Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od opat Adamíra »

"prof." Šmeral opět v charakterní roli :lol: . Díky Hanele za odkaz.
A pokud byste si chtěli připomenout básni S.K.Neumanna, kterou Šmeral recituje, nadhazuji opět Výstrahu 1953.
Sice už to sem dával kolega Hackl, ale film je teď zkouknutelný na netu

http://www.csfd.cz/film/1592-vystraha/

Doporučuju, fakt síla.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od baxz »

Hombre píše:Chci se zeptat pripadnych znalcu na ceskoslovensky serial Rozsudek. Zaujala me jeho udajna spionazni zapletka, dobre hodnoceni a celkova "nepovedomost" o nem. Psal jsem i do CT, jestli nechystaji reprizu nebo vydani DVD, ale nic z toho nebude, takze jsem zabrousil na jiste stranky. Ma tedy tento serial opravdu neco do sebe?
Rozsudek výborný seriál, akční, napínavý, dobře zahraný. je to adaptace knihy, Já, Jakub Rahn. vřele doporučuji
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od nalim159 »

baxz píše:od 20.5. na nově poběží seriál Stříbrná pila (1978)
Viděl jsem před více než 20 lety. Pamatuji si jen, jak se Munzar rozčiloval, když na oslavě čtyřicátin dostal dopravní značku nejvyšší povolená rychlost 40 - začal tam vyvádět, že je jako už starý, že už má začít brzdit :mrgreen:

A ještě si pamatuji autora námětu (scénáře) z titulků - V. Dusil :D
Ale, čože...? Na návštěve?!
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od baxz »

29.5.2012 na ČT1 v 02:35 (je to v noci!!!) 1.díl tv seriálu Tybys (1979) http://www.csfd.cz/film/271491-tybys/ REPS
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od baxz »

od PA 1.6. v 21.20 na tv barrandov Malé dějny jedné rodiny http://www.csfd.cz/film/257419-male-dej ... ne-rodiny/ .se nam s tema nevysilanyma serialama roztrhl pytel,když připočtu ještě Muzikanty co šli před měsicem...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:...Cesta z města...po každém shlédnutí se mi líbí víc a víc...
Souhlasím, stejný pocit mám i z "Mazaného Filipa". Poslední dobou z něj dokonce rád cituji, což zatím vůbec nikdo nechápe... ;) :D
- Sršet vtipem můžete i vsedě.
- Po jednom políbená vám snad jizva nezůstane.
- Jdeme, musíme stihnout tramvaj.
- Vidím, že vám doktor povolil jednu sklenku denně.
atd.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Eman Zahradník »

dnes ve 22.00 na CS filmu-http://www.csfd.cz/film/24842-signum-laudis/ zároveň s výbornou hudbou p.Lišky... 8-)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Dobesch »

pan Černý píše:Tak jsem dokoukal v TV poněkolikáté Vorlův film Cesta z města a musím konstatovat, že po každém shlédnutí se mi líbí víc a víc, jako by předběhl dobu a sklepáckej humor, ten mě bral už v druhé polovině osmdesátých let, takže tam určitě nepřekáží.
Na Ceste z Mesta sem byl v kine hned jak byla premiera -- protoze SKLEP. Noa prislo mi to takove divne. Jenze po par letech, kdyz se prehoupla Kristova leta a prislo prvni dite a casu na to jezdit ven bylo stale min a min a prace vic a vic sem si na ten film vzpomnel a mel nutkavou potrebui ho znovu videt. A konecne se to nejak spojilo a ja vedel o cem ten film je a co aktualne pocituji. Proste film, ke kteremu musi clovek dospet.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

Vypada to, ze po velmi dlouhe dobe si koupim DVD u novinoveho stanku, jelikoz dnes vychazi prvni z ohlasenych filmu Karla Zemana - Cesta do praveku. Disk vydava Muzeum Karla Zemana, ktere si dalo praci s restauraci obrazu, pridanim mnoha bonusu apod. Dalsi filmy by meli postupne nasledovat. Pro milovniky filmu Karla Zemana, kteri si pri sledovani techto filmu vzpomenou na sve detstvi tak, jako ja, je to jasna koupe ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:...dnes vychazi prvni z ohlasenych filmu Karla Zemana...
Nedávno jsem čistě náhodou vyslechl na Radiožurnálu rozhovor s dcerou Karla Zemana výtvarnicí Ludmilou Zemanovou, šla řeč i o této dlouho očekávané edici filmů... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Dobesch »

No slava -- bylo az ostudne, ze tyto filym na DVD uz vysly po celem svete jen doma se nemohli dohodnout co a jak. No zase jim ten odklad prospel a technicka stranka bude urcite super. Jen skoda, ze je to jen DVD. Udelat z filmoveho pasu HD rozliseni lze celkem snadno a tyhle filmy by si to urcite zaslouzily.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Elden »

To jim to trvalo. Hlavně, že už to je a zrestaurované.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

Disk mam doma a je to opravdu super, bohata bonusova vybava, pekne baleni, i obraz u filmu. Jen nerozumim tomu, proc je na obalu uvedeno, ze je film v pomeru stran 16:9, kdyz obraz je po stranach orizly jako u pomeru stran 4:3? Cesta do praveku i Vynalez zkazy (ktery bude nasledovat pristi tyden) byly vzdy vysilany prave v pomeru 4:3, aspon co si pamatuju z televize. A treba Ukradena vzducholod nebo Na komete byly myslim natoceny v 16:9? Barona Prasila si uz nepamatuju.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Lída »

Moc děkujem za tip ;) ;) ;). Aspoň mám teď na stáncích zase co hledat, poslední dobou už jsem tam ani nekoukala... ;)
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Fredy »

No člověče,teď nevím,jak je to s těma poměrama stran.Myslím,že zrovna Na kometě bylo 4:3,ale když to teď v létě dávala ČT v nějaké repríze v neděli,tak to bylo udělaný jako 16:9.Prase,aby se v tom vyznalo...... 8-)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Odpovědět