Stránka 1 z 16

Muž na radnici a další komo seriály

Napsal: pon 03. lis 2008 22:43:33
od Inge Schellerová
Tady není téma o hrdinném Bavorovi? Na tak ale honem :D Sotva jsem vstřebala, že se stal vdovcem, jeho dvacetiletá dcera přišla o věneček se Štěpničkou... Kam mám ty oči dřív dát. Tolik emocí a dramat.

A trochu vážně: byl Muž Bavor pravý opak Ženy Holubové???

Re: Muž na radnici

Napsal: úte 04. lis 2008 6:17:18
od Honzin123
To nevím, ale každopádně to je jeden z Dietlových méně povedených seriálů. Dle mého soudu je třeba již Okres na severu dějově přeci jen zajímavější i když je to samozřejmě obojí jen politická agitka. Je zajímavé, jak se ten celý seriál točí okolo toho, jak architektonicky cenné domy ve Starém Kunštátu vzniknou a nakonec se jedná o obyčejné paneláky.

Re: Muž na radnici

Napsal: úte 04. lis 2008 10:28:00
od Anglie
Inge Schellerová píše:Sotva jsem vstřebala, že se stal vdovcem, jeho dvacetiletá dcera přišla o věneček se Štěpničkou...
Doufám, že příště spoilerovat nebudeš. Nedělá se to.

Re: Muž na radnici

Napsal: úte 04. lis 2008 11:27:26
od malej Míra
Inge Schellerová píše:Tady není téma o hrdinném Bavorovi?...
...myslím si, že tu také nemusíme zakládat téma kvůli každé blbině. :roll: Od toho tu máme třeba tohle téma. :? :mrgreen:

Re: Muž na radnici

Napsal: úte 04. lis 2008 20:46:15
od knihomol
Anglie: Asi jsem hloupý, ale čo je to Kefalín také slovo "spoilerovat"?
Malej Míra: Já ti dám blbině, v tomhle seriálu se ukázalo, že Buchvaldek umí hrát. Bohužel to mohl dokázat jen v několika málo rolích.

Re: Muž na radnici

Napsal: úte 04. lis 2008 21:01:27
od huba.buba
knihomol píše: Asi jsem hloupý, ale čo je to Kefalín také slovo "spoilerovat"?
Z toho si nic nedělejte , pane kolego. Vím stejně velkou hnědou hrudku jako vy. Ale k seriálu Muž na radnici. Přesně vidím jak byl takový serál v polovině sedmdesátých let potřebný. Uprostřed měst se začala stavět monstrózní sídliště a bylo potřeba v reálu přesvědčit všechny ,nesouhlasící, že nám všem bude zase o krok líp. Viz. moje město Kralupy. Ukázkovej případ.

Re: Muž na radnici

Napsal: úte 04. lis 2008 21:04:45
od Hombre
Spoiler je neco jako to, ze kdyz nekdo prozradi treba dej filmu a tak, mam ten dojem...

Jinak k tomuto serialu mam asi tohle, videl jsem 5 minut prvniho dilu a slo to pryc, tohle opravdu taky ne... :o

Re: Muž na radnici

Napsal: úte 04. lis 2008 21:06:20
od Inge Schellerová
No já se bavím dostatečně, ten kontrast toho, jak v Kunštátu ani to mléko nemají... Ale taková výběrová prodejna v Praze, ta má všechno. A natáčeno prosím pěkně ve stejné době! ;)

Spoiler je výraz, který se používá pro zákaz (přání) ne-prozrazování děje (seriálu) dopředu. Ale nesouhlasím s tím u takhle starých a provařených věcí. To by se pak nedalo bavit naprosto o ničem a všechno by byli jenom obecné řeči.

Ano, Buchvaldek sice tančil všude, ale jako vdovec měl přeci jenom šanci něco více rozehrát, to je pravda... :D

Re: Muž na radnici

Napsal: stř 05. lis 2008 9:53:26
od malej Míra
knihomol píše:...Malej Míra: Já ti dám blbině, v tomhle seriálu se ukázalo, že Buchvaldek umí hrát. Bohužel to mohl dokázat jen v několika málo rolích.
:lol: No tak pokud jde jen o tohle, tak doporučuji Smrt stopařek, tam měl povedenou roli náčelníka vyšetřovatelů a ten se uměl náležitě rozkatit, když zjistil, že vyšetřování uvízlo na mrtvém bodě... 8-) Podle mého názoru je to šetrnější způsob, jak se přesvědčit o tomtéž... :lol:

Re: Muž na radnici

Napsal: stř 05. lis 2008 18:25:35
od Inge Schellerová
Klidně pánové mažte, ale měla jsem dojem, že jste tu minimálně loajální k celé éře 1945-1989.

Re: Muž na radnici

Napsal: stř 05. lis 2008 19:17:04
od danman
pan Černý píše:Kje opravdu potřeba na každej blábol zakládat novou diskuzi? Nerad bych se dožil toho, že tu bude sekce Dallas, Manuela, Emanuela, VKV, růžová zahrada, pojišťovna smůla a podobné skvostné kousky,
Mno, informativni ten prispevek trikrat nebyl, ale kdyz tady mohou mit sekci Zdivocela zeme, a Dedicstvi (sranda film, skvele jednotlive sceny ale s ponekud slabym dejem - na podobne tema se mne zdalo lepsi Jeste vetsi blbec nez jsme doufali s Ludkem Sobotou)
ktere tomuhle serialu nesahaj po kolena, tak i tohle si snad sekci zaslouzi. A ty jmenovany temata tady nehrozi, leda kdyby to nekdo prehnal s materialem vod Kajika :D

Re: Muž na radnici

Napsal: stř 05. lis 2008 19:18:08
od Bába kořenářka
Loajální :?: :?: To teda o sobě rozhodně říct nemůžu... ;)!

Re: Muž na radnici

Napsal: stř 05. lis 2008 19:43:43
od huba.buba
Inge Schellerová píše: ale měla jsem dojem,
Všechny nehaž do jednoho pytle. Co by to bylo za diskuzi , kdyby tu všichni byli názorově naprosto stejní...

Re: Muž na radnici

Napsal: stř 05. lis 2008 19:50:40
od huba.buba
pan Černý píše: jsem měl prvně nutkání využít pravomocí a začít mazat... :
Ale pane kolego... Mazat začneme opravdu až kraviny tipu Ošklivka , VKV , Ordinace v růžovým nesmyslu apod...
Já např. Muže na radnici přelouskal jedním dechem (resp. věnoval jsem tomu dvě noci) - je to svým způsobem agitační blábol , ale rozhodně bych v TV dal přednost tomuto , před ,,nejsledovanějším seriálem dneška,,. Buďme trošku demokrati a dejme zde na foru prostor i seriálům pro mnohé nepochopitelným.

Re: Muž na radnici

Napsal: stř 05. lis 2008 21:48:33
od Inge Schellerová
Vážení, politika sem, politika tam, kinematografie u nás byla zestátně právě již v 45. roce (a připravována byla ještě dřívě)... Ale rozhodně nehážu nic do jednoho pytle, jen už vážně nevím, kde jinde bych se právě o této mase filmů, seriálů a jiné multimediální tvorbě, mohla pobavit, než s vámi, kteří dokážete věnovat tak dokonalé úsilí 30PMZ a tudíž máte velmi široký záběr a tímto daný skvělý předpoklad právě pro celé toto období v nejširších souvislostech.

Kupříkladu, mezi přáteli kultury do roku 45., mezi které se také velkou měrou počítám, jsou také velké podskupiny a skupinky, ale celek bývá nade vše... Stejně jako si myslím, že někde jsou určitě i vyznavači ryzí současnosti a tam to berou taky zgruntu. Čili ne všechno se jim líbí, ale nějak tak periferně sledují celou tu "svoji" dobu.

Jediné, co chápu jako naprosto nezdravou selekci, jsou vyznavači jen toho "hodnotného", podle nějaké zaručené příručky... Viz nová vlna = dobré je jen minimum z let 60., ostatní nestojí za to ani jednou vidět, natož jít s tím někam dál v zorném úhlu. To je dle mého házení do jednoho pytle a tady by se to projevilo v případě, kdy by dobrý byl jen Zeman a ostatní hrozné agitky. Naštěstí to tak není a konečně velice dobře zde probírá ta zajímavá anketa o 10 nej seriálů.

Snad jsem se moc nerozepsala, půjdu raději pokračovat v galerii Hany Maciuchové a jako kulisu si dám nějaký ten díl Bavora, ať vím, jak to své hospodaření zvládá... Čekám docela dramatické zvraty vzhledem k událostem dílu třetího. Ale víc neprozradím, kolega by to nerad slyšel předem.