Muž na radnici a další komo seriály

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Bína »

Dnes dopoledne na Nově opět Stříbrná pila. :roll:
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Willy Kleiber »

nalim159 píše:... Co ostatní, vám se líbí? ...
Já teda za sebe musím říct, že jsem to vůbec neznal, posuzuju to úplně nezaujatě, a mně se to kupodivu líbí dost! ;) Je tam celá řádka humorných situací a gagů, kdy je hrají herci s kamennými ksichty, do kterých bych to nikdy neřekl - zejména agent Bláha! Třeba ve včerejším díle, jak jde "Bláha" za "mladým Brůnou" na úřad nejprve odříct svatbu a následně obnovit :lol:
Nebo herecké kreace p. Kemra atd. Nesmí od toho člověk čekat zázraky, ale pro odlehčení.

A samozřejmě typická hapkovská hudba - sice monotematická, ale jako vždy velmi líbivá.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Bína »

Od 24.6.13 na Barrandově ve 22 h. Okres na severu. Každé pondělí po 30 p.m.Z.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od plk.Žitný »

Tak jsme se konečně dočkali.. Naše spřátelená televize bude dávat konečně Okres na severu.. Bude tam mnoho záběrů z míst, kde žije náš pan pokladník..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Honza Zeman »

Vcera jsem nahodou videl ve vikendovem vysilani CT24 docela vtipne udelane vzpominani na serial Chlapci a chlapi, urcite stoji za shlednuti.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od opat Adamíra »

Za Okres na severu na Barrandově dávám palec nahoru. Musím se přiznat, že jsem si celou sadu zakoupil na DVD a shlédl až do konce, což se mi nikdy dřív nepodařilo :D. Takže mimo ideologického nátěru a vzorné role pokrokového Josefa Pláteníka oceňuji i Švorcovou, která nepřevlékla kabát ani po revoluci a pro ČS seriály vzácnou a odvážnou kritiku strany z úst pana Moučky. Už se těším.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Přemek77 »

Doporučuje se Vaší ctěné pozornosti:

České propagandistické seriály v televizní praxi

Anotace: Cílem této práce je přiblížit seriálovou tvorbu ČST v normalizačním období, se zvláštním zřetelem k tématu politické moci komunismu a jejího zneužití prostřednictvím masového média, kterým televize je. Předmětem našeho zkoumání jsou televizní seriály, v nichž dominují prvky totalitní propagandy. Jedná se o seriály natočené v Československé televizi (dále jen ČST) v období tvz. normalizace (1970-1989), vyrobené v pražském televizním studiu.

http://is.muni.cz/th/75286/ff_b_a2/
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od nalim159 »

Jojo, názorný příklad trojky z milosti :D
Hodně slabá práce po všech stránkách.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Lipinski »

nalim159 píše:Nedávno jsem viděl první díl Povstalecké historie... Z dob minulých si to pamatuju jen mlhavě, přece jen to je už let, co to dávali. A asi je tak dávat nebudou. Určitě se podívám na další díly. A co vy, kolegyně a kolegové, znáte tento seriál? A líbí se?
Napůl, jestli si dobře vybavuju, tak se tam občas vine taková nihilistická atmosféra, to se mi líbilo. A hraje tam Zuzana Kocúriková a Ivona Krajčovičová, to jsou velký plus pro mě.

Jinak z období Slovenskýho štátu doporučuju film Polnočná omša od Jiřího Krejčíka.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Lipinski »

Hanele píše:Pane kolego, díky za tip :)
V článku mě zaujal zejména údaj o počtu natočených a dosud nereprízovaných seriálů. Je jich docela hodně - v obou kategoriích... ;)

"Někdejší Československá televize natočila v letech 1953 až 1989 celkem 85 seriálů, dosud jich z nich nebylo reprízováno 22, řekl na semináři vedoucí televizního archivu Vít Charous. Zčásti šlo o nejvíce propagandistická díla, příkladem je právě seriál Gottwald."

Která jsou ta další "nejvíce propagandistická díla", která nám ještě nereprízovali? :shock:
Myslim, že Lidé na křižovatce. Viděl jsem to jako dítě a rád bych to viděl znova dnešníma očima, ale nikde to neni k shlídnutí. Podle všeho to je dost tendenční, natočený to bylo k 50. výročí založení KSČ.

Pak asi určitě Matka z roku 1975, ale to se snad nelíbilo ani schvalovacím orgánům tehdy.

Nebo třeba Muž, který nesměl zemřít, ale o tom nevim nic. Myslim, že divácky tahle sorta neni zajímavá, dělali to většinou míň známí tvůrci, asi to budou takový mdlý díla.

Taky mam teď staženej seriál Legenda o živých mrtvých, ale zatim jsem viděl jen část, tak nevim.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Aaron Goldstein »

A pamatuje někdo seriál "Velitel"??? Dnes už nesehnatelný, kvalitativně velmi diskutabilní seriál... Procházka v hlavní roli....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Honza Zeman »

Právě, že kvůli té pověsti bych ho rád viděl a myslím, že by bublina natěšenosti splaskla stejně jako v případě seriálu Ve znamení merkura, když se objevil na TV Barrandov.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Aaron Goldstein »

A stejně tak bych rád viděl dvoudílný (já vím, že dva díly není seriál) film Hláska z roku 1987... Ovšem bohužel též nesehnatelný...

S tím splasknutím té natěšenosti souhlasím....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od geza »

aarongoldstein píše:A pamatuje někdo seriál "Velitel"??? Dnes už nesehnatelný, kvalitativně velmi diskutabilní seriál... Procházka v hlavní roli....
Vy si na ten seriál pamatujete, že ho takto hodnotíte? Gratuluju. Já si kvalitu děl, která jsem viděl v 80. letech, a o kterých vím, že jsem je skutečně viděl, opravdu nevybavím.

Dále nebyl reprízován seriál "Zákony pohybu".

Oba bych rád viděl.

Hlásku jsem sehnal asi před rokem a půl na internetu. Chce to trochu zagooglit. Není to špatné dílko.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Aaron Goldstein »

geza píše:Vy si na ten seriál pamatujete, že ho takto hodnotíte?
Pamatuji si ho docela mlhavě a jeho hodnocení odvozuji od reakce (tehdy) dospělých... Zatímco u žádného (no dobře, tak u většiny) seriálů nesměl utéct ani díl, tak tento seriál se (k mé nelibosti) nedokoukal "protože je to kravina"... Což jsem nesl jako pubescent dost nelibě neboť mě vojenská technika fascinovala... Spojím-li to s diváckým ohlasem obecně, vychází mi hodnocení, tak jak jsem ho uvedl... A nedělám si iluze, že by s ním každý souhlasil.... Máte-li na jeho kvalitu jiný názor, tak na to máte bezesporu právo....

Že nebyl reprízován seriál Zákony pohybu je mi známo, ale bylo to zde již řečeno (pardon, napsáno) několikrát... Nepovažoval jsem za nutné to tedy znovu opakovat....
geza píše:Hlásku jsem sehnal asi před rokem a půl na internetu. Chce to trochu zagooglit. Není to špatné dílko.
Zagooglil jsem i docela dost, ale tento dvoudílný film jsem prostě nesehnal... Asi neumím googlit tak dobře jako vy....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Odpovědět