Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od geza »

To už mám ze stejného zdroje staženo pěkných pár měsíců, možná rok, tedy žádná horká novinka. Nicméně použitý formát mi nebere DVD a abych to shlédl na počítači, k tomu jsem se zatím nedokopal. :oops:
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od nalim159 »

Btw - nezná někdo nějaký prográmek, který předělá avi na nějaký inteligentnější formát? avi mi TV nebere, asi jen mp4.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Dobesch »

Problem nebude v Avi, ale v pouzitem nastaveni kodeku. Predpokladam ze obycejny divx (a soubor v AVI) by TV prehrala. Tady se bude jednat o kodek XVID a v nem pouzite nastaveni Q-PEL a Packet Bitstream (to dela prehravacum -- myselno stolnim prehravacum DVD a avi, tedy i televizi - casto potize). Vse lze zjistit softwarem GSPOT. Pokud by to byl jen Packet Bitstream tak ten lze snadno odstranit pomoci mpegmodiferu. Jinak pro prekonvertovani do DIVX avi je treba Avidemux nebo Virtualdub. Ten Avidemux umi jako vystup ruzne formaty --mp4, mpeg.......s MPEG by nemel byt problem je to ten samy format ve kterem vysila DVB-T, jen je vysledek kapanek vetsi.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

Ja pouzivam Format Factory, velmi komplexni nastroj na prevody vseho druhu. Nicmene chyba bude spis v tom, jak pise Dobesch. Nicmene to do tematu moc nepatri, tak dal spis soukrome.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od nalim159 »

Ano, omlouvám se za OT, ale mám v avi nějaké filmy, ke kterým se v jiném formátu moc nelze dostat (třeba Ta chvíle, ...), a na pc to prostě není ono. Technicky nevím, co se TV nelíbí, ale prostě avi na ní nejede, asi jen ten MPEG. Vyzkouším odkaz, snad to bude fungovat.

Tak ještě jednou pardon a ještě jednou děkuju :)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak presne pro OT je tu tohle tema ;) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Fredy »

Nevíte někdo,jak to vypadá s vydáním dalších filmů Karla Zemana na DVD?Nějak to usnulo..... :(
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Hanele »

Negativní recenze Jana Rejžka na nový film Revival, který prý "v nejvypečenějších místech překonává slavný díl Mimikry z 30PMZ" - už to samo působí jako doporučení a pozvánka do kina... ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Eman Zahradník »

Prosím vás pěkně... :( ;) ,jedna otázka!Snad jsem ji již nepoložil,ale nevzpomíná si někdo jak se jmenoval ten seriál(ani neměl moc dílů,možná tak do pěti..) 8-) .Hrál tam hlavně náš Honza myslím nějakého ved.inženýra či co,pak si ještě pamatuji K.Augustu že tam byl a "tituloval" ho jako Achab... :) Vím bezpečně jak se dokonce holil v koupelně a něco jelikož byl drobet "pod parou" mumlal ve stylu-Achab je pes..,Achab je pes..A ještě pamatuji že při titulcích myslím zněla písnička a vím dokonce přesně pár slov...-do kolonky do diáře šlápneš gumovkou.. :) ,ne vážně toto se tam zpívalo!Hergot muselo to být sakra z nějaké větší stavby-elektrárna,přehrada?..? Marně pátrám v hlavě..,pomůžete někdo.Třeba to pro nikoho nebude tak složité..jo a ještě možná fantazíruji ale myslím že tam hrál snad i Šerlok z Kysúc... :) -ale to je jen odhad...
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Hanele »

Pane kolego, podle Vašich indicií to vypadá na seriál Pátá stanice, který by měl být nenávratně ztracen... Nevím, má někdo podrobnější informace nebo snad vzpomínky? :shock:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Eman Zahradník »

Hanele píše:Pane kolego, podle Vašich indicií to vypadá na seriál Pátá stanice, který by měl být nenávratně ztracen... Nevím, má někdo podrobnější informace nebo snad vzpomínky? :shock:
Wow!To by mělo paní kolegyně být ono.. ;) :( ,alespoň dle obsazení,přeci jen ta paměť slouží.Tím drobet apeluji na ostatní kolegy,kdyby někdo věděl či měl nějakou informaci,či dokonce možnost kde by se seriál mohl sehnat-sem s ní! :)Ikdyž teprve jsem dočetl komentář na Csfd... :( :shock: ,sakra škoda,že by to bylo opravdu ztraceno...
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Hanele »

CErin píše: http://www.csfd.cz/film/4112-nerikej-mi-majore/ film s napínavou zápletkou, jak děti odhalují krácení cla, kdy účastník výstavy z Rakouska pašuje brilianty přes čáru za pomocí poštovních holubů.
Asi to zde většina komunity zná, já to viděl poprvé a celkem dobré. V jedné scéně trafikant podává malému detektivovi i knížku Hon na lišku od Procházky.
Příjemně oddechový letní film - žádné veledílo, ale potěší pár odkazů na Majora Zemana (viz i sám název filmu)... :)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od geza »

Pro staromilce doporučuji film Zelená léta (1985), na který jsem na jednom nejmenovaném úložišti velmi dlouho čekal a který se teď dá stáhnout!
Je na mé srdeční téma vojenské služby u ČSLA. Je to výborné retro, doporučuju - snad jen poslední povídka je trochu slabší.
A pro zemanovce bonus: jedna velmi známá tatranská chata s horolezcem, který v Alpách nikdy nebyl, tentokrát v ryze zimním provedení.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od geza »

Právě jsem dokoukal mě zcela neznámý film "Uzavřený okruh" (1989) a můžu jen doporučit (dá se stáhnout). Po pomalejším rozjezdu přijde vynikající drama, obraz společnosti a mechanismů, které se až nápadně podobají i některým současným kauzám. Ve světle toho, co se točí dnes..., klobouk dolů.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Elden »

Pátá stanice:
Eman Zahradník píše: ...sakra škoda,že by to bylo opravdu ztraceno...
Dochovala se píseň, tady je úryvek písně/znělky.
Odpovědět