Zdivočelá země III

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Dobesch »

Ja osobne - znaje knihu a veda ze vnize je tomuto obdobi venovano cca 5 radek - necekal nic - proste umele dotvoreny a dopsany nejaky sceny ---resp. spis sem cekal ze to bude co dil to treba 1-2 roky ....proste takovy to co se udalo nekde preskocit ze tam nebylo nic a nejak to prohnat od roku 1968 do roku 1989.... tohle mi prijde takovy nemastny neslany znovu vypraveny to co uz tu jednou bylo

Jediny svetly moment "nevrazivost" Kriminalistu a STB--ta je tam myslim vysvetlena krasne ....resp. mozna ne nevrazivost, ale proste ten rozdilnej pristup a z toho pramenici neshody v postupu a akce kdy prava ruka nevi co dela leva. Neco podobnyho je hezky popsany v knizce Kde je zakopan pes od P. Kohouta
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od malej Míra »

Rozhodně se stavím na druhý břeh se svým soudem ohledně této řady. Líbí se mi. Doba je jiná, 70.-tá léta probíhala jinak než konec války a to co přišlo potom. Myslím, že tady je velmi trefně ukázáno, jak diametrálně se měnily charaktery některých lidí v průběhu normalizace. Paradoxně i členové rodin lidí postižených komunistickým terorem v 50-tých letech pak aktivně spolupracovali.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od malej Míra »

Včera byl Hostem Radiožurnálu pan Jiří Stránský a řeč byla pochopitelně o dalším pokračování seriálu, které se odehrává od 70-tých let až téměř do současnosti. Zmínil se tam i o scéně, kde si zahrál bývalý pan prezident Václav Havel sám sebe, kdy k němu přijde delegace bývalých letců RAF. Shodou okolností jsem při mé nedávné návštěvě u pana Tomsy viděl fotku z natáčení téhle scény, protože Jardu Tomsu obsadili do role jednoho ze zúčastněných generálů, tak mi fotku ukazoval. Seriál by se měl vysílat v roce 2012. Už se těším... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Bína »

Od 19.2.12. půjde Maděra na ČT od 1.série a na podzim se přípojí prémiově 4. ;)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak se nam blizi premiera ctvrte rady, no tesim se moc :) . Tak od 3.9. bude doufejme zase na co koukat...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Hanele »

Jeden článek k tématu...
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od nalim159 »

Tak jsem včera spíše náhodou viděl první díl 4. řady, na nějaké sáhodlouhé závěry to zatím není, ale jedno můžu říct s klidným svědomím už po prvním dílu (resp. po všech dílech 3. řady) - zlatá první řada, kdy to mělo nápad, děj, propracované postavy. Teď tam sice je, jak by řekl Vavroch, figur jako na orloji, což přináší také formát - prostě čtyři řady se něčím zaplácnout musí, ale je to občas hodně na sílu. A nevím, jak vám, ale mně vadí takové ty hodnotící komentáře v replikách - např. v této zemi se tak chovat může jen blázen, v této zemi to je přece normální a řada dalších. Myslím si, že kvalitní dílo by se takového balastu mělo vyvarovat, jinak se z toho stane laciná agitka, což už ostatně dávno je. Prostě pro mě byla dobrá a zajímavá první řada, tematika osidlování pohraničí + zlatokopů (byť ti zlatokopové byli spíš kriminálníci, než normální Češi, kteří si jezdili do pohraničí tak trochu nakrást) není špatná a v podstatě to bylo v českém seriálu něco nového. Maděrův příběh z lágru - ale jo, na to se šlo taky kouknout. Ale ta šedesátá léta, a nyní normalizace, to se nějak rozplizlo do pro mě nekoukatelného čehosi. Jo, a to se ještě dočkáme osmdesátek, to bude teprvá pecka.

Tak, a teď ať mě všichni příznivci seriálu ukamenují :).
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Honza Zeman »

Ale ne, jen si tady kolego placej co chces :D . Nam se to vcera libilo a tesime se na dalsi dily, hlavne to nebudeme hodnotit po prvnim dilu, kdy se to vsechno rozjizdi. To, ze 70 a 80 leta byla tuhou a nezazivnou dobou je jasne, uz to proste neni o konich a "kaubojich", ale o tom, jak prezit nejak tu normalizaci. A ze zazivneho deje jeste bude dost, tak tomu verim. Narozdil od Vypravej, ktere me absolutne nezaujalo trapnym dejem, je Zdivocela zeme jina kava.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od nalim159 »

Ano, tak přesně ta normalizace vypadala, nepřátelé režimu ryzí charaktery a všichni ostatní v podstatě lidské karikatury (podle seriálu). Ale tak nakonec Bočan s tím má bohaté zkušenosti. :?

PS: 80. léta pro mě tuhou a nezáživnou dobou nebyla. ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Honza Zeman »

No tak jestlize mame radi serial Tricet pripadu majora Zemana, kde ty postavy a vubec vsechno mozne bylo, slusne receno, taky tak nejak "zkreslene", tak si ted nebudeme (ja urcite ne) hrat na hrdiny a hanet Zdivocelou zemi, ze to taky vsechno nesedi...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od geza »

Tak já nesledoval a sledovat ani omylem nebudu, důvod je stále týž, jako jsem psal už výše, nicméně mne pobavilo "nasazení koruny" v podobě účasti pravdolásky - na to byli i Sequens se Sokolovským malý čudly. Jinak mne ovšem velmi sejří upoutávka v každé možné přestávce a po pravdě řečeno už začínám být alergický i na jinak povedený hudební leitmotiv.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od nalim159 »

To víš, kolego, musí se usměrňovat, korigovat... :D :D

http://zpravy.idnes.cz/dejepisari-se-uc ... _domaci_jj
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Dobesch »

Co se nove serie --resp prvniho dilu z ni tyce. Me to neurazi a myslim, ze to ani nevybocuje ze smeru, ktery byl nastaven uz v serii predchozi. Ba co vic, jako ten, kdo zna knizni podobu se zacinam neskutecne bavit tim, jak odklon od knizni podoby zkomplikoval dalsi dej a bylo treba vymslet dalsi "tajemne uklady" jak se pomalu priklonit zpatky ke knizni predloze. Pro ty co nevedi -- v knize se dej na puvodnim statku odehrava jen kratce, pote se vse presouva na statek Luciny ( ten se samozrejme jmenuje Luciny hlavne kvuli loukam, kde roste ta vzacna trava na seminka) prakticky vse se pak odehrava tam. To vsak v serialu vypadlo a najednou se na Luciny stehuji (nasilne) az ted. navic je celkem komicke, ze se nasel prakticky identicky statek - identicky ve smyslu pridruzenych vyrob. Na puvodnim statku meli pilu .... ted - zdalo se mi ze je to stale jedna a tataz pila, on taky neni duvod aby pilu zabiralo MV - se kanda hlasi jako pila LUCINY. Proste vsechno co pro sve ovecky potrebuji, to dostanou a k tomu jeste STS - predpokladam, ze az vybali onen stroj z Nemecka nestaci se divit co vse se na nem da delat a v 80-tych letech pujde (v souladu s knizni predlohou) druzstvo prudce vzhuru (i diky seminkum) a pohlavari misto boje z nej udelaji "male Slusovice".

Co se tyce ucasti prezidenta Havla v serialu - ono je to vice nez logicke a navic i cela knizni predloha se mota kolem pripravy Maderova zivotniho jubilea. S tim rozdilem, ze v knizce ma dokonce pan prezident prijet na statek.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak serial vcera skoncil, je cas na hodnoceni. A to je z nasi strany kladne. Ctvrta rada se povedla a prisla mi i zajimavejsi nez ta treti. Nevzpominam si ted na ten konec v knize, nicmene ten skok v case v poslednim dile o cca 20 let dopredu byl docela sok, pokud jde tedy o masky jednotlivych postav :) . A zeptam se asi blbe, ale Madera v te posledni scene umrel nebo ne? Podle Ilonccina vyrazu to tak vypada. Jak je to v knize?

Serial je jako celek vyborny a rad se k nemu budu vracet.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od malej Míra »

V hodnocení více méně souhlasím s předsedou, poslední série se mi líbila, ostatně i ty předchozí. Pochopil jsem to tak, že Antonín Maděra v nemocnici na následky zranění způsobené pádem z koně zemřel. Bylo mi hodně líto Harryho. Přiznám se bez mučení, že mým "hrdinou", který mě celou sérii bavil svými hláškami a smyslem pro realitu, byl Vokoun. :mrgreen: Jen mě zklamalo na konci, kdy herci byli "ostaršeni" skokem o asi 12 let (z roku 1978 do roku 1990), že nepodepřeli výkon maskérů výkonem hereckým. Nedokázali patřičně "zpomalit" v gestech, mluvě, reakcích. Jedinou světlou vyjímkou byla Jana Hubinská, ta to zvládla na jedničku... ;) :D Znovu podtrhuji skvělou seriálovou hudbu.
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět