahradník píše:...nevadí,ale stejně se rád podívám.. ;) ,film jsem dokonce docela těžko sháněl,respektivě kdyby v té zmiňované sekci(Muzeum policie)nebyl odkaz na něj,kdoví zda bych ho sehnal vůbec.... 8-)
A to zase jo. Za skouknutí rozhodně stojí, minimálně kvůli té popravě. :mrgreen: Sehnat by snad neměl být problém... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od nalim159 »

Tak jste mě na ten film nalákali, i když význam komunistického odboje zde bude patrně patřičně upraven. Stejně jako je tomu nyní :)

Každopádně v anotaci se píše něco o popravách po atentátu na R. H., ale sekyrou se na Pankráci popravovalo až od května 1943, ale to je detail.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...Každopádně v anotaci se píše něco o popravách po atentátu na R. H., ale sekyrou se na Pankráci popravovalo až od května 1943, ale to je detail.
No ono tam nejde přímo o následné razie bezprostředně po atentátu, spíše později jeden ze zátahů proti odboji obecně. Zápletka začíná tím, že Gestapo prohledává určitý dům, kde se skrývá komunistický odbojář (Fr. Vicena, neboli Broniewski a Včelák v 30PMZ) v jednom bytě a snaží se prchnout oknem na jakési šňůře, která se přetrhne, on spadne a vážně se zraní, ochrne. Gestapo se snaží ho nechat operovat a léčit, aby ho mohli vyslýchat, nicméně on nakonec stejně zemře, aniž by se od něj cokoliv dozvěděli. Jediné vodítko je klíč, který má u sebe. Nechají udělat spoustu kopií a chodí od domu k domu, od bytu k bytu a zkouší, kam pasuje, aby našli další článek odbojového řetězu... Víc nebudu prozrazovat. Co ději rozhodně neprospívá, jsou jakési retro průstřihy ve snech onoho odbojáře, jak vzpomíná na šťastné chvíle pobytu v Moskvě... ;) :D
Naposledy upravil(a) malej Míra dne čtv 25. úno 2010 21:53:21, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Žitný »

Podpis pod míru.Film mě nalákal na tomto fóru.Bohužel se nenaplnilo mé očekávání.Sice v něm vystupují skutečné postavy(tedy ztvárněné herci),ale jako drama nic moc.No zařazeno do archívu.Vím,že už se na to jen tak nepodívám.V podstatě ta gilotina je docela solidně popsaná.Tedy její fungování atd atd....
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Dobesch »

Myslim ze sehnat oficialni vydani filmu --a mozna i pribalovou verzi pokud byla- by nemel byt problem. Vydala to Ritka video
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Dnes ve 20:00 dávají Klíč na Kino CS.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:Dnes ve 20:00 dávají Klíč na Kino CS.
...Nicméně, celý proces kolem poprav patrně probíhal trochu jinak, než jak byl (sic velmi sugestivně) prezentován v tomto filmu. Podívejte se sem.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Bába kořenářka »

Tak co, přátelé, už jste zakoupili (a samozřejmě shlédli) další dílo z edice Filmy patří lidu, a to Zítra se bude tančit všude? Já jsem se na tento film už dlouho těšila, jen mě zamrzelo, že nebyla použita druhá, ideově ještě průraznější verze filmu, o které se zmiňují bonusy...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od geza »

Já ho ještě nemám, doufám ale, že ho brzy seženu. Těšit se ale není moc na co. Film trochu znám a bohužel mám pocit, že se výběr filmů v edici moc nevede - snad s výjimkou Botostroje. Jak Zítra se bude tak Rudá záře nepatří zrovna, dle mého názoru, mezi povedené kusy. Já bych si přál spíš ryze budovatelské komedie - Bylo to v máji, Karhanova parta, Slovo dělá ženu, nebo vynikající politické drama Únos.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Dobesch »

Mam neodbytny dojem, ze ony Vami zminene Budovatelske komedie vyjdou na DVD s nejakym tim podtitulem Skvela ceska komedie ...... Jsou to totiz presne ty veci, ktere se obcas objevi v televizi a tudiz je o ne projeven zajem. Takze casem si urcite cestu do Blesku najdou. Zatimco filmy patrici lidu jsou ..... jak to napsat ... proste kousky, po kterych uz nesahaji ani televize (nechci rikat z X% pravem zapomenute) a kde bude cena nejaka smesna.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od strejda.ohon »

geza píše:Já bych si přál spíš ryze budovatelské komedie - Bylo to v máji, Karhanova parta, Slovo dělá ženu, nebo vynikající politické drama Únos.
Náhodou, právě ten Únos je ze všech jmenovaných filmů ta nejlepší komedie. Samozřejmě tedy jen do okamžiku, než si člověk uvědomí, že to tvůrci zřejmě mysleli vážně.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

No ona i Karhanova parta není špatná.
Hlavně se mi líbí ta scéna když se hlavní hrdina omlouvá, že se s ostatními svazáky nemůže jít večer bavit, protože si přes noc potřebuje ještě něco vyzkoušet na soustruhu, který má doma na dvoře v jakési boudě.
A to všechno po šestnáctihodinových směnách, které si jako svazáci v dílně odhlasovali.
A pak taky není špatný film Racek má zpoždění, na jehož konci se z havíře vyklube pekař, který byl v dolech jen proto, aby pomohl náronímu hospodářství.
Ke cti tomuto filmu může sloužit hlavně to, že jako jeden z mála byl už natáčen jako komedie.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Holka z letiště »

Doporučuji úžasnou sérii krátkých filmů Jiřího Bělky z 60´let - Aksál, Bellevue a Poslední páska. Brilantní herecké koncerty (mladičký Abrhám, Drahokoupilová, Hrušínský, Bohdanová, Lukavský) a skvělé scénáře i hudba Luboše Fišera.
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
Nerajohn
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 31. kvě 2008 18:35:00
Bydliště: Hellborn
Kontaktovat uživatele:

Zlá noc (1973)

Příspěvek od Nerajohn »

Kdysi jako malý kluk v 80. letech jsem viděl dva děsivé české kriminální filmy, ze kterých jsem nemohl spát. Hru bez pravidel a Zlou noc. Hru už mám teď dávno v archivu, ale Zlou noc nějak pořád ne. Včera jsem na youtube našel asi 7 ukázek z filmu a je vidět, že je to i dnes dost děsivá záležitost. Třeba scéna s utženou stěnou nebo , když najdou na kolejích mrtvou Inku, to je s děsivou hudbou Luboše Fišera opravdu celkem maso.
Za tohle chcípneš, rozumíš ?
Odpovědět