Zdivočelá země III

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Salaba »

Já se přiznám, že jsem rád, že už je Maděrově nekonečné "Zdivočelé zemi" z pera Jiřího Stránského konec, nějak mě ten seriál minul :?
Ale věděl bych co na následujících 30 večerů nasadit jako hlavní večerní program ČT... ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od nalim159 »

Škoda, že Maděra po pádu koně zemřel. Nemohl se tak dočkat toho, jak mu někdo zprivatizoval statek :). Škoda taky, že ještě nevydržel na jednu řadu, marasmus let 90. i těch současných by stal taky za zfilmování, ale na to dneska, až na pár výjimek, nikdo nemá odvahu.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Dobesch »

No musim priznat, ze me zaverecne rychlo utnuti osudu trosku zamrzelo -- preci jen v knizce se Madera dozije 80 :D a to nejen co se Madery tyce. Nejak mi ta snaha v poslednich 15 minzuitach se vyporadat se vsim nesedla - mozna az lehce komicky name pusobilo sledovani videa ze 17.11.. Trosku lituji i toho odklonu od knizni predlohy, preci jen tam bylo mnoho postav a mnoho deju tak nejak logictejsich a bez snahy "nacpat tam toho co nejvice" . To bych rekl, ze byla nejvetsi slabina konce serialu (Danuv romanek - Putnova Smrt, Akce Sklenene sosky..atd.) Proste to na me trosku pusobilo dojmem, ze se hledalo cim tech 13 dilu vyplnit. Zkratka prislo mi, ze knizni predloha drzi po hromade Logicteji a kompaktneji i bez tech prikori ze strany STB. Smutek z toho ze serial skoncil trosku je ale ja si nezoufam - jeste stale jsou tu roky 1978 - 1989 :-))
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Honza Zeman »

Ano, taky bych uvital, kdyby tvurci postupne "doskakali" v deji plynuleji k roku 89, klidne se mohly nejake zapletky vypustit a netravit tak dlouho v konci 70.let. No ze by jeste nasledovala pata rada a znazorneni let osmdesatych? To asi uz ne :) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Honza Zeman »

Tohle uz se na Vanoce pod stromecek asi nestihne, ale dobry tip na koupi:

Zdivocela zeme komplet na DVD.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Salaba »

Už jsem si chvíli myslel, že máme zas o jednoho člena fanklubu víc - "Tvůrci Zdivočelé země už nechtějí točit s Dejdarem, protože podporuje Zemana" :shock: :mrgreen:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Hanele »

Přesně stejná reakce napadla i mě - kolega Salaba byl rychlejší... ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Honza Zeman »

Podle me prehnane hystericka reakce od tvurcu serialu, at zije obracena cenzura a nesvoboda projevu :?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od nalim159 »

Od Bočana to opravdu sedí jako zadnice na hrnci... :(
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od geza »

Je to opravdu k popukání (kdyby to nebylo tak vážné), jak se nám ta kulturní fronta vybarvuje. Já myslím, že budeme ještě překvapeni, že do konce týdne si ještě řada serebrit "nasere do huby". Omlouvám se za sprosté slovo, ale jinak to říct neumím.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od nalim159 »

geza píše: ...jak se nám ta kulturní fronta vybarvuje.. . že do konce týdne si ještě řada serebrit ...
:D :D :D
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Fredy »

Já,když jsem to četl v novinách,nechtěl jsem věřit.Je několik let po sametu a člověk,který vyjádřil svobodně svůj názor,bude za to pykat,že bude volit např.Frantu a né Pepu....Přijde mi to postavený na hlavu! :evil: To je jako kdyby Uhlíř řekl Svěrákovi:Už tě nechci vidět a dokonce nechci už s tebou psát písničky,protože jdeš volit knížete....Fakt Absurdistán :!: V tomhle stojím za Dejdarem,ať si přece volí koho chce.... :evil:
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od nalim159 »

Třeba se dočkáme ještě jedné řady, Maděra bude jako válečný zločinec (bojoval přece proti Němcům v RAF) popotahován před mezinárodní trestní tribunál. Poté mu bude zpětně zabaven jím neoprávněně, na základě Benešových zločinných dekretů, zabavený majetek. No a ve finále ho zastřelí nějaký Karel, čímž se pomyslně uzavřou osudy bývalého českého národa.

No, Stránský se už omluvil, asi dostal z volebního štábu KS pojeb :? .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od geza »

Výborný nápad, kolego. :lol: Vás by měli angažovat.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Zdivočelá země III

Příspěvek od Honza Zeman »

Jedna taková zajímavost, kterou jsem zmiňoval i na posledním srazu. Přečetl jsem si knihu o vzniku seriálu Zdivočelá země a dozvěděl se tak, že první pokus o natočení seriálu byl už tuším kolem roku 1968, kdy hlavní roli Antonína Maděry měl hrát pan Brzobohatý a ten navrhoval autorovi panu Stránskému, že by pro režii mohl domluvit pana Sequense! Jaký to paradox :) . Nicméně pan Jiří Stránský se tomu bránil, že seriál chce točit pouze s panem Hynkem Bočanem.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět