Muž na radnici a další komo seriály

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Inge Schellerová »

Tady není téma o hrdinném Bavorovi? Na tak ale honem :D Sotva jsem vstřebala, že se stal vdovcem, jeho dvacetiletá dcera přišla o věneček se Štěpničkou... Kam mám ty oči dřív dát. Tolik emocí a dramat.

A trochu vážně: byl Muž Bavor pravý opak Ženy Holubové???
Naposledy upravil(a) Inge Schellerová dne sob 15. lis 2008 20:02:07, celkem upraveno 1 x.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Muž na radnici

Příspěvek od Honzin123 »

To nevím, ale každopádně to je jeden z Dietlových méně povedených seriálů. Dle mého soudu je třeba již Okres na severu dějově přeci jen zajímavější i když je to samozřejmě obojí jen politická agitka. Je zajímavé, jak se ten celý seriál točí okolo toho, jak architektonicky cenné domy ve Starém Kunštátu vzniknou a nakonec se jedná o obyčejné paneláky.
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Muž na radnici

Příspěvek od Anglie »

Inge Schellerová píše:Sotva jsem vstřebala, že se stal vdovcem, jeho dvacetiletá dcera přišla o věneček se Štěpničkou...
Doufám, že příště spoilerovat nebudeš. Nedělá se to.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muž na radnici

Příspěvek od malej Míra »

Inge Schellerová píše:Tady není téma o hrdinném Bavorovi?...
...myslím si, že tu také nemusíme zakládat téma kvůli každé blbině. :roll: Od toho tu máme třeba tohle téma. :? :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Muž na radnici

Příspěvek od knihomol »

Anglie: Asi jsem hloupý, ale čo je to Kefalín také slovo "spoilerovat"?
Malej Míra: Já ti dám blbině, v tomhle seriálu se ukázalo, že Buchvaldek umí hrát. Bohužel to mohl dokázat jen v několika málo rolích.
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Muž na radnici

Příspěvek od huba.buba »

knihomol píše: Asi jsem hloupý, ale čo je to Kefalín také slovo "spoilerovat"?
Z toho si nic nedělejte , pane kolego. Vím stejně velkou hnědou hrudku jako vy. Ale k seriálu Muž na radnici. Přesně vidím jak byl takový serál v polovině sedmdesátých let potřebný. Uprostřed měst se začala stavět monstrózní sídliště a bylo potřeba v reálu přesvědčit všechny ,nesouhlasící, že nám všem bude zase o krok líp. Viz. moje město Kralupy. Ukázkovej případ.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Muž na radnici

Příspěvek od Honza Zeman »

Spoiler je neco jako to, ze kdyz nekdo prozradi treba dej filmu a tak, mam ten dojem...

Jinak k tomuto serialu mam asi tohle, videl jsem 5 minut prvniho dilu a slo to pryc, tohle opravdu taky ne... :o
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Muž na radnici

Příspěvek od Inge Schellerová »

No já se bavím dostatečně, ten kontrast toho, jak v Kunštátu ani to mléko nemají... Ale taková výběrová prodejna v Praze, ta má všechno. A natáčeno prosím pěkně ve stejné době! ;)

Spoiler je výraz, který se používá pro zákaz (přání) ne-prozrazování děje (seriálu) dopředu. Ale nesouhlasím s tím u takhle starých a provařených věcí. To by se pak nedalo bavit naprosto o ničem a všechno by byli jenom obecné řeči.

Ano, Buchvaldek sice tančil všude, ale jako vdovec měl přeci jenom šanci něco více rozehrát, to je pravda... :D
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muž na radnici

Příspěvek od malej Míra »

knihomol píše:...Malej Míra: Já ti dám blbině, v tomhle seriálu se ukázalo, že Buchvaldek umí hrát. Bohužel to mohl dokázat jen v několika málo rolích.
:lol: No tak pokud jde jen o tohle, tak doporučuji Smrt stopařek, tam měl povedenou roli náčelníka vyšetřovatelů a ten se uměl náležitě rozkatit, když zjistil, že vyšetřování uvízlo na mrtvém bodě... 8-) Podle mého názoru je to šetrnější způsob, jak se přesvědčit o tomtéž... :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Muž na radnici

Příspěvek od Inge Schellerová »

Klidně pánové mažte, ale měla jsem dojem, že jste tu minimálně loajální k celé éře 1945-1989.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
danman
strážmistr
Příspěvky: 26
Registrován: pon 13. říj 2008 18:47:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Muž na radnici

Příspěvek od danman »

pan Černý píše:Kje opravdu potřeba na každej blábol zakládat novou diskuzi? Nerad bych se dožil toho, že tu bude sekce Dallas, Manuela, Emanuela, VKV, růžová zahrada, pojišťovna smůla a podobné skvostné kousky,
Mno, informativni ten prispevek trikrat nebyl, ale kdyz tady mohou mit sekci Zdivocela zeme, a Dedicstvi (sranda film, skvele jednotlive sceny ale s ponekud slabym dejem - na podobne tema se mne zdalo lepsi Jeste vetsi blbec nez jsme doufali s Ludkem Sobotou)
ktere tomuhle serialu nesahaj po kolena, tak i tohle si snad sekci zaslouzi. A ty jmenovany temata tady nehrozi, leda kdyby to nekdo prehnal s materialem vod Kajika :D
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Muž na radnici

Příspěvek od Bába kořenářka »

Loajální :?: :?: To teda o sobě rozhodně říct nemůžu... ;)!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Muž na radnici

Příspěvek od huba.buba »

Inge Schellerová píše: ale měla jsem dojem,
Všechny nehaž do jednoho pytle. Co by to bylo za diskuzi , kdyby tu všichni byli názorově naprosto stejní...
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Muž na radnici

Příspěvek od huba.buba »

pan Černý píše: jsem měl prvně nutkání využít pravomocí a začít mazat... :
Ale pane kolego... Mazat začneme opravdu až kraviny tipu Ošklivka , VKV , Ordinace v růžovým nesmyslu apod...
Já např. Muže na radnici přelouskal jedním dechem (resp. věnoval jsem tomu dvě noci) - je to svým způsobem agitační blábol , ale rozhodně bych v TV dal přednost tomuto , před ,,nejsledovanějším seriálem dneška,,. Buďme trošku demokrati a dejme zde na foru prostor i seriálům pro mnohé nepochopitelným.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Muž na radnici

Příspěvek od Inge Schellerová »

Vážení, politika sem, politika tam, kinematografie u nás byla zestátně právě již v 45. roce (a připravována byla ještě dřívě)... Ale rozhodně nehážu nic do jednoho pytle, jen už vážně nevím, kde jinde bych se právě o této mase filmů, seriálů a jiné multimediální tvorbě, mohla pobavit, než s vámi, kteří dokážete věnovat tak dokonalé úsilí 30PMZ a tudíž máte velmi široký záběr a tímto daný skvělý předpoklad právě pro celé toto období v nejširších souvislostech.

Kupříkladu, mezi přáteli kultury do roku 45., mezi které se také velkou měrou počítám, jsou také velké podskupiny a skupinky, ale celek bývá nade vše... Stejně jako si myslím, že někde jsou určitě i vyznavači ryzí současnosti a tam to berou taky zgruntu. Čili ne všechno se jim líbí, ale nějak tak periferně sledují celou tu "svoji" dobu.

Jediné, co chápu jako naprosto nezdravou selekci, jsou vyznavači jen toho "hodnotného", podle nějaké zaručené příručky... Viz nová vlna = dobré je jen minimum z let 60., ostatní nestojí za to ani jednou vidět, natož jít s tím někam dál v zorném úhlu. To je dle mého házení do jednoho pytle a tady by se to projevilo v případě, kdy by dobrý byl jen Zeman a ostatní hrozné agitky. Naštěstí to tak není a konečně velice dobře zde probírá ta zajímavá anketa o 10 nej seriálů.

Snad jsem se moc nerozepsala, půjdu raději pokračovat v galerii Hany Maciuchové a jako kulisu si dám nějaký ten díl Bavora, ať vím, jak to své hospodaření zvládá... Čekám docela dramatické zvraty vzhledem k událostem dílu třetího. Ale víc neprozradím, kolega by to nerad slyšel předem.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Odpovědět