TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od malej Míra »

Kdo bude cítit potřebu se vyjádřit k výše uvedené anketě, v ní uvedeným názorům svým i druhých, nechť tak činí pouze a jenom tady... ;) :lol:
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pon 27. říj 2008 11:49:09, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od huba.buba »

Dobrý nápad !! Na výroční schůzi musíme pro malého Míru vymyslet nějaké to půlnoční překvapení !! :twisted:
Já osobně bych těch kolonek potřeboval tak 30 - jelikož přibližně od čísla 5 se mi to pěkně motá a ne na všechny se dostane...
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od Honzin123 »

Mě překvapuje, že se v TOP Ten objevují některé vyloženě slabší seriály jako např. Dobrá voda, Dynastie Nováků nebo Rodáci. Ale proti gustu žádný dišputát... :D
Těší mě, že se v té anketě několikrát objevují Návštěvníci, to je opravdu velmi kvalitní a jednozačně nejpovedenější český sci-fi seriál se skvělým hereckám obsazením a humornými scénami, zrovna tak jsem rád, že se několikrát v anketě objevuje F.L.Věk. Já jsem přidal ještě Sňatky z rozumu.
Zrovna tak jsem rád, že se v TOP Ten objevuje několikrát Zdivočelá země. A to nepíšu proto, že teto seriál zrovna běží v televizi Já si myslím, že to jen jekvalitnější český porevoluční seirál. Psál jsem to již na starém fóru, bohužel se o tomto seriálu mnozí vyjadřovali, že to je jen o tom, jak si mládež hraje v pohraničí na kovboje. To ale mohl napsat jen ten, kdo ze Zdivočelé zemé viděl maximálně první dva díly. To je náhodou špičkový seriál.
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od geza »

malej Míra píše:Kdo bude cítit potřebu se vyjádřit k výše uvedené anketě, v ní uvedeným názorům svým i druhých, nechť tak činí pouze a jenom tady... ;) :lol:
Gratuluji k nápadu, snad jsem k němu svým výkřikem taky trochu přispěl. Svůj seznam dodám po hlubokém uvážení.

Pro připomenutí (snad) všech seriálů doporučuji tuto stránku:
http://www.geocities.com/phonik2/index.html

Letmým pohledem zjišťuji, že se často objevuje Dobrodružství kriminalistiky. K tomu bych rád řekl, že v tomto případě považuji slovo seriál zcela mimo mísu. Tím ovšem neříkám, že do seznamu nepatří.

Jen bych rád připomenul, že jsem se tu také kdysi podobným způsobem snažil o ocenění jednotlivých dílů MZ. Šlo by to i tímto způsobem; jen by se řadilo všech 30 dílů, přičemž bych využívalval i umístění na stejné příčce, tj. stejná hodnota bodů pro několik dílů.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od malej Míra »

geza píše:...Gratuluji k nápadu, snad jsem k němu svým výkřikem taky trochu přispěl...
No jéje a jak. To byl jeden z hlavních impulsů. :lol: :lol: :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od geza »

Tak jsem to tam šoupnul, ale jak píšu, tak zatím jen první desítku bez pořadí.
V prvním kole jsem vybral 16 seriálů, těch zbývajících šest (opět bez pořadí) je tady:

Byli jednou dva písaři
Konec velkých prázdnin
Nemocnice na kraji města
Sanitka
30 případů majora Zemana
Velké sedlo
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od malej Míra »

geza píše:Tak jsem to tam šoupnul, ale jak píšu, tak zatím jen první desítku bez pořadí...
Přiznám se, že jsme se v "přípravném organizačním výboru" domluvili, že skusíme vyhodnotit anketu dle pořadí, ale i bez ohledu na pořadí jen za počet výskytů v uvedených tipech. Uvidíme, co nám to srovnání dá. Ale přesto bych se přimlouval za uvedení pořadí. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:...Pro případ, že nebude pořadí uvedeno, bude za první místo považováno prvně napsané, doporučoval bych takto upravit úvodní příspěvek v sekci TOP 10 domácích seriálů (tipy)
...upraveno, doplněno. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od huba.buba »

pan Černý píše: TOP 10 domácích seriálů
A vítěznej seriál si z jara příštího roku non-stop pustíme !! :twisted:
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od geza »

Apeluji na zdejší "starousedlíky": řada z Vás ještě nevyjevila své sympatie v anketě TOP10 seriálů...
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od Bába kořenářka »

Já například se pořád rozhoduji... Asi bych potřebovala dvě ankety, jednu pro nejkvalitnější seriály a jednu pro seriály, z nichž mám největší bžundu a proto je mám ráda... Ale protože z nabízených možností jsem spoustu neviděla, měla bych v každé anketě tak maximálně šest titulů... Zkrátka ještě přemýšlím...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od Honza Zeman »

Mozna se na Bleskove.cz inspirovali nasi anketou o hlasovani TOP 10 serialu. Tak se taky vyjadrete a podporte nas serial. Zatim Honza vede, nicmene na zada mu dycha dr. Sova a dr.Strossmayer :D
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
starý španělák
strážmistr
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28. pro 2020 17:24:13

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od starý španělák »

1. 30 případů majora Zemana, 2. Malý pitaval, 3. Inženýrská odysea, 4. Okres na severu, 5. Tři králové, 6. Návštěvníci, 7. Zákony pohybu, 8. Případy 1. oddělení, 9. Vyprávěj, 10. Dobrá voda.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od Lipinski »

starý španělák píše: pát 01. led 2021 14:44:471. 30 případů majora Zemana, 2. Malý pitaval, 3. Inženýrská odysea, 4. Okres na severu, 5. Tři králové, 6. Návštěvníci, 7. Zákony pohybu, 8. Případy 1. oddělení, 9. Vyprávěj, 10. Dobrá voda.
Pozor - to vlastně patří do tématu http://forum.majorzeman.eu/viewtopic.php?f=6&t=199

To tam dejte, pane kolego, aby to nezapadlo.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: TOP 10 domácích seriálů (diskuse)

Příspěvek od Lipinski »

Já bych k svýmu výběru ještě dodal Trnkovýho a Látalovýho Švejka, jestli by se to dalo uznat jako seriál, potom Zahradu Břetislava Pojara a Kamarády režisérky Vlasty Janečkový a Záhadu hlavolamu od Hynka Bočana.

Taky musim přiznat, že nějak nemam rád Dietlovy seriály, i když se to nedá paušalizovat, protože neni každej stejnej, ale zrovna ty, co režíroval Evžen Sokolovský, jsou dost slabý.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět