Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Willy Kleiber »

Včera ve Všechnopárty byl jedním z hostů L. Županič, a sám stočil hovor na to, že daboval M. Dočolomanského v Tajemství hradu v Karpatech - což je podle mě všeobecně známo...nicméně přidal jednu zajímavou, i když - jak jsem zjistil zkoumáním filmu - nepřesnou historku.

Dočolomanský prý říká v úvodu filmu říká "ta krajina..." a při natáčení se přeřekl a pronesl "tá krajiná...". Takže při následném předabování resp. postsynchronech bylo pro Županiče za úkol udělat to tak, aby tuto neodstranitelnou vizuální chybu "v klapání pusy" zaretušoval. A on tedy - podle něj - vmžiku vymyslel a napoprvé vystřelil "ta krajina a okolí" a perfektně to tam prý sedlo.
Nicméně když jsem si to dnes pustil, je to evidentně místo v čase filmu 4:22, kdy hrabě Teleke říká "Ten divý kraj mne mocně inspiruje". Nicméně podle klapání pusy je jasně vidět, že Dočolo opravdu v reálu řekl "Tá krajiná". Takže správná verze je, že došlo k nahrazení "tá krajiná" slovy "ten divý kraj".

Takže paměť p. Županiče ne moc přesná,ale sedlo to tam opravdu skvěle ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Salaba »

Willy Willy, 'wieder pünktlich' :D Také jsem to viděl ale nenapadlo mne se v tom šťourat. Pro Tebe to zkrátka ale bylo zas něco k prozkoumání....alá systém wertheim, nicht wahr? :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Willy Kleiber »

Salaba píše:...alá systém wertheim, nicht wahr? :D ;)
Ja, ja, Herr Doktor, stimmt! :lol: To bylo něco na mě...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Willy, Willy, ty jsi fakt hnidopich. :mrgreen: To bychom po mistrovi chtěli moc, aby si to všechno pamatoval slovo od slova (jako pan Jelínek :D ), formulace je sice jiná, ale funguje to i tak... ;) :D
Naposledy upravil(a) malej Míra dne čtv 06. pro 2012 21:34:59, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:Willy, Willy, ty jsi fakt ...
Ale tak zase, když už někdo něco takového veřejně pronese, považuju za normální si to ověřit, ne ;) důvěřuj, ale...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

Vcera vyslo dalsi DVD z rady filmu Karla Zemana - Vynalez zkazy. Opet kvalitne vybaveny disk, ktery stoji za koupi.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše:Willy, Willy, ty jsi fakt hnidolich. :mrgreen: ...
Kdopak je to "hnidolich"?? Marně přemýšlím, neznám... :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Sorry, překlep: hnidopich. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Hanele »

Jeden z důvodů, proč se nevysílají některé archivní TV inscenace... :?
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od nalim159 »

To zní až neuvěřitelně, jak mohla produkce udělat takovou krpu - koupit práva na tři reprízy... Prostě "efektivní hospodaření" s prostředky nás všech :( . Aby nedopadlo tak, že si ČT prostě počká, v případě Sinclaira Lewise do ledna 2021, pak to bude dle autorského zákona volné dílo :lol:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Dobesch »

nalim159 píše:To zní až neuvěřitelně, jak mohla produkce udělat takovou krpu - koupit práva na tři reprízy... Prostě "efektivní hospodaření" s prostředky nás všech :( . Aby nedopadlo tak, že si ČT prostě počká, v případě Sinclaira Lewise do ledna 2021, pak to bude dle autorského zákona volné dílo :lol:
Obavam se, ze to by moc nepomohlo -- teda leda, ze by to v roce 2021 natocil nekdo jiny. Prava mozna vyprsi na literarni predlohu, ale ne filmovy prepis. Tady je ostatne otazka, zda vubec kdy vyprsi a pripadne od kdy se bude lhuta pocitat - od umrti rezisera, od krachu produkcni spolecnosti ??????? ... trosku me to pripomnelo jednu povidku, kdy se neuspesny umelec usal dablu, aby byl znamy. Stalo se. A kdyz si mel dabel prijit pro dusi, resil umelec co s tim.. a jeho pravnici vymysleli, ze jej prevedli na S.R.O ...no a protoze S.R.O. nema dusi odtahl dabel s neporizenou.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od nalim159 »

Podle mě řeší autorská práva na původní literární předlohy. Ale u ČT je možné i to, že uzavřela špatné smlouvy o vytvoření uměleckého díla. Ale ty mají (pokud vím) v ČT na jedno kopyto už řadu desítek let. K dílům, která přímo natáčí ČT, dávají umělci souhlas ČT k libovolnému použití.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

Pri vsech tech reprizach na ceskych televizich od noveho roku jeste zminim serial Panoptikum mesta prazskeho, ktere pujde vzdy v pondeli od 7.1. ve 20:00 na CT1. Uvidime, jak obstoji proti majoru Zemanovi ve stejny cas na TV Barrandov :) .

Dale treba pak Zkousky z dospelosti kazdou sobotu dopoledne na CT1.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Salaba »

Hombre píše: Uvidime, jak obstoji proti majoru Zemanovi ve stejny cas na TV Barrandov :)....
Pane předsedo, jak něco takového můžete napsat?!? 8-) Přeci jednoznačně každý charakter, křemen, který to s republikou myslí dobře a přeje si zákony po našem jasně volí Honzu Zemana na Tv Barrandov :!: ;) Cožpak jste zapomněl jak jsme při kafi a cigaretách základali sbor? ;) Sám se přiznám, že teď jedu celou "30" hezky od začátku abych si jí pak po Novém roce vychutnal, jak bych tak řekl, přímo na živo z éteru! ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Bína »

Od 5 .1 na Nově opět Stříbrná pila a od 7.1. tamtéž Kriminálka Anděl.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Odpovědět