Muž na radnici a další komo seriály

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:...To se nastesti nestalo, protoze bych nerad, aby Fanklub majora Zemana byl jakkoliv spojovan s nelegalnim sirenim warezu apod. Co si kdo kde sezene je na jeho triko, ja se od toho distancuji :!:
Přesně tak, toto sem rozhodně nepatří. :roll: Pane kolego pokladníku, dejte si na to (už poněkolikáté) pozor... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od huba.buba »

malej Míra píše: Pane kolego pokladníku, dejte si na to (už poněkolikáté) pozor... ;) :D
Rozumím a dám si příště pozor! 8-) U tohoto seriálu mě bohužel rozčiluje, že jsme nad sehnáním nechali desítky hodin i hromádku peněz. Ve finále bohužel špatným přístupem některého majitele se to stane volně šiřitelné. No hnus. Skutečné skvosty z našich archivů už jen pouze úzké hrstce členů fanklubu.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Dobesch »

Normalne se siri i 13 dilna verze ---- je ale faktem ze sehnat kompletni 13 dilnou je celkem umeni, protoze nekolik dilu 8-12 ma celkem slusny ruchy a poskozeni --v jedny verzi dokonce u jednoho dilu chybi asi 15 minut.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od huba.buba »

Dobesch píše:v jedny verzi dokonce u jednoho dilu chybi asi 15 minut.
Nesmysl - v naší verzi nechybí nic a ani nikde žádnej kaz.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodáci

Příspěvek od Anglie »

Stojím za huba.bubou (ale trochu stranou, aby měl místo :lol: ;)).
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Dobesch »

Netvrdim ze chybi v nasi verzi :D ......... ale proste byt digitalni kopirovani by melo byt "bezztratove" tak se zrejme nekde poskodila DVD a na netu se daji stahnout (a uz je jich vetsina) ty dila s chybama a vypadkama.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Okres na severu

Příspěvek od plk.Žitný »

Mě vždy spolehlivě dostane tahle část... /Omluvte sníženou kvalitu obrazu../ :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=EQVlUHNnbW0
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Honzin123 »

Tak jsem se po dvou letech, co také vlastním oněch 13 DVD se seriálem Rodáci, konečně na tento seriál podíval. Když to vysílali v onom roce 1988, tak jsem to tolik nevnímal, ale teď musím konstatovat, že to je opravdu síla.
První 4 díly,odehrávající se za války, jsou docela povedené. Díly odehrávající se za protektorátu mají napětí, není tam nějak výrazné zkreslení hostorie, myslím si, že to poměrně pěkně vykresluje situaci za Protektorátu. Ale s koncem války se seriál proměňuje v neskutečnou selanku... Vůbec se nedivím, že seriál sklidil kritiku již v onom roce 1988. Skutečně by asi nebylo dobré, kdyby se takový seriál, který zcela překrucuje a zkresluje naše dějiny z let 1945 - 48, někdy vysílal. Jak jem již uvedl - díly odehrávající se v letech 1942 - 45, se mi líbily, ale potom naprostý obrat k horšímu.
Viděl jsem i Muže na radnici nebo Okres na severu, a popravdě řečeno dokážu si tyto dva seriály v televizi představit, docela jsem se nich pobavil, ale Rodáci již nikdy více...
Jen tak mimochodem - myslím si, že to tu nikdy ještě nezaznělo - jedné vedlejší role se v seriálu rodáci zhostil i pan Buchvaldek. JE to role primáře chirurgie, která se v ROdácích objevuje skoro v každém díle.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Dobesch »

Ja se priznam, ze u tech povalecnych dilu Rodaku jsem trosku na vazkach zda tam bylo to zkesleni tak velke nebo se nam to proste s odstupem dalsich 22 let zda. To ze tam samozrejme byly sceny poplatne dobe vzniku a cele to bylo tocene za ucelem oslavovat kroky jedne strany je fakt. Diky tomu je tam spousta veci, pri kterych se soudnemu cloveku otvira "kudla v kapse". NA Druhou stranu jsou tam drobnosti, ktere v dobe vzniku docela prekvapily.
Navic zjistuji, ze smysleni lidi chvilku po valce bylo uplne jine nez se nam mozna muze zdat -- nevim zda jste cetli knihu Dablova dilna od Adolfa Burgra - ja cetl to jeji posledni vydani, ktere vyslo, kdyz sel do kin film. Knizka to byla pekna, vyvazena, historicky hodnotna. Nedavno sem pri prebirani bedny starych knih narazil na utly svazek Haftling číslo 64.401 mluvi - nahledl sem dovnitr a zjistil sem, ze se jedna o puvodni vydani "Dablovy dilny" (jako autor neni uvaden Adolf Burger, ale Sylva a Oskar Krejčí podle vypravení AB). Vydani je z roku 1945 a predpokladam, ze to vyslo nekdy zacatkem podzimu (v knize je, ze Valka v Evrope uz sice skoncila, ale jinde ve svete se jeste bojuje). S chuti sem se zacetl a sla mi hlava kolem - kostra pribehu je +- stejna (teda detailu je podstatne mene-coz prekvapi, vzpominky by meli bejt cerstvejsi, technicka stranka a provoz padelatelske dily neni popsan skoro vubec), ale v kazde kapitole je zdurazneno, ze nebyt v koncenracnich taborech komunistu....... v tomto tabore zahynulo mnoho dobrych komunistu......no prakticky to vypada, jakoby tabory byly jen pro komunisty a nikdo jinej tam nebyl. Docela me to prekvapilo, prece jen sem cekal, ze v roce 1945 to takhle proRudy nebude. Ale predpokladam, ze v dobe vydani to lidem divny neprislo a brali to jako fakt (no nekteri to tak bohuzel berou doted)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Honzin123 »

Je pravda, že tu dobu v období let 1945 - 48 jsme nikdo nezažili a těžko říct, co je objektivní a co ne. Ale ten zvrat v seriálu Rodáci mi přijde,jako kdyby ty díly odehrávající se za Protektorátu napsal a režíroval někdo jiný než ty díly odehrávající se po květnu 1945.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Dobesch »

No ono to spis je tak, ze serial vznikl na motivy Knihy a zpocatku se i s autorem knihy spolupracovalo. Jenze pak se autor predlohy zdesil co z toho chteji udelat (obr serial k nejakemu slavnemu vyroci) a z realizace vycouval. Takze mam dojem, ze prvni dily jeste skutecne asi i trosku ovlivnoval a daval jim osu, pak uz se tocilo a hlavne dotacelo jen na objem a je to znat. Vznikl sileny maglajz s tapajicim hrdinou Vitaskem co vse vyresi po stranicku, ale selskym rozumem :lol:
Možno tou dolinou ide ten voz.........
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od xvladv »

Zdravím,kté 13 dílné verzi Rodáků,co jsem já zjistil,tak to chtěla pouštět Prima,tak to opravila do 13 dílů,ale pak prý ztoho sešlo,spíše tlak nevysílat.Jinak je mam taky s tím časem nahoře,nevadí.Sehnal jsem i Nejmladší z rodu Hamrů,taky slušné,je to ale černobílé a je tam poznat stáří.Přehrával jsem to z VHS na DVD.Muže a Okres mam taky.
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Dobesch »

NE - 13 bylo prestrihano uz pro pripravovanou reprizu serialu na jare 1990. A to jeste Prima potazmo Premiera byla "na houbach". Od te doby se CT tvari ze se serial ztratil. Mozna, kdyz se 13 dilna verze objevila na internetu chtela Prima koupit prava a vysilat ji, ale stanovisko CT ke zmizeni (nedochovani) serialu se asi nemeni.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od plk.Žitný »

Jen tak mimochodem..
Na TV Barrandov běží luxusní upoutávky na Ženu za pultem :lol: :lol: :lol:
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od knihomol »

Připojuji se k pplk.Žitnému, ty upoutávky opravdu stojí za to vidět!
Odpovědět